پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب آه، استانبول

کتاب آه، استانبول

نسخه الکترونیک کتاب آه، استانبول به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب آه، استانبول

گاهی قلندر مرده‌ای را می‌یافتیم که در میان خرابه‌ها چله نشسته بود. با پرواز نابه‌هنگام کرکس‌ها بالای تپه خبر می‌شدیم که لاشه‌ی حیوانی یا قلندری بی‌جان که دیگر پوستی بر استخوان بود، کنار دیواری یا کف برجکی افتاده است. آن را پایین می‌آوردند و در کوچه‌ها می‌گرداندند. پوست خاک‌آلودش در آفتاب سوخته و کشیده شده بود. از حفره‌ی خشک دهانش خرمگس‌های رنگارنگ و زنبوران وزوزکنان بیرون می‌آمدند. موهای سیاه بلندش که تا روی شانه‌ها فرو می‌ریخت انگار هنوز می‌رویید و اندود چرب‌شان در نور خورشید رنگین‌کمانی از رنگ‌های مُرده را بازمی‌تاباند. دست‌هایش به شاخه‌های کرم‌خورده‌ی درخت می‌مانست. انگشتان درهم جمع شده بودند، آن‌چنان که در سکرات مرگ محکم در رشته‌ای چنگ انداخته باشند. اگر با منقاشی آهنین آن‌ها را از هم می‌گشودیم، دست انبویه‌ای را از گلبرگ‌های پلاسیده‌ی گلی عطرناک می‌یافتیم یا ساقه‌ی مرطوب آن گیاهانی که در دهانه‌ی چاه می‌رویید. کسانی پوست شفاف شکمش را معاینه می‌کردند، روده‌هایش را می‌جستند که در حقه‌ی مجوف سینه بالا رفته و ناپدید شده بود. پای‌تابه‌های نخ‌نما و رنگ‌رفته‌اش از گرد ساق‌های پا گشوده شده بودند، و کف پاها تاول‌هایی داشت شکافته و خاکناک، از بسیاری راه‌ها که رفته بود، آن‌همه بیابان‌ها از ریگ روان که پشت‌سر گذاشته بود. آویخته از دیرکی در میدان با تاج پُرصدایی از حشرات بال‌دار و دیدگانی خواب‌آلود به پسرکانی که به او سنگ می‌انداختند، نگاه می‌کرد.

ادامه...

مشخصات کتاب آه، استانبول

  • ناشر نشر چشمه
  • تاریخ نشر ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.19 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۷۹ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب آه، استانبول

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب آه، استانبول

خدا رحمتش کنه همی
در ۲ سال پیش توسط sevda khosravi ( | )