فیدیبو نماینده قانونی انتشارات البرز و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب نمی‌توانی روز مرا خراب کنی

کتاب نمی‌توانی روز مرا خراب کنی
۵۲ راهكار برای متحول كردن زندگی

نسخه الکترونیک کتاب نمی‌توانی روز مرا خراب کنی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب نمی‌توانی روز مرا خراب کنی

نمی‌توانی روز مرا خراب کنی کتابی روان شناختی - آموزشی است که با روایت‌ داستان‌هایی از زندگی روزمره یاد می دهد نگذارید هیچ کس یا هیچ چیز روزتان را خرا بکند. این کتاب پنجاه و دو فصل و هر فصل سه بخش دارد. بخش اول به شما هشدار می دهد که مثلا فلان اتفاق می تواند روزتان را خراب کند. در بخش دوم تمرین هایی برای روبرو شدن با آن شرایط می دهد و در نهایت در بخش سوم یاد می دهد چطور با دیدگاهی تازه به آن مسئله بنگرید. شما می تواند با به کارگیری راهکارهای این کتاب در برابر همه آدم‌های اطرافتان یا اتفاقاتی که می توانند از هر راه ممکن روزتان را خراب کند بایستید.

ادامه...

بخشی از کتاب نمی‌توانی روز مرا خراب کنی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:نقطه آغاز

متولد شدن به این می ماند که بلیتی برای حضور در تئاتری به شما بدهند که اسمش زندگی است. به این می ماند که به تئاتر می روید. تنها کاری که این بلیت برای شما می کند، این است که امکان عبور از در را به شما می دهد. به شما نه وقت خوبی می دهد و نه وقتی بدی. به درون سالن نمایش می روید و روی یک صندلی می نشینید. شما یا از نمایش خوش تان می آید یا بدتان. اگر خوش تان بیاید عالی است و اگر نیامد ـ مشکل مربوط به نمایش است.

استیووارت امری
نویسنده کتاب های خودباوری و مربی

تاریخچه

شنبه صبح بود و من با خودرو به سمت سالن ورزش در حرکت بودم. به موسیقی مربوط به نمایش بیلی الیوت در برادوی گوش می دادم و برخی از ترانه ها را که حالت آهنگینی داشت، زیر لب زمزمه می کردم، ترانه ای درباره پرواز همچون پرنده ای و آزاد و رها بودن.
در همین زمان بود که صدای آژیر خودروی پلیس را شنیدم. سرعتم بیش از حدّ مجاز بود. پیشتر هرگز به علت سرعت زیاد جریمه نشده بودم و تصور کردم که جریمه شدن یک بدبیاری ِ بزرگ است. با این حساب، احتمالاً باید زیاد ناراحت می شدم. امّا به جای آن، به این فکر افتادم که این حادثه تا چه اندازه در روز من تاثیر می گذارد. مجبور نیستم به کسی یا به موقعیتی اجازه بدهم این قدرت را از من بگیرد. من بر واکنش خود تسلط کامل دارم.
بله، حتی در برابر برگه جریمه سرعت بیش از حد مجاز.
سپس نکته ای به ذهنم رسید که تا آن زمان که شهروندی سالمند شده بودم هرگز به سبب سرعت زیاد جریمه نشده بودم. «خدای من چه عالی است، سرانجام بالغ شدم!»
پس از گرفتن برگ جریمه، زنگ بیدارباشی شنیدم. به این نتیجه رسیدم که جریمه شدن یا می تواند روحیه مرا خراب کند، یا من می توانم روحیه ام را حفظ کنم. من دومی را انتخاب کردم. به یاد ترانه ای افتادم که در خودرو به آن گوش می دادم، «من آزاد و رها هستم، من آزاد و رها هستم».
من همچنین به این نتیجه رسیدم که وقتی اتفاقی ناخوشایند می افتد، می توانم همچنان شاداب باقی بمانم. این گونه بود که فکر نگارش این کتاب به ذهنم خطور کرد.

حکایت کتاب

نوشتن کاری ساده است. تنها کاری که انجام می دهید این است که روی کاغذی سفید کارتان را آغاز می کنید و آن قدر ادامه می دهید که خون از پیشانی تان چکّه کند.

جین فاولر
روزنامه نگار

چند ماه پس از جریمه شدن به علت سرعت بیش از حد مجاز، یک سمعک خریدم که در حال حاضر از آن استفاده می کنم. هرگاه باتری آن نزدیک است که خالی شود، آهنگ دا دا دا دام نواخته می شود.
سمفونی پنجم بهتوون چندبار طنین انداز می شود. به من یادآوری می کند که باتری به شارژ نیاز دارد.
این کتاب شبیه باتری ای است که شارژش را از دست می دهد. این یک زنگ بیدارباش است که به شما می گوید لازم است روحیه تان را، هربار که ناراحت یا خشمگین هستید، شارژ کنید. در ضمن، یادآوری می کند که شما امکان انتخاب دارید. می توانید صدای شادی ای را که در دنیا پخش می شود نشنوید و یا اینکه می توانید یک باتری نو بخرید تا زندگی تان را از نو شارژ کنید و آن را تغییر دهید.
پیش از آنکه راه های انجام دادن این مهم را مورد بحث قرار دهیم، اجازه بدهید به آنچه در کتاب درج شده است نگاهی سریع بیندازیم و بهترین روش مطالعه کتاب را بررسی کنیم.
کتاب «نمی توانی روز مرا خراب کنی» از ۵۲ مضمون، یا زنگ بیدارباش، تشکیل می شود. این ها به شما کمک می کنند تا نیروی خود را بازپس گیرید و به هیچ کس و هیچ وضعیتی اجازه ندهید روز شما را خراب کند. این ۵۲ زنگ بیدارباش در قالب هفت بخش به شرح زیر درج شده اند:

سرآغاز: شروع
بخش یک: بیدارباش
بخش دو: بیدارباش
بخش سه: رشد کردن
بخش چهار: خندیدن
بخش پنج: جمع بندی
بخش شش: پایان

هریک از ۵۲ مضمون هفتگی از سه بخش تشکیل می شوند: بیدارباش ــ مفاهیمی درباره برخورد با اموری که زندگی شما را آشفته می کنند؛ پیگیری ــ اقدام های عملی برای تحقق بخشیدن به بیدارباش و از ناراحتی بیرون آمدن و اخم ها را باز کردن مرتبط با بیدار باش.
از شما می خواهم که به هریک از بیدارباش ها توجه نشان دهید و ببینید آیا می توانید آن ها را رعایت کنید. اگر پس از مدتی تلاش کردن اندازه تن تان نشد، آن را رها کنید و به مضمون بعدی بروید. امّا اگر قالب تن تان شد و توانستید از آن استفاده کنید، آن را به توپخانه تان اضافه کنید و برای برخورد با راه بندها، موانع و یا نارحتی ها که هر روز ممکن است بر سر راه تان قرار گیرند، استفاده کنید.
درحالی که «بیدارباش ها» در بخش های مختلف این کتاب درج شده اند، نظم خاصی ندارند و شما می توانید هریک از آن ها را، به هر شکل و ترتیبی که می خواهید، بخوانید. می توانید آن ها را به ترتیبی که در کتاب آمده اند بخوانید، می توانید به فهرست مطالب کتاب مراجعه و هرکدام از آن ها را، که خواستید، انتخاب کنید. می توانید کتاب را باز کنید و از هر جای آن که خواستید بخوانید.
مهم نیست که از کجا آغاز می کنید، مهم این است که بیدارباش های هفتگی را بخوانید. این ها می خواهند به شما یادآور شوند که قدرت خود را به هیچ کسی یا هیچ وضعیتی واگذار نکنید. آن ها برای آن وجود دارند که هر روز زندگی تان روزی عالی باشد. آن ها به شما می گویند هیچ کسی نمی تواند روز شما را خراب کند. «بیدار باش ها» از آن جهت وجود دارند که این فکر را در شما تقویت کنند که هیچ کس و هیچ وضعیتی نمی تواند روز شما را خراب کند.
با اطلاعاتی که در این کتاب می خوانید، راحت برخورد کنید. کسی نمی گوید که راه رسیدن به روشنگری باید جدّی باشد. به همین دلیل است که در مسیر «بیدارباش» به «اخم ها را باز کنید» اشاره کرده ایم. با این حساب، آن ها را در خواندن کتاب جا نیندازید. به هر صورت کیست که بگوید جاده منتهی به روشنگری باید بی اندازه سخت باشد؟ حتی واژه «روشنگری» از پیشوند روشن برخوردار است. افزون بر این، بسیاری از رهبران معنوی به ارزش خلق وخوی خوش در برخورد با زندگی و یادگیری اشاره کرده اند.
و سرانجام به این نکته توجه کنید که عبارت «بیدارباش» را می توان به شکلی معنا کرد که به شما کمک کند تا درس را به خاطر بسپارید.
برای من، ناراحتی ها، موانع و نومیدی ها در زندگی ام می توانند جملگی زنگ «بیدارباش» را به صدا در آورند و این به من یادآور می شود که دنیا تا چه اندازه ممکن است شگفت انگیر و دنیای ما تا چه اندازه امکان دارد عالی و بی کم وکاست باشد. به هر صورت، ما هستیم که تجربه های خود را، خوب یا بد، مثبت یا منفی، مفید یا غیرمفید ارزیابی می کنیم.
برای مثال، همین چندی پیش دخترخاله ام از عبارت «موهبتی در جامه مبدل» استفاده کرد و این زمانی بود که او را از کار اخراج کرده بودند. گرچه او از کار و رئیسش خوشش نمی آمد، پنج سال پس از اخراجش همچنان ناراحت بود. اخراج شدن زنگ بیدارباشی بود که نشان می داد او چه مدت طولانی ای این بار گران را با خود حمل کرده بود.
«نمی توانی روز مرا خراب کنی» به شکلی طراحی شده که بارهای گرانی را که مدت ها حمل کرده اید از دوش خود به زمین بگذارید. بنابراین، پر از کلمه ها و عبارت های الهام بخش و شوخی و لطیفه است که تبسّمی بر لبان شما می نشاند. به عبارت دیگر، این کتاب به گونه ای طراحی شده است که به شما کمک می کند برای رشد شخصی خود به عادت های شادتری تن بدهید.

نظرات کاربران درباره کتاب نمی‌توانی روز مرا خراب کنی

فیدیبوی عزیز ، نمونه باید بخشی از متن اصلی باشه نه مقدمه ، اینطوری که نمیشه انتخاب کرد،
در 2 ماه پیش توسط محمد مقدم
فهرست که نداره، کلا هم ۸ صفحه مقدمه و نظر دیگران گذاشته شده، حداقل ۱۰ صفحه متن کتاب هم بگذارین بتونیم تصمیم خرید بگیریم
در 2 ماه پیش توسط سکینه شکفته shekoftehahmadi
کتاب فوق‌العاده ایه. شخصا یک دور دیگه باید بخونم و یادداشت برداری کنم.... به نکات فوق‌العاده ای اشاره میکنه که ما در زندگی روزمره ازش غافلیم
در 6 روز پیش توسط moha mousavi
این کتاب بر پایه ی مفهوم شناخت در روانشناسی شناختی نوشته شده، این موضوع به صورت علمی تر در کتاب تئوری انتخاب نوشته ی ویلیام گلسر وجود داره که خوندنش رو توصیه میکنم، ولی متن این کتاب عامیانه تر، نرم تر و حجمش کمتره
در 2 ماه پیش توسط تیام ندری
به نظرم با بیان خیلی عامیانه به مثبت اندیشی و روش زندگی سرشار از شادی اشاره کرده ، فوق العاده بود ،من که حتماً یک بار دیگه این کتاب و میخونم ؛ توصیه میکنم اگه افکارتون خیلی درگیر مسائل ریز و درشت زندگی این کتاب و بخونید
در 4 روز پیش توسط let...395