پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب مجموعه قوانين و مقررات اراضی

کتاب مجموعه قوانين و مقررات اراضی

نسخه الکترونیک کتاب مجموعه قوانين و مقررات اراضی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب مجموعه قوانين و مقررات اراضی

مقوله زمین و اراضی و مباحث مربوط به آن یکی ازمهمترین عناوین و مسائل بسیار مهم و نسبتا پیچیده در روابط اجتماعی و حقوقی آحاد جامعه می‌باشد. اکنون حجم قابل توجهی از دعاوی مطروحه در مراجع قضایی و انتظامی کشور مستقیما یا غیرمستقیم مرتبط با «اراضی» می‌باشد. اراضی جمع کلمه (ارض) می‌باشد که متأسفانه در متون ادبی و حقوقی، تعریف مشخص و دقیقی از «ارض» نیامده است. در کتاب ترمینولوژی حقوق اثر استاد دکتر محمدجعفر جعفری لنگرودی در تعریف ارض آمده است که «ارض به معنی قطعه معینی از زمین است که البته در معنی ارض که یک حدود منطقی را بیان دارد در مرجعی آورده نشده و عنوان نگردیده است». بنابراین در تعریف عرفی معنی ارض می‌توان به عبارتی چنین بیان داشت که (ارض یا زمین به قسمتی از طبیعت بر روی کره زمین اطلاق می‌شود که معمولاً و عرفا به عنوان خاک یا سنگ و نظایر آن بر روی پوسته کره زمین قابل فهم است.) در علم حقوق و واژگان حقوقی ارض یا زمین «مال محسوب شده و دارای ارزش اقتصادی می‌باشد و در این خصوص برابر موازین حقوقی و مقررات موضوعه می‌تواند مورد تملک یا تملیک قرار گرفته و ایجاد حق مالکیت نماید و نیز از انواع اموال غیرمنقول می‌باشد.

ادامه...

مشخصات کتاب مجموعه قوانين و مقررات اراضی

بخشی از کتاب مجموعه قوانين و مقررات اراضی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب مجموعه قوانين و مقررات اراضی