Loading

چند لحظه ...
کتاب قانون مردمان؛ به همراه «تجدید عهد با ایده دلیل عمومی»

کتاب قانون مردمان؛ به همراه «تجدید عهد با ایده دلیل عمومی»

نسخه الکترونیک کتاب قانون مردمان؛ به همراه «تجدید عهد با ایده دلیل عمومی» به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۹,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب قانون مردمان؛ به همراه «تجدید عهد با ایده دلیل عمومی»

منظور از قانون مردمان، انگاره سیاسی خاصی از درستی و عدالت است که به اصول و هنجارهای حقوق و عمل بین‌المللی مربوط می‌شود. اصطلاح جامعه مردمان به معنای همه مردمانی به کار می‌رود که از آرمان‌ها و اصول قانون مردمان در مناسبات متقابلشان پیروی می‌کنند. این مردمان حکومت‌های داخلی خاص خودشان را دارند که ممکن است حکومت‌های دموکرات لیبرال مبتنی بر قانون اساسی باشند یا حکومت‌های غیر لیبرال ولی آبرومند. این کتاب بررسی می‌کند که چگونه محتوای قانون مردمان ممکن است از دل ایده‌ای لیبرال از عدالت شبیه به ایده‌ای که در نظریه‌ای درباره عدالت که جان راولز آن را عدالت به مثابه انصاف نامید، شکل بگیرد و بسط یابد. این ایده عدالت بر مبنای ایده آشنای قرارداد اجتماعی است و روندی که قبل از گزینش و توافق در مورد اصول درستی و عدالت دنبال می‌شود، از برخی جهات در هر دو مورد داخلی و بین‌المللی یکسان است. جان راولز در این کتاب به این مبحث می‌پردازد که چگونه چنین قانونی از مردمان، شرایط معینی را محقق می‌کند که اطلاق عنوان آرمانشهر واقع‌گرایانه بر جامعه مردمان را موجه می‌سازد و توضیح می‌دهد که چرا به جای واژه دولت‌ها واژه مردمان به کار رفته است.

ادامه...

مشخصات کتاب قانون مردمان؛ به همراه «تجدید عهد با ایده دلیل عمومی»

بخشی از کتاب قانون مردمان؛ به همراه «تجدید عهد با ایده دلیل عمومی»

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب قانون مردمان؛ به همراه «تجدید عهد با ایده دلیل عمومی»