Loading

چند لحظه ...
کتاب بازخوانی پرونده ايجابی عملکرد انقلاب اسلامی

کتاب بازخوانی پرونده ايجابی عملکرد انقلاب اسلامی
عملکرد اقتصادی از سال ۵۷ تا ۹۵

نسخه الکترونیک کتاب بازخوانی پرونده ايجابی عملکرد انقلاب اسلامی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۹,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب بازخوانی پرونده ايجابی عملکرد انقلاب اسلامی

عملکرد اقتصادی جمهوری اسلامی ایران را می‌توان بر پایه شاخص‌های مختلفی از قبیل بودجه سنواتی، برنامه‌های پنج‌ساله توسعه، جایگاه منطقه‌ای و جهانی و... ارزیابی نمود. بر اساس نتایج این مطالعه که در این فصل تبیین خواهد شد بهترین مبنای ارزیابی عملکرد در ۳۷ سال اخیر، اصول اقتصادی قانون اساسی است. زیرا می‌توان از آن شاخصی با ویژگی صراحت، تفسیرناپذیری و سادگی محاسبه، قابلیت ادراک آسان و انطباق بر واقعیت و در عین حال کمی و عددی استخراج کرد. ‌در کنار این ارزیابی شاخص‌ها شرایط واقعی محیطی (داخلی و خارجی) تأثیرگذار بر عملکرد اقتصادی کشور (متغیرهای برون­زا و شوک‌های تصادفی) مانند کودتا، آشوب، جنگ تحمیلی، تحریم‌های چندجانبه، شوک‌های اقتصادی جهانی و کاهش جهانی قیمت نفت خام طی دوره‌های زمانی ارزیابی، تبیین می‌گردد. ‌با توجه به مطالب فوق، این کتاب در ۵ فصل تنظیم شده است. در فصل اول شاخص‌های مورد استفاده برای ارزیابی فعالیت‌های مختلف استخراج شده است. در ادامه و در فصل دوم شرایط محیطی داخلی و خارجی ایران در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تشریح شده و سپس در فصل سوم با استفاده از شاخص‌های تعیین شده ارزیابی از عملکرد ایجابی در دوره بعد از انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف انجام گرفته است. در فصل چهارم نیز عملکرد ایجابی برخی از بخش‌های کشور با عملکرد کشورهای برزیل، جمهوری کره، ترکیه، عربستان‌سعودی، مصر و پاکستان مقایسه شده است و در نهایت در فصل پنجم نیز جمع‌بندی ارائه شده است.

ادامه...

مشخصات کتاب بازخوانی پرونده ايجابی عملکرد انقلاب اسلامی

بخشی از کتاب بازخوانی پرونده ايجابی عملکرد انقلاب اسلامی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب بازخوانی پرونده ايجابی عملکرد انقلاب اسلامی

فکر کنم تعداد صفحات رو اشتباه وارد کردید این کتاب با این قیمت و این سرفصل ها قاعدتا باید خیلی بیشتر از ۳۰ صفحه باشه.
در ۲ سال پیش توسط مصطفی موحدی پناه ( | )