فیدیبو نماینده قانونی پرنیان اندیش و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب آلزایمر

کتاب آلزایمر
راهکارهای تشخيص آسان

نسخه الکترونیک کتاب آلزایمر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۰۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب آلزایمر

بیماری فراموشی مجموعه بیماری هایی است که در آن فرد به تدریج و به طور پیش رونده توانایی های عالی ذهنی خود را از دست داده و دچار آسیب در زندگی فردی و اجتماعی می‌شود. براساس مطالعات جهانی در سال ۲۰۰۵ در سراسر جهان ۲۴۵ میلیون تَن به فراموشی مبتلا بوده اند که این رقم تا سال ۲۰۴۰ به ۸۰ میلیون تَن خواهد رسید. با افزایش رفاه اجتماعی، گسترش امکانات بهداشتی و درمانی و افزایش طول عمر و به علت بهبود شاخص های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، بیماری های دوران سالمندی بیش از هر زمان دیگر در کشورهای جهان شیوع پیدا کرده است. جامعه ی ایران که طی سه دهه ی اخیر نیز با افزایش شاخص طول عمر روبه رو بوده است، در آستانه ی افزایش چشمگیر بیماری های مربوط به دوران سالمندی قرار دارد. یکی از این بیماری ها آلزایمر است که در آیینه ی آمار تعداد مبتلایان به آن رشد زیادی داشته و طبق برآوردها بیشتر نیز خواهد شد. به باور کارشناسان، تعداد مبتلایان به آلزایمر در کشور در حالی به بیش از ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار تَن رسیده که سن ابتلا به آن زیر ۶۰ سال است و طی سه دهه ی آینده بیش از یک میلیون تَن به این بیماری دچار خواهند شد.

ادامه...

بخشی از کتاب آلزایمر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه

بیماری فراموشی مجموعه بیماری هایی است که در آن فرد به تدریج و به طور پیش رونده توانایی های عالی ذهنی خود را از دست داده و دچار آسیب در زندگی فردی و اجتماعی می شود. براساس مطالعات جهانی در سال ۲۰۰۵ در سراسر جهان ۲۴۵ میلیون تَن به فراموشی مبتلا بوده اند که این رقم تا سال ۲۰۴۰ به ۸۰ میلیون تَن خواهد رسید.
با افزایش رفاه اجتماعی، گسترش امکانات بهداشتی و درمانی و افزایش طول عمر و به علت بهبود شاخص های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، بیماری های دوران سالمندی بیش از هر زمان دیگر در کشورهای جهان شیوع پیدا کرده است.
جامعه ی ایران که طی سه دهه ی اخیر نیز با افزایش شاخص طول عمر روبه رو بوده است، در آستانه ی افزایش چشمگیر بیماری های مربوط به دوران سالمندی قرار دارد.
یکی از این بیماری ها آلزایمر است که در آیینه ی آمار تعداد مبتلایان به آن رشد زیادی داشته و طبق برآوردها بیشتر نیز خواهد شد.
به باور کارشناسان، تعداد مبتلایان به آلزایمر در کشور در حالی به بیش از ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار تَن رسیده که سن ابتلا به آن زیر ۶۰ سال است و طی سه دهه ی آینده بیش از یک میلیون تَن به این بیماری دچار خواهند شد.
هم چنین به گفته ی مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران، در جهان هر ۷ ثانیه یک تَن و در ایران هر ۱۲ دقیقه یک تَن به آلزایمر مبتلا می شوند. وی آمار مبتلایان به آلزایمر در ایران را براساس تخمین سازمان جهانی آلزایمر،۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تَن ذکر می نماید.

آرام باشید و ببینید دوباره اتفاق می افتد؟شما در سن ۶۰ سالگی انعطاف پذیری، سرعت و یا قدرت ۲۰ سالگی خود را نخواهید داشت.
گذشت زمان بر بدن شما و مغزتان اثر می گذارد و مغز را بر بدن مسلط می سازد. ارتباطات میان سلول های مغزی که خاطرات را می سازد و حفظ می کند، با افزایش سن تغییر می کند.
پروتیین ها و هورمون هایی که در مغز نگهداری می شوند به خوبی کار نمی کنند. همان طور که پیرتر می شوید، خوب است تفاوت میان فراموشی های خاص و آنچه که به احتمال زیاد باید به پزشک خود بگویید را بدانید.

همیشه هم جزئیات اهمیت نداردحالت عادی:

فراموش می کنید با یک دوست ملاقات کنید اما دیرتر آن را به خاطر می آورید. آیا به خاطر می آورید که سال گذشته در یک عروسی شرکت کرده اید ولی در یادآوری جزئیات آن گنگ هستید؟ آیا هفته ی پیش تلفن مهمی از دوستی داشته اید، اما باید برای به یاد آوردن جزئیات آن دوباره تماس بگیرید؟!

وضعیت اخطار:

پی در پی قرارهای ملاقات خود را از دست می دهید و پیوسته از دوستان و خانواده راجع به جزئیات آن ها سوال می کنید؟ وقایعی را که به تازگی روی داده و مکالماتی را که تازه انجام داده اید فراموش می کنید.

نسبت به ارقام هوشیار باشیدحالت عادی:

گاهی در تنظیم دفتر یادداشت کارهای روزانه ی خود اشتباه می کنید.
گهگاه یادتان می رود صورتحسابی را پرداخت کنید یا به جای سه قاشق چایخوری شکر، سه قاشق خوراک خوری استفاده می کنید!

وضعیت اخطار:

برایتان دشوار است تمرکز و برنامه ریزی نمایید و یا مسائل را حل کنید. هنگام پیگیری مقادیر قبض ها و یا کنترل مخارج خانه، فهم اعداد درست مانند زبانی بیگانه برایتان دشوار می شود.

دیگر شوخی و بازی نیستحالت عادی:

هنگامی که برای تنظیم ساعت مایکروفر و یا ضبط برنامه ی مورد علاقه تان مشکل دارید یا برای یک لحظه ذهنتان خالی می شود که برد و باخت در یک بازی دسته جمعی چه تفاوتی برایتان می کند.

وضعیت اخطار:

نمی توانید با اجاق گاز کار کنید. قوانین بازی های دسته جمعی مانند بسکتبال یا تنیس را که پیش از آن برای دهه ها بازی یا تماشا نموده اید، فراموش می کنید.

کجا گذاشتمش؟حالت عادی:

محتوی جیب هایتان را روی میز آشپزخانه می ریزید و یا ماشینتان را برای یافتن گمشده ای جست و جو می کنید. بر می گردید و همه ی جاهایی را که پیش از آن بوده اید برای یافتن گمشده ای جست و جو می کنید.

وضعیت اخطار:

اشیاء را در جاهای عجیبی می گذارید؛ به عنوان نمونه گوشی تلفن را پس از پایان مکالمه در فریزر می گذارید.
نمی توانید به خاطر آورید برای ردیابی گمشده ای از کجا باید آغاز کنید. از این که کسی وسیله ای را از شما دزدیده، شکایت می کنید.

نظرات کاربران درباره کتاب آلزایمر

این کتاب رو اشتباهی انتخاب کردم ولی بعد نتونستم از یبد خرید حذفش کنم. متایفانه اصلا مطلب درخور توجهی نداره همه این مطالب با ی سرچ یاده تو اینترنت قابل دریافته البته یک سری عکس هم توی پنجاه صفحه هست که گمونم بیست صفحه رو پر کرده.نمی دونم چطور کتابخونه ملی و غیره به این کتاب شناینامه دادن. نخرید لطفا حیف هزینه و زمان. ضمننا لطفا توی راهنما حذف کتاب از سبد خربد رو بگین.
در 3 هفته پیش توسط