از قیطریه تا اورنج کانتی
Loading

چند لحظه ...
کتاب پذیرش خطردر مسئولیت مدنی

کتاب پذیرش خطردر مسئولیت مدنی
مطالعه تطبیقی حقوق انگلیس، فرانسه و ایران

نسخه الکترونیک کتاب پذیرش خطردر مسئولیت مدنی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب پذیرش خطردر مسئولیت مدنی

موضوع کتابی که پیش روی دارید در حوزۀ مسئولیت مدنی تطبیقی است. پذیرش خطر از جمله موضوعات تخصصی در زمینه مسئولیت مدنی می­باشد و می­تواند مورد توجه محققان و دانشجویان مقاطع کارشناسی­ارشد و دکتری در زمینۀ مسئولیت مدنی تطبیقی قرار گیرد. در کتاب حاضر سه نظام مسئولیت مدنی انگلیس، فرانسه و ایران در باب علل معافیت از مسئولیت مدنی با یکدیگر مقایسه گردیده است. بدین معنی که پژوهشی فراتر از موضوع پذیرش خطر انجام گرفته و برای تبیین جایگاه اصلی پذیرش خطر، لاجَرم، موضوعاتِ مسئولیت مدنی بطور وسیع در سه نظام حقوقی مورد مطالعه قرار گرفته است. در اکثر کتب مسئولیت مدنی تطبیقی تنها دو نظام انگلیس و ایران یا فرانسه و ایران مورد مطالعه قرار می­گیرند و به همین دلیل ابهاماتی دارند؛ ولی در کتاب حاضر سعی شده تطبیق جامعی ضمن رعایت جنبه کاربردی، تحلیلی و تحقیقی موضوع در سه نظام ملحوظ گردد، وجوه افتراق و اشتراک مشخص شود و ابهامات تا حد ممکن رفع گردد. از ویژگیهای منحصر بفرد کتاب حاضر آن است که با استفاده از منابع هفده سال اخیر حقوق فرانسه(کتب دکترین، قوانین و آراء قضایی ازسال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۷ میلادی) سعی شده تا تحولات اخیر در مسئولیت مدنی فرانسه با دقت بررسی شود. تغییر و اصلاح کتاب سوم قانون مدنی فرانسه در فوریه سال ۲۰۱۶ در باب حقوق قراردادها و نظام کلی تعهدات از مسائل مهمی است که در کتاب حاضر ملحوظ گردیده و کلیه مواد مورد استناد در حقوق فرانسه که مرتبط با اصلاحات اخیر بوده است مورد تطبیق با مواد جدید قرار گرفته و به هرگونه تغییر ماهوی اشاره شده است. مباحثی که در این کتاب بطور ویژه بررسی شده است مطالعه تطبیقی حقوق ورزشی(مسئولیت مدنی ورزشکاران)، مسئولیت مدنی پزشکی، مسئولیت مدنی رانندگان وسایل نقلیه، مسئولیت مدنی کارفرمایان در حوادث کاری و موضوع خاص خودکشی است که با استناد به منابع معتبر حقوق فرانسه و انگلیس، بررسی قوانین متعدد و رجوع به بیش از دویست رأی قضایی در دو نظام مذکور مورد مطالعه و تحلیل قرار گرفته است.

ادامه...

مشخصات کتاب پذیرش خطردر مسئولیت مدنی

بخشی از کتاب پذیرش خطردر مسئولیت مدنی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب پذیرش خطردر مسئولیت مدنی