پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب کلمنت گرینبرگ

کتاب کلمنت گرینبرگ
میان خطوط مشتمل بر مناظره‌ای با کلمنت گرینبرگ

نسخه الکترونیک کتاب کلمنت گرینبرگ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب کلمنت گرینبرگ

این کتاب مشتمل بر سه فصل است، با این فکر که اگر کلی و ساده بگویم، سه گرینبرگ وجود دارند. نخستین آن‌ها گرینبرگ آموزه‌مند است که در همان ابتدای کار خود درباره‌ی نقش آوانگارد، اعتقادی راسخ پیدا کرد. گرینبرگِ نخست (که در این کتاب دوم می‌آید) نویسنده‌ی «آوانگارد و کیچ» و به «سوی یک لائوکوئون جدیدتر»است: متونی شدیداللحن و متخاصمانه که به‌ترتیب در سال‌های ۱۹۳۹ و ۱۹۴۰ تحت‌تأثیر ترس از وحشیگری نازی و فاجعه‌ای قریب‌الوقوع، پیش از این‌که هیچ تفسیری درباره‌ی هیچ نمایشگاه یا اثری هنری بنویسد، نوشته شدند. گرینبرگِ سوم، که بیش از همه به او علاقه دارم، نظریه‌پردازی است که پیرامون او برخی جریان‌ها گرد آمده، که به باور من، سرآغاز بازتفسیری از مدرنیته‌ی هنری را رقم می‌زند. گرینبرگ نظریه‌پرداز همیشه وجود نداشت، اما در دهه‌ی هفتاد در حدود ده مقاله ظهور کرد که همگی «سمینار» نام داشتند و ظاهراً به ترتیبی تصادفی در مجله‌های هنری گوناگون منتشر می‌شدند. مهم‌تر از هر چیز، او نه به شکلی خودجوش بلکه در پاسخ به جریان‌های جدید هنری دهه‌ی شصت، پا به عرصه‌ی وجود گذاشت. در پایان این کتاب مناظره‌ای تاکنون منتشرنشده با کلمنت گرینبرگ آمده است. مناظره‌ای که در مارس ۱۹۸۷ در دانشگاه اُتاوا که در آن زمان در آن‌جا تدریس می‌کردم، پیش‌قدم آن شدم.

ادامه...

مشخصات کتاب کلمنت گرینبرگ

  • ناشر نشر چشمه
  • تاریخ نشر ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.21 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۱۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب کلمنت گرینبرگ

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب کلمنت گرینبرگ

عالی
در ۱ سال پیش توسط sae...541 ( | )