فیدیبو نماینده قانونی انتشارات صابرین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب من حسادت نمی‌کنم
راهنمای کودک برای رهایی از حسادت

نسخه الکترونیک کتاب من حسادت نمی‌کنم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب من حسادت نمی‌کنم

رقابت در مدرسه و ورزش هم باعث می‌شود کودکان به دوستان و هم‌گروهی‌های خود حسادت کنند. زمانی که کودکان برای پذیرفته شدن در یک مدرسه یا گروه خاص با هم رقابت می‌کنند، انگار حتی «بیشترین تلاش» هم برای خوب بودن کافی نیست. آن‌ها دستاوردهای خود را با موفقیت‌های دیگران مقایسه می‌کنند؛ درنتیجه حسادت باعث می‌شود از بازی یا درس خواندن با هم‌کلاسی‌های خود لذت نبرند و نتوانند با یکدیگر دوست شوند.
در خانواده‌های پرمشغله یا کلاس‌های پرجمعیت، نمی‌توان به همۀ بچه‌ها زمان و انرژی یکسانی را اختصاص داد. کودکانی که مشکل خاصی دارند یا آن‌ها که نمرات بالا می‌گیرند، معمولاً توجه بیشتری دریافت می‌کنند. طبیعی است که در چنین شرایطی، بچه‌هایی که در این دسته‌ها قرار نمی‌گیرند خودخوری کنند یا احساس حسادت داشته باشند.
ما می‌توانیم به بچه‌ها کمک کنیم این مسائل را با دید بهتری ببینند و حسادتی را که در قلب‌شان حس می‌کنند مدیریت کنند. زمانی‌که به آن‌ها یاد بدهیم از چیزی که دارند راضی باشند و نسبت به آن کسی که هستند حس غرور و محبت داشته باشند، رقابت ناسالم و حسادت به حداقل می‌رسد. زمانی‌که «غول چشم‌سبز حسادت» بیدار می‌شود، باید کودک را تشویق کنیم احساساتش را به‌صورت مسالمت‌آمیز بیان کند که بتواند آن غول را پشت سر گذاشته و احساس شادی و آرامش کند.

ادامه...
  • ناشر انتشارات صابرین
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.92 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۶ صفحه
  • شابک

معرفی رایگان کتاب من حسادت نمی‌کنم

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:حسادت چیست؟

بزرگ شدن یعنی یاد بگیریم چطور با احساسات مختلف کنار بیاییم. بعضی احساسات شاد هستند... مثل حس قدردانی، هیجان یا صمیمیت. اما تحمل بعضی احساسات دیگر کمی مشکل است... مثل حس غم، ترس یا تنهایی.
تحمل حسادت هم مشکل است. زمانی که به کسی حسادت می کنیم، دلمان می خواهد تمام چیزهای خوب او را بگیریم. ممکن است نسبت به وسایل یک نفر دیگر حسادت کنیم، مثل اسباب بازی ها، بازی های ویدئویی یا کتاب ها. گاهی به توجهی که دیگران به شخص خاصی می کنند حسودی می کنیم. شاید هم نسبت به توانایی های یکی از دوستانمان حسادت کنیم.
دلیل حسادت هرچه باشد، باعث می شود ما احساس خشم، غم و حتی نگرانی داشته باشیم.

حسادت یک حس طبیعی است!

بچه های کوچک، بچه های بزرگ تر، نوجوان ها، مامان ها و باباها، معلم ها و حتی مامان بزرگ ها و بابابزرگ ها هم گاهی دچار حسادت می شوند. این قسمتی عادی از انسان بودن است. وقتی ما این حس را بهتر بشناسیم، بهتر می توانیم با آن کنار بیاییم و هر روز کمی شادتر باشیم.
حسادت از سال های بسیار دور بوده است. حتی در کتاب های مقدس هم به آن اشاره شده و از ما خواسته شده که حسود نباشیم. پانصد سال پیش نویسنده معروف، شکسپیر، حسادت را به یک «غول با چشمانی سبز» تشبیه کرده است.

نظرات کاربران درباره کتاب من حسادت نمی‌کنم