فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نظری و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب قدرت‌های نظامی برتر دنيا از نگاه Global Fire Power

کتاب قدرت‌های نظامی برتر دنيا از نگاه Global Fire Power

نسخه الکترونیک کتاب قدرت‌های نظامی برتر دنيا از نگاه Global Fire Power به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۴۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب قدرت‌های نظامی برتر دنيا از نگاه Global Fire Power

امروزه در دنیا نظامی‌گری و قدرت‌ نظامی یکی از پارامتر‌های مهم قدرت دیپلماتیک و اقتصادی یک کشور است. قدرت نظامی یک کشور یک مکانیسم ارزیابی فوق‌العاده برای نشان دادن اینکه آن کشور در لیست قدرت‌های بین‌المللی یا منطقه‌ای است و اگر نیست آیا راهبردی برای این موضوع وجود دارد؟ جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب اسلامی پس از تحمل و پشت سر گذاشتن ده‌ها استرس با جنگ تحمیلی مواجه شد. جنگ تحمیلی هشت ساله‌ای که اگرچه خسارات‌هایی را برای میهن‌مان ایجاد کرد و شهدای زیادی که از اقشار مختلف مردم و نیروهای مسلح دادیم اما یک حسن بزرگ داشت ما را با تاکتیک رزم در شرایط بحران آشنا کرد و از دل این مقاومت‌ها و مبارزات تفکرات فوق‌العاده فرماندهان تیز هوشی تربیت شدند که نمونه‌های آن‌ها را در ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌بینیم. تحولات منطقه غرب آسیا در یمن، سوریه، عراق، لبنان و فلسطین نشان می‌دهد که قدرت بازدارنگی و توان دفاعی از جایگاهی ویژه برخوردار است و این آمار در جهت اطلاعات عمومی می‌تواند مفید باشد.

ادامه...

بخشی از کتاب قدرت‌های نظامی برتر دنيا از نگاه Global Fire Power

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:فصل چهارم: قدرت های نظامی قاره آفریقا

۴ -۱- قدرت های نظامی قاره آفریقا

در جدول (۴) قدرت های نظامی برتر قاره آفریقا نشان داده شده است.

جدول ۴- قدرت های نظامی قاره آفریقافصل پنجم: قدرت های نظامی غرب آسیا

۵ -۱- قدرت های نظامی غرب آسیا

در جدول (۵) قدرت های نظامی برتر غرب آسیا آمده است.

جدول ۵- قدرت های نظامی غرب آسیافصل ششم: قدرت های نظامی اروپا

۶ -۱- قدرت های نظامی اروپا

اطلاعات جدول (۶) قدرت های نظامی اروپا را نشان می دهد.

جدول۶- قدرت های نظامی اروپافصل هفتم: قدرت های نظامی آسیا – پاسیفیک

۷ -۱- قدرت های نظامی آسیا – پاسیفیک

اطلاعات جدول (۷) قدرت های نظامی آسیا - پاسیفیک را نشان می دهد

جدول ۷- قدرت های نظامی آسیا- پاسیفیکمقدمه گلوبال

رنکینگ از نگاه (Global Fire Power (GFP بر اساس ارزیابی بیش از ۴۰ فاکتور سنجیده می شود و شاخص (PwrIndx) امتیازبندی می گردد و این امتیاز بندی نهایتاً رنکینگ آن کشور را مشخص می کند. این فاکتورها بر اساس الگوریتم های ما و طرح های متعادلی است که مشخص می کند از نظر تکنولوژیکی آن کشور پیشرفت یا پسرفت کرده است. ما امیدواریم این یک نمونه خوب و متعادل برای نشان دادن تغییرات قدرت نظامی کشورها باشد. در سطوح پایین تر این آمار می تواند برای بحث های پر جنب و جوش بین بازدید کنندگان و GFP باشد.

مقدمه مولف

امروزه در دنیا نظامی گری و قدرت نظامی یکی از پارامتر های مهم قدرت دیپلماتیک و اقتصادی یک کشور است. قدرت نظامی یک کشور یک مکانیسم ارزیابی فوق العاده برای نشان دادن اینکه آن کشور در لیست قدرت های بین المللی یا منطقه ای است و اگر نیست آیا راهبردی برای این موضوع وجود دارد؟ جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب اسلامی پس از تحمل و پشت سر گذاشتن ده ها استرس با جنگ تحمیلی مواجه شد. جنگ تحمیلی هشت ساله ای که اگرچه خسارات هایی را برای میهن مان ایجاد کرد و شهدای زیادی که از اقشار مختلف مردم و نیروهای مسلح دادیم اما یک حسن بزرگ داشت ما را با تاکتیک رزم در شرایط بحران آشنا کرد و از دل این مقاومت ها و مبارزات تفکرات فوق العاده فرماندهان تیز هوشی تربیت شدند که نمونه های آن ها را در ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می بینیم. امروز که ایران جز برترین قدرت های موشکی، زمینی و دریایی منطقه غرب آسیا و جهان است و اندیشکده CSIS ایالات متحده آمریکا ذخایر موشکی ایران را که در برد ۹۰ تا ۱۰۰۰ مایل طبقه بندی شده، بسیار زیاد دانسته و اشاره می کند که ایران از نظر توان موشکی در منطقه غرب آسیا بی رقیب است. با وجود تجربه فراوان نیروهای مسلح و فرماندهان نخبه در بدنه نیروهای مسلح از جمله سرلشکر رحیم صفوی، سرلشکر فیروزآبادی، سرلشکر قاسم سلیمانی، سرلشکر شهبازی، سرلشکر سلیمی، سرلشکر احمد رضا پوردستان، سرلشکر فرزاد اسماعیلی، دریابان حبیب الله سیاری، دریابان علی شمخانی، سردار حسین سلامی، سردار پاکپور، سردار امیرعلی حاجی زاده، سردار محمد علی جعفری، سرلشکر عطا الله صالحی و امیر سرتیپ شاه صفی و ده ها نام بزرگ دیگر که در کنار مدیریت فرماندهی معظم کل قوا به دنبال ایجاد نیروهای مسلح نیرومندی هستند. با توجه به محفوظ بودن قدرت نظامی ایران و داشتن جایگاهی ممتاز در دنیا و با توجه به ملاحظات امنیتی و دفاعی از پرداختن به قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران صرف نظر کردیم، اما یقیناً نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و فرماندهان آن در دنیا صاحب جایگاه ممتازی هستند و این جایگاه مدیون درایت فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت اله خامنه ای و فرماندهان ارشد نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران است. باید بودجه دفاعی بر اساس تهدیدات روز و با مشورت فرماندهی معظم کل قوا و فرماندهان صاحب نظر ستاد کل نیروهای مسلح، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران تصویب و تایید شود و این باعث بالندگی و قدرت هر چه بیشتر نیروهای مسلح می شود. در بین فاکتورها، عوامل توسعه اقتصادی هم که در رشد یک کشور موثر است و همچنین عوامل جغرافیایی آمده که امید است با بررسی آن ها دید جامعی در توسعه همه جانبه کشور علاوه بر توسعه نظامی انجام شود.
تحولات منطقه غرب آسیا در یمن، سوریه، عراق، لبنان و فلسطین نشان می دهد که قدرت بازدارنگی و توان دفاعی از جایگاهی ویژه برخوردار است و این آمار در جهت اطلاعات عمومی می تواند مفید باشد.

محمد زرچینی

فصل اول: قدرت های نظامی برتر دنیا

۱-۱- قدرت های نظامی برتر دنیا

با توجه به اطلاعات جدول (۱) کشورهای ایالت متحده آمریکا، فدراسیون روسیه و جمهوری خلق چین قدرت های نظامی برتر دنیا می باشند.

جدول ۱- قدرت نظامی برتر دنیافصل دوم: قدرت های نظامی آمریکای شمالی

۲ -۱- قدرت های نظامی آمریکای شمالی

در جدول زیر قدرت های نظامی برتر آمریکای شمالی نشان داده شده است.

جدول ۲- قدرت های نظامی برتر آمریکای شمالیفصل سوم: قدرت های نظامی اسکاندیناوی

۳ -۱- قدرت های نظامی منطقه اسکاندیناوی

در جدول (۳) قدرت های نظامی منطقه اسکاندیناوی نشان داده شده است.

جدول ۳- قدرت های نظامی منطقه اسکاندیناوینظرات کاربران درباره کتاب قدرت‌های نظامی برتر دنيا از نگاه Global Fire Power