پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب پیامبر اعظم ۱۵

کتاب پیامبر اعظم ۱۵
خندق؛ حماسه جاودانه حق

نسخه الکترونیک کتاب پیامبر اعظم ۱۵ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب پیامبر اعظم ۱۵

وانگهی مگر همه پیروزی و بهروزی در پیروزی صوری و فتوح ظاهری نهفته است؟ و همه بینایی و دانایی منوط است به آن چیزی که چشم سر، هم‌اکنون آن را می‌بیند؟! و مگر در کشته شدن و شهادت، شکست و مغلوبیت رخ می‌دهد؟ اتّفاقا آیین عاشقانه وی اثبات کرده بود که هر جا که شهیدی بر خاک می‌افتد و جان خویشتن را در راه حق نثار می‌کند، از همان یک جان، چونان بذری که از وی هفتصد سنبله زرّین سر بر می‌زند، هفتصد و بلکه هفتاد هزار معانی رنگارنگ و خوشه‌های معرفت و دانایی، ایمان و روشنایی می‌روید و سپس در قلمرو تاریخ و بر بستر جغرافیای انسانی اعمال و کردار جانها و روانها، آن بذرها به بر و بارهایی گران و گرانتر می‌نشینند... پیامبر، شکست و شهادت بزرگان حادثه رجیع و معونه را نه تنها فنای نفوس و روح، بلکه برترین پیروزیها و فتوح می‌دید و می‌دانست... زیرا در چشم ظاهراندیشان که فقط پیش روی خود را می‌دیدند چنین می‌نمود که آن شش تن کشته شدند و بیهوده فنا گشتند. چهار نفرشان در بیابان و صحرایی دور، و دو تن‌شان را پس از مدّتی زندانی کردن و به زنجیر کشیدن، بیرون از مکه و در میان جماعتی بی‌باک و سفّاک به دار زدند و به طرزی فجیع کشتند! در حالی‌که هرگز قضیه به این سادگیها نبود... بلکه هر لحظه زندگی، مبارزه، مجاهده و پایداری آن آموزگاران، بزرگترین مکتب ارزنده‌ای بود که معلمی حکیم می‌توانست در نهایت عظمت تأثیر به نمایش و منصه تعلیم بگذارد و به مردم، به تمامی آنان که می‌دیدند و شاهد بودند، حتّی دشمنان خود بیاموزد... شهادت خبیب و زید مسأله‌ای بی‌اهمیت نبود. مکتب آگاهی و آموزش الهی بود.

ادامه...

مشخصات کتاب پیامبر اعظم ۱۵

بخشی از کتاب پیامبر اعظم ۱۵

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب پیامبر اعظم ۱۵