فیدیبو نماینده قانونی انتشارات صابرین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب رهایی از استرس

کتاب رهایی از استرس
راهنمایی برای کاهش استرس درکودکان

نسخه الکترونیک کتاب رهایی از استرس به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب رهایی از استرس

بخشی از استرسی که کودکان تجربه می‌کنند، حاکی از روند طبیعی رشد است. آن‌ها هر روز با اتفاقات تازه‌ای مواجه می‌شوند و از ایشان انتظار می‌رود وظایف و اطلاعات جدید را به‌خوبی مدیریت کنند. توجه داشته باشید درصد بالایی از رخدادهای زندگی کودک، یا برای او کاملاً تازه است یا به‌ندرت پیش می‌آید و همین باعث ایجاد اضطراب می‌شود. درهرحال، کودک مانند بزرگسالان تجربه و آموختۀ قبلی برای رویارویی با این اتفاقات را ندارد. بخش دیگری از استرس کودکان امروزی مربوط به مسائل فرهنگی است. در جامعه و زندگی اجتماعی، ما فشار زیادی به کودک وارد می‌کنیم تا او را در مسیری قرار دهیم که تصور می‌کنیم به نفع اوست. ما نمی‌خواهیم فرزندمان از هیچ کلاس ورزشی، اردوی آموزشی یا رویداد فرهنگی عقب بماند. ما باور داریم پیش‌از آنکه کودک بتواند نسبت به خودش حس خوبی داشته باشد، باید در تمام زمینه‌ها بهترین باشد. اما واقعیت این است کودک برای آنکه زندگی شاد، سالم و موفقی داشته باشد، لازم نیست در همۀ درس‌ها نمرۀ عالی بگیرد، قهرمان ورزشی بشود، نقش اول تئاتر مدرسه را بگیرد، یا مرتب‌ترین اتاق را در میان دوستانش داشته باشد. یکی از روش‌های کم کردن استرس کودکان، این است که آن‌ها را به دیدن جنبه‌های مثبت زندگی‌شان تشویق کنیم و از تلاش‌ها و موفقیت‌های آن‌ها خوشحال شویم؛ حتی اگر بسیار کوچک باشند. بزرگ‌ترها می‌توانند به کودکان کمک کنند در هر کاری که انجام می‌دهند، آرزوی پیشرفت و بهتر شدن را در ذهن‌شان پرورش دهند. البته این کشش و آرزو باید با علم به این موضوع باشد که حتی اگر نتوانند آن کار را بی‌عیب‌ونقص انجام بدهند، دنیا به آخر نمی‌رسد. استرس، احساس «زیرفشار بودن» از نظر فکری و ذهنی است. وقتی‌که یک قابلمۀ آب‌ روی اجاق می‌جوشد، قابلمه از فشار آبِ درحال جوشیدن می‌لرزد و صدای به‌هم خوردن درپوش آن را می‌شنویم. هم بزرگسال‌ها و هم بچه‌ها ممکن است این حس «فشار درونی» را تجربه کنند. استرس معمولاً زمانی ایجاد می‌شود که چندین اتفاق باهم رخ بدهند ـ مثلاً چیزهای بسیاری در یک زمان عوض شوند... یا صداهای زیاد و مختلفی باهم به گوش برسد... یا دعوا و بحث پیش بیاید... یا کارهای انجام‌نشده و تکالیف زیادی باقی مانده باشد.

ادامه...
  • ناشر انتشارات صابرین
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 7.09 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب رهایی از استرس

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

سخنی با والدین و مربیان

بزرگ ترها معمولاً فکر می کنند همه چیز برای بچه ها حاضر و آماده است. در مقایسه با زندگی پرمشغله و برنامه های فشرده ما، زندگی بچه ها، سرشار از آرامش مطلق به نظر می رسد، اما درحقیقت کودکان امروزی آن قدری که ما فکر می کنیم یا دلمان می خواهد روزگار ساده و آرامی ندارند.
بخشی از استرسی که کودکان تجربه می کنند، حاکی از روند طبیعی رشد است. آن ها هر روز با اتفاقات تازه ای مواجه می شوند و از ایشان انتظار می رود وظایف و اطلاعات جدید را به خوبی مدیریت کنند. توجه داشته باشید درصد بالایی از رخدادهای زندگی کودک، یا برای او کاملاً تازه است یا به ندرت پیش می آید و همین باعث ایجاد اضطراب می شود. درهرحال، کودک مانند بزرگسالان تجربه و آموخته قبلی برای رویارویی با این اتفاقات را ندارد.
بخش دیگری از استرس کودکان امروزی مربوط به مسائل فرهنگی است. در جامعه و زندگی اجتماعی، ما فشار زیادی به کودک وارد می کنیم تا او را در مسیری قرار دهیم که تصور می کنیم به نفع اوست. ما نمی خواهیم فرزندمان از هیچ کلاس ورزشی، اردوی آموزشی یا رویداد فرهنگی عقب بماند. ما باور داریم پیش از آنکه کودک بتواند نسبت به خودش حس خوبی داشته باشد، باید در تمام زمینه ها بهترین باشد. اما واقعیت این است کودک برای آنکه زندگی شاد، سالم و موفقی داشته باشد، لازم نیست در همه درس ها نمره عالی بگیرد، قهرمان ورزشی بشود، نقش اول تئاتر مدرسه را بگیرد، یا مرتب ترین اتاق را در میان دوستانش داشته باشد.
یکی از روش های کم کردن استرس کودکان، این است که آن ها را به دیدن جنبه های مثبت زندگی شان تشویق کنیم و از تلاش ها و موفقیت های آن ها خوشحال شویم؛ حتی اگر بسیار کوچک باشند. بزرگ ترها می توانند به کودکان کمک کنند در هر کاری که انجام می دهند، آرزوی پیشرفت و بهتر شدن را در ذهن شان پرورش دهند. البته این کشش و آرزو باید با علم به این موضوع باشد که حتی اگر نتوانند آن کار را بی عیب ونقص انجام بدهند، دنیا به آخر نمی رسد.
بچه ها همیشه کلمات مناسبی برای بیان تنش و اضطراب پیدا نمی کنند. آن ها حتی زمانی که نشانه های استرس به خوبی در حالات و رفتارشان مشخص است، نمی دانند که بیان این حس، می تواند حالشان را بهتر کند.
امیدواریم این کتاب به شما کمک کند کودکی را که تحت فشار است بهتر درک کنید و به او روش های سالم و خلاقانه ای برای کاستن و مدیریت کردن استرس بیاموزید.

ـ مایکلین ماندی

استرس چیست؟

استرس، احساس «زیرفشار بودن» از نظر فکری و ذهنی است. وقتی که یک قابلمه آب روی اجاق می جوشد، قابلمه از فشار آبِ درحال جوشیدن می لرزد و صدای به هم خوردن درپوش آن را می شنویم. هم بزرگسال ها و هم بچه ها ممکن است این حس «فشار درونی» را تجربه کنند.
استرس معمولاً زمانی ایجاد می شود که چندین اتفاق باهم رخ بدهند ـ مثلاً چیزهای بسیاری در یک زمان عوض شوند... یا صداهای زیاد و مختلفی باهم به گوش برسد... یا دعوا و بحث پیش بیاید... یا کارهای انجام نشده و تکالیف زیادی باقی مانده باشد.
استرس حتی زمانی هم که چیزی کم باشد، به سراغ ما می آید ـ مثل وقتی که برای درس خواندن یا تمرین کردن فرصت کمی داریم... یا خوب استراحت نکرده ایم... یا بقیه فکر می کنند سن ما خیلی کمتر از آن است که بتوانیم کاری را انجام دهیم.استرس چه حسی است؟استرس حسی شبیه نگرانی است. ممکن است از ناامید کردن مامان، بابا یا معلمت نگران باشی و حس کنی تحت فشار زیادی هستی. یا به قدری شوق برنده شدن در یک مسابقه را داشته باشی که حس کنی عصبی شده ای.
استرس حالتی مانند ناراحتی هم هست. ممکن است از اینکه چیزی دارد در زندگی ات عوض می شود و نمی توانی جلوی آن را بگیری، ناراحت باشی. گاهی در این شرایط معده ات درد می گیرد یا احساس تهوع می کنی و حتی ممکن است احساس لرزش کنی.
بچه های مختلف، حالت های متفاوتی در اضطراب و استرس پیدا می کنند. تو ممکن است احساس خستگی و کسالت کنی، یا عصبی و کلافه شوی. شاید با خواهر و برادرت بیشتر دعوا کنی یا در مدرسه مشکل درست کنی. شاید هم احساس کنی تک وتنها مانده ای.

نظرات کاربران درباره کتاب رهایی از استرس

عالی و فوق اعاده
در 2 هفته پیش توسط asa koohestani