پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب مروری بر تاریخ ادب و ادبیات امروز ایران ۲

کتاب مروری بر تاریخ ادب و ادبیات امروز ایران ۲

نسخه الکترونیک کتاب مروری بر تاریخ ادب و ادبیات امروز ایران ۲ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب مروری بر تاریخ ادب و ادبیات امروز ایران ۲

از مجموع نظریات شعرشناسان و سخن‌سنجان قدیم (از ارسطو تا خواجه نصیر طوسی و...) چنین برمی‌آید که تعریف شعر را از لحاظ صورت و معنی می‌توان در دو عبارت ساده زیر خلاصه کرد: الف: «شعر از لحاظ صورت، کلامی است موزون و مقَفّی.» ب: «شعر از لحاظ معنی، کلامی است خیال‌انگیز و موهم، که معانیِ بزرگ را خرد و معانی خرد را بزرگ گرداند.» آنچه در وهله نخست براساس این دو تعریف می‌توان دریافت، این است که تعریف اول بر تمامی اشعار فارسی صدق می‌کند. زیرا همه شعرهای گذشته ما موزون و مقفّاست. امّا تعریف دوم بر همه اشعار فارسی صدق نمی‌کند. زیرا تمامی آن‌ها خیال‌انگیز و موهم نیست.

ادامه...

مشخصات کتاب مروری بر تاریخ ادب و ادبیات امروز ایران ۲

  • ناشر نشر قطره
  • تاریخ نشر ۱۳۷۷/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.91 مگابایت
  • تعداد صفحات صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب مروری بر تاریخ ادب و ادبیات امروز ایران ۲

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب مروری بر تاریخ ادب و ادبیات امروز ایران ۲

در قسمت شرح کتاب، به جای کپی کردن بخشی از چکیده و پیشگفتار خود کتاب، یا به جای انشای توصیفی خیال انگیز، بهتر است کسی که به آن کتاب آشناست، کتاب را معرفی کند و حدود مباحث را مشخص کند تا شخصی که می خواهد آن را بخرد، با اطمینان بخرد. خیلی از خریداران، آشنایی قبلی با کتاب شاید ندارند. پس بهتر است چنین توضیحاتی کاربردی تر شوند و به آنها کمک شود.
در ۲ سال پیش توسط امیر کاشی ( | )