پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب پیامبر اعظم ۱۶

کتاب پیامبر اعظم ۱۶
اسطوره حسن

نسخه الکترونیک کتاب پیامبر اعظم ۱۶ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب پیامبر اعظم ۱۶

ناگاه لرزه‌ای سراپای یهودیان را فرو گرفت. از علی می‌ترسیدند. پس از محمّد تنها چهره‌ای که عمیقا از او می‌ترسیدند و پاسش می‌داشتند علی بود... او را نه به جهت آن‌که برترین پهلوان عرب بود و هر کس را که به میدان رزمش آمده در افکنده و هلاک کرده بود، بلکه به جهت باطن و ژرفای آن چهره عظیم الوهی‌اش که پرتوهایی از رنگمایه‌های نور هارون و موسی، یوشع و ایلیا را به تمامی در خود داشت حرمت می‌داشتند، بزرگ می‌یافتند و پاس می‌نهادند... محمّد و علی را دوست نمی‌داشتند، عمیقا از آن دو چهره نفرت داشتند. امّا نگاه و رفتار آن دو چنان صولت و عظمت، وقار و هیبت داشت که همه مجد و عزّت و مایه تمکین و دهشت‌شان بود... می‌دانستند سخن علی، سخن صدق و عمل است... و می‌دانستند وی مرد همان نماز و نیاز و نگاه آسمان پناهی بود که نگاه محمّد بود... اگر گفته بود در قلعه را می‌گشاید، هیچ بعید نبود چنان عقل ربّانی، جان روحانی، و صاحب صدق مقال یزدانی به اعجاز معلم و سرورش محمّد چنان‌که در هر موطن و هر میدان مبارزه دست و بازویش انجام داده بود آنچه را که می‌گوید انجام دهد و به فرجام رساند... چنان‌که گفته بود یا قلعه را می‌گشود و یا کشته می‌شد... محال بود گفته او از روی مبالغه پهلوانی و رجزخوانیهای بیهوده سخن‌پرانی باشد... این علی همان نور هارون، همان ایمان هارون، همان بندگی و صدق هارون را داشت... اخوت و برادری هارون نسبت به موسی چگونه بود، این علی با همان شور صدق و نور محبت و خلوصِ جان که هارون در خدمت موسی بود، در خدمت محمّد بود.

ادامه...

مشخصات کتاب پیامبر اعظم ۱۶

بخشی از کتاب پیامبر اعظم ۱۶

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب پیامبر اعظم ۱۶