Loading

چند لحظه ...
کتاب فهم جوانی در مدرنیته متأخر

کتاب فهم جوانی در مدرنیته متأخر

نسخه الکترونیک کتاب فهم جوانی در مدرنیته متأخر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۵,۴۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب فهم جوانی در مدرنیته متأخر

سیاست‌ها همواره تأثیری عمده در قالب‌ریزی و بازتاب ارزش‌ها و مفروضات مرکزی چشم‌انداز اجتماعی پیرامون‌مان داشته‌اند. علاوه بر این، قادرند بر دریافت‌های ما اثر بگذارند و به آنها شکل بدهند. با بررسی منافع سیاسی، عقاید و ایدئولوژی‌ها و مفروضات اصلی در مورد جوانان، درون گفتمان سیاسی و سیاست‌گذاری عمومی می‌توانیم دریابیم که مسأله جوانان در برهه‌های تاریخی مختلف چگونه فهمیده، ساخته و پاسخ داده شده است. سیاست و سیاست‌گذاری به‌طور مستمر دل‌مشغول اداره پروژه‌های سیاسی مشخص و معمولاً درباره ایدئولوژی‌ها، یوتوپیاها (آرمان‌شهرها) و برانگیختن تغییر اجتماعی است؛ اما همین امر نیز مستلزم کنترل تنش‌های ناشی از نیروهای خارجی است که فضاها و چالش‌های جدیدی ایجاد می‌کند؛ بنابراین، سیاست‌گذاری باید جواب‌گوی این زمینه‌های اجتماعی جدید نیز باشد. اینکه جوانی در خلال این فرایندها چگونه درک و مفهوم‌پردازی شده، می‌تواند برای صورت‌بندی مسأله جوانان و چگونگی واکنش کارگزاران به «شرایط جوانی» در برهه‌های تاریخی مختلف، پیامدهای عمده‌ای داشته باشد. تأثیر این موضوع می‌تواند از این حیث بااهمیت باشد که نوع فرصت‌های در دسترس و شیوه‌ای که افراد جوان «جوان بودن» را تجربه می‌کنند، تعیین می‌کند. اما این فرایند را نمی‌توان سیاسی محض فرض کرد. علاوه بر این، باید به ایده‌ها و تفکرات تولیدشده از طریق تحقیق و نظریه‌پردازی علوم اجتماعی نیز توجه کنیم. در طول قرن گذشته، جوانی و مسأله جوانان، به شیوه‌های مختلف، علاقه عمده علوم اجتماعی بوده است. رشته‌هایی مانند جامعه‌شناسی، جرم‌شناسی، روان‌شناسی، مطالعات آموزشی و جدیدتر از همه، مطالعات فرهنگی و رسانه‌ها، جملگی درباره فعالیت‌های جوانان حرف‌هایی برای گفتن داشته‌اند. با وجود این، پژوهش جوانی بازتابی ساده از «چگونگی جوانی» نیست.

ادامه...

مشخصات کتاب فهم جوانی در مدرنیته متأخر

بخشی از کتاب فهم جوانی در مدرنیته متأخر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب فهم جوانی در مدرنیته متأخر