دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب عربی‌سرایان کاشان

کتاب عربی‌سرایان کاشان

نسخه الکترونیک کتاب عربی‌سرایان کاشان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب عربی‌سرایان کاشان

در طول تاریخ، هنر با همه‌ی مصادیق‌ش اعم از معماری، موسیقی، نقاشی، شعر و... تجلی‌گاه و آیینه‌ی تمام نمای تجربیات، نوآوری‌ها، عقاید و اندیشه‌ها، آداب و رسوم و حتی رویدادهای تاریخی در شرق و غرب بوده است. منطقه‌ی کاشان نیز به عنوان یک خاستگاه تمدنی کهن و فرهنگ‌ساز، با قدمتی چندهزار ساله، از دیرباز تاکنون پیشتازی خود را در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اقتصادی، به اثبات رسانده است. این شهر، دارای منابع انسانی و آثار هنری و علمی بسیار ارزشمندی است که شناخت و بررسی و تحلیل مفاد آن، در شناخت تاریخ اجتماعی آن و نیز در واکاوی آموزه‌های اشعار و بازشناسی غنای محتوای آن، اثرگذار خواهد بود. از آنجا که شاعران هر دوره، نقش مهمی در تثبیت، ترویج، تقویت و بازنمایی مفاهیم تاریخی و اجتماعی و معارف دینی و اخلاقی و انسانی داشته‎اند، فرهنگ ملل، وامدار همت و ذوق آنان بوده است؛ بنابراین تحلیل گفته‌ها و سروده‌های آنان می‌تواند در شناخت بهتر آداب و رسوم، باورها و ارزش‌های مردم و جوامع کمک شایانی کند. شاعران بنام و یا گمنام کاشانی- که شمار زیادی از آنان در زمره‌ی عالمان دین هستند- با وجود فارسی‌زبان بودن، به دلیل ساختار ادبیاتی دروس پایه در حوزه‌ی علم دین، سهم قابل توجهی در ادبیات و اشعار عربی به جای مانده از گذشته تاکنون داشته و دارند. آنان توانسته‌اند مفاهیم اخلاقی، حکمت‌ها، مطالب تاریخی، نکات عرفانی و قواعد علمی را در قالب سخنان منظوم و اشعار خویش به دیگران منتقل کنند. اکنون سؤال اینجاست که مفاد اشعار آنها، تحلیل محتوای آن قالب‌ها و اغراض شعریشان چیست؟ به‌علاوه نقش آنها در تشکیل و یا تکمیل زنجیره‌ی مستحکم ادبیات عربی و فارسی چه بوده است؟ براین اساس سؤال اساسی اثر پیش رو آن است که شاعران عربی سرای کاشانی با چه مضامین و مفاهیمی، میراث ادبی و هنری زمانه‌ی خویش را را به آیندگان منتقل کرده‌اند؟

ادامه...

مشخصات کتاب عربی‌سرایان کاشان

بخشی از کتاب عربی‌سرایان کاشان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب عربی‌سرایان کاشان