0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
قله ها و دره ها
٪50

معرفی، خرید و دانلود کتاب قله ها و دره ها

راهی برای مدیریت لحظه های خوب و بد زندگی و دستیابی به آن چه می خواهید

درباره قله ها و دره ها

درباره‌ی کتاب قله‌ها و دره‌ها راهی برای مدیریت لحظه‌های خوب و بد زندگی و دستیابی به آن‌چه می‌خواهید اثر اسپنسر جانسون

کتاب قله‌ها و دره‌ها نوشته‌ی اسپنسر جانسون برای نخستین بار در سال 2009 منتشر شد. این کتاب آخرین نوشته‌ی اسپنسر جانسون است و مانند بیشتر کتاب‌های او بلافاصله بعد از انتشارش در فهرست کتاب‌های پرفروش قرار گرفت. کتاب قله‌ها و دره‌ها کتابی راهگشا برای همه‌ی خوانندگان است. این کتاب در دسته‌ای از کتاب‌های روانشناسی قرار می‌گیرد که به آن‌ها کتاب‌های خودیاری یا (Self-Help) می‌گویند. خواندن این دسته از کتاب‌ها به خواننده کمک میکند تا بتواند زندگی بهتری داشته باشد. نویسنده در مقدمه‌ی این کتاب می‌نویسد: « من معتقدم که این مسائل و مشکلات نیستند که بزرگ و یا کوچک‌اند بلکه این انسان‌ها هستند که بزرگ و یا کوچک‌اند. گاهی گفته می‌شود که در دنیای بیرون انسان‌ها مشکلی وجود ندارد. این انسان‌های ناکام هستند که در ذهن خود همه چیز را مشکل می‌بینند و احساس ناتوانی ‌می‌کنند. اگر این اصل را به‌عنوان یک پدیده‌ی نسبی بپذیریم در آن صورت قله‌ها و دره‌ها در زندگی انسان‌ها معنای دیگری پیدا می‌کند و به نظر می‌رسد در بسیاری از مواقع قله‌ها و دره‌ها در ذهن آدمیان شکل می‌گیرند و در دنیای واقعیت‌ها مصداق پیدا می‌کنند.»

about book image

مروری بر فصل‌های کتاب قله‌ها و دره‌ها راهی برای مدیریت لحظه‌های خوب و بد زندگی و دستیابی به آن‌چه می‌خواهید

‌کتاب قله‌ها و دره‌ها در نه فصل نوشته شده است.

فصل اول: احساس افسردگی در دره‌ها

فصل دوم: دستیابی به پاسخ‌ها

فصل سوم: فراموش کردن

فصل چهارم: استراحت کردن

فصل پنجم: آموختن

فصل ششم: کشف کردن

فصل هفتم: سهیم بودن

فصل هشتم: استفاده از روش قله‌ها و دره‌ها

فصل نهم: لذت بردن از قله‌ها

‌درباره‌ی اسپنسر جانسون نویسنده‌ی کتاب قله‌ها و دره‌ها راهی برای مدیریت لحظه‌های خوب و بد زندگی و دستیابی به آن‌چه می‌خواهید

اسپنسر جانسون (Spencer Johnson) یکی پرطرفدارترین نویسندگان جهان است که عمده شهرت وی به دلیل کتاب‌هایی است که درباره نحوه‌ی لذت بردن از زندگی، آموزش هنر زندگی کردن و راه‌هایی که منجر به موفقیت و پیروزی در محیط کار و زندگی می‌شود، نوشته است. دکترجانسون به این معروف است که می‌تواند مسائل بسیار پیچیده را به راحتی و با زبان ساده بیان کند و راه‌حل‌های مناسب و راه‌گشا ارائه کند. او خالق تعداد زیادی از پرفروش‎‌ترین کتاب‌های نیوریوک تایمز است مثل «چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟» و مشهورترین کتاب مدیریتی جهان «مدیریت یک دقیقه‌ای» که به همراه «کن بلانچارد» نوشته است.

جانسون در سال 1938 در داکوتای جنوبی به دنیا آمد و پس از مبارزه‌ای طولانی با بیماری سرطان در سال 2017 در سن 78 سالگی درگذشت. پدر اسپنسر معمار و مادرش معلم بود و کودکی او در لس آنجلس گذشت. جانسون پس از اینکه مدرک کارشناسی روان‌شناسی خود را از دانشگاه کارولینای جنوبی گرفت در رویال کالج ایرلند مدرک پزشکی خود را نیز دریافت کرد در هاروارد تحصیلات پزشکی خود را ادامه داد. 

اسپنسر علاوه بر نویسندگی دارای افتخارات مهم دیگری هم هست. او سابقه فعالیت به عنوان مدیر ارتباطات در شرکت مدترونیک را دارد. مشاور مرکز مطالعه انسان بوده و ریاست دانشکده مدیریت دانشگاه هاروارد را بر عهده داشته است. 

ترجمه‌ی کتاب قله‌ها و دره‌ها راهی برای مدیریت لحظه‌های خوب و بد زندگی و دستیابی به آن‌چه می‌خواهید به فارسی

انتشارات قطره کتاب قله‌ها و دره‌ها راهی برای مدیریت لحظه‌های خوب و بد زندگی و دستیابی به آن‌چه می‌خواهید را با ترجمه‌ی ندا شادنظر عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرارداده است. ندا شادنظر از مترجمان پرکار کشور است. حوزه‌ی تخصصی شادنظر ترجمه‌ی آثار کودکان و نوجوانان است. او مترجم مجموعه‌ی کتاب‌های خاطرات یک بی‌عرضه است.

 

  • کتاب قله‌ها و دره‌ها راهی برای مدیریت لحظه‌های خوب و بد زندگی و دستیابی به آن‌چه می‌خواهید در دسته‌ی کتاب‌های موفقیت قرار دارد.
  • کتاب قله‌ها و دره‌ها راهی برای مدیریت لحظه‌های خوب و بد زندگی و دستیابی به آن‌چه می‌خواهید مناسب برای گروه سنی بزرگسال است.
  • تعداد صفحات نسخه‌ی چاپی کتاب 116 صفحه است که با مطالعه‌ی روزانه 20 دقیقه می‌توانید این کتاب را در 5 روز بخوانید.
  • کتاب قله‌ها و دره‌ها راهی برای مدیریت لحظه‌های خوب و بد زندگی و دستیابی به آن‌چه می‌خواهید حجم اندکی دارد و برای افرادی که وقت کافی برای خواندن کتاب‌های طولانی را ندارند و قصد دارند کتابی مختصر با موضوع علمی را بخوانند مفید خواهد بود.

در بخشی از کتاب قله‌ها و دره‌ها راهی برای مدیریت لحظه‌های خوب و بد زندگی و دستیابی به آن‌چه می‌خواهید می‌خوانیم

روزی روزگاری، مرد جوان و باهوشی در دره ای زندگی می کرد. او اندوهگین بود؛ بنابراین تصمیم گرفت به ملاقات پیرمردی برود که در قله زندگی می کرد. او وقتی جوان تر بود، در دره خوشبخت بود. در چمن ها بازی و در رودخانه شنا می کرد. آن دره، تنها مکانی بود که می شناخت و  تصور می کرد تمام عمرش را آن جا خواهد بود. در دره بعضی روزها ابری و بعضی روزها آفتابی بود؛ همه ی روزهای زندگی اش شبیه به هم بود و این، به او احساس آرامش می داد.

با این حال، وقتی بزرگ تر شد، چیزهایی را در دره دید که به نظرش نادرست می آمد. او سردرگم و متعجب بود که چرا قبلاً آن ها را در دره اش ندیده است. با گذشت زمان، نارضایتی و اندوه مرد جوان نیز بیش تر می شد، هرچند دلیلش را نمی دانست. تلاش کرده بود در دره اش کارهای مختلفی انجام دهد، ولی هیچ یک از آن ها او را خوشحال و راضی نمی کرد.

در یکی از شغل هایی که انتخاب کرده بود، به نظر می رسید رئیسش او را به دلیل کارهای اشتباهش سرزنشش می کند و به کارهای درستش توجهی نشان نمی دهد. در شغلی دیگر، او یکی از بسیار کارمندانی بود که به نظر می رسید مهم نیست کارش را خوب انجام دهد یا نه. نقش او اهمیتی نداشت، حتی برای خودش.

روزی گمان کرد سرانجام به خواسته اش دست یافته است. سخت تلاش می کرد و تشویق می شد. با همکارانِ خوبی کار می کرد و افزایش تولیدات شرکت، باعث غرورشان شده بود. او خوب کار و پیشرفت می کرد و ریاستِ بخشی از شرکت را به عهده گرفت. متاسفانه بعد از مدتی احساس کرد در شغلش امنیتی وجود ندارد. در پی هر ناامیدی، ناامیدی دیگری به سراغش می آمد. احساس می کرد دوستانش وضعیت او را درک نمی کنند و خانواده اش به او می گفتند این مرحله ی گذراست و آن را پشت سر خواهد گذاشت. مرد جوان از خود می پرسید، آیا ممکن است در مکان دیگری به خواسته اش دست یابد؟ 

about book image

آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب قله‌ها و دره‌ها راهی برای مدیریت لحظه‌های خوب و بد زندگی و دستیابی به آن‌چه می‌خواهید اثر اسپنسر جانسون بود.خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی موفقیت می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
گوینده هوشمند (AI)
راوی
حجم
507.۷۷ کیلوبایت
تعداد صفحات
116 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۳:۵۲:۰۰
نویسندهاسپنسر جانسون
مترجمندا شادنظر
ناشرنشر قطره
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
Peaks and Valleys:making good amd bad times work for you at work and in life
تاریخ انتشار
۱۳۹۵/۰۵/۱۹
قیمت ارزی
3 دلار
قیمت چاپی
50,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
راوی
۵۰۷.۷۷ کیلوبایت
۱۱۶ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.4
از 5
براساس رأی 321 مخاطب
آموزنده 🦉 (2)
حال‌خوب‌کن ✨ (2)
5
ستاره
68 ٪
4
ستاره
17 ٪
3
ستاره
5 ٪
2
ستاره
2 ٪
1
ستاره
5 ٪
145 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
4

قله ها و دره ها، داستان مرد جوانی است که از زندگی در دره راضی و خوشحال نیست. او به ملاقات پیرمردی می رود که بر روی قله ای زندگی می کند و این ملاقات، زندگی او را برای همیشه تغییر می دهد. در ابتدا، مرد جوان متوجه نیست که با یکی از خوشبخت ترین و موفق ترین مردمان دنیا صحبت می کند. اما با گفتگو با پیرمرد و به واسطه ی تجاربی که در پستی ها و بلندی های زندگی اش در دره به دست می آورد ، به کشف هایی نایل می شود که برایش مفیدند. عاقبت مرد جوان در می یابد که چگونه می تواند از قوانین استثنایی و ابزارهای کاربردی پیرمرد در اوقات خوب و بد زندگی اش استفاده کند و همین او را به آرامش و موفقیت می رساند. اکنون شما با در دست داشتن این کتاب، همین سفر را در پیش رو دارید. در پایان سفرتان درخواهید یافت چگونه میتوانید در زندگی و کارتان همه چیز را به نفع خودتان تغییر دهید... بنابراین مطالعه این کتاب زیبا و آموزنده را که توسط اسپنسر جانسون نوشته شده را به همه توصیه میکنم.

4

مفید، ساده، روان، کوتاه و محبوب. روایتی از سختی ها و خوشی های انسان ها، موفقیت ها و شکست ها در غالب یک داستان خیلی ساده. بیشتر توجه خواننده باید سمت نکات داستان باشه و نه موقعیت های خود شخصیت، جالبی کتاب این بود که نویسنده در پایان هر بخش کتاب مجددا نتیجه گیری می‌کرد و در نهایت و پس از داستان دوباره یه نتیجه گیری کامل صورت گرفت. من خیلی کتاب رو دوست داشتم و همدردی می کردم با شخصیت اصلی چون عینا اتفاقات و احساسات شخصیت اصلی برای من اخیرا رخ داده بود و میتونستم درکش کنم. در کل یا از کتاب خیلی خوشتون میاد یا با یک کتاب ساده رو به رو میشید که در هر صورت پیشنهاد میشه بخونید، گاها مجبورید با تامل یا حتی بخش هایی از کتاب رو مجدد بخونید تا درک کامل تری داشته باشید

5

این کتاب رو چند ماه پیش خونده بودم و هرچقدر از عالی بودنش بگم کم گفتم حتما بخونیدش حتمااا بخونیدش ممنونم فیدیبو ?

1

هیچ کتابی همه‌ی پرسش های زندگی ما را پاسخ نمی دهد و همه‌ی گوشه های زندگی ما را نیز پوشش نمی دهد. اگر بدانیم این کتاب در کجای زندگی ما کاربرد دارد و در چه جایی می توانیم از آموزه‌های آن بهره بگیریم، از دید من کتاب سومندی هست و خواندنش را پیشنهاد می کنم. کتاب کوتاه، روان و آموزنده‌ای ست، که به شیوه‌ی داستانی تلاش می کند چیزهای خوبی درباره‌ی زندگی به ما یاد بدهد. افزون بر این، برگردان آن به زبان پارسی خوب و روان است (هرچند می توانست بهتر نیز باشد).

5

سلام شاید ۷ سالی میشد این کتابو داشتم که هدیه گرفته بودم و البته یه بارم بازش نکرده بودم ولی این تازگیا زمانی تو زندگیم بود که ناامید شده بودم به دلایلی نیاز به اینجور کتابا داشتم به ناچار اینو از دیشب شروع کردم تا الان دو فصل اولشو خوندم و واقعا دیدمو نسبت به اتفاقات بد زندگی یا همون دره ها(زبون خود کتاب) عوض کرد عالیه

5

از اینکه رایگان است اصلا نمیشه با نوشتن سپاس گذاری کرد من عاشق این کتاب استم چون در افغانستان استم نمی توانم بیدون کتاب های رایگان دیگر کتاب ها را دریافت کنم😟

5

عالی، به تمام معنا عالی. کتاب در طی یک داستان روان و گیرا، توضیح میده که زندگی انسان سرشار از قله‌ها‌و دره‌هاست و چگونه می‌توان از دره‌ها عبور کرد و زمان ماندن در قله‌های زندگی را افزایش داد. خواندن این کتاب معادل گوش دادن هزاران کلیپ انگیزشی است و عمل کردن به آن مطمئنا زندگی ما را دچار تحولی شگرف خواهد کرد.

5

اصلا فکرشم نمیکردم همچنین کتاب با ارزشی رو داخل طرح رایگانتون بذارین، (^o^) واقعا حرف ندارید :-*

1

کتاب حرف چندانی برای گفتن نداره . داستان کتاب خیلی سرسری و ناپخته هست.یک مطلب مکرر تکرار میشه و وقت خواننده رو تلف میکنه. من تصور می کردم داستان این کتاب مثل کتاب «۱۲ ستون» از جیم ران و کریس وایدنر عالی باشه ولی متاسفانه با مفاهیم ضعیف و تکراری برخورد کردم.

1

ممنون فیدیبو برای رایگان گذاشتن این کتاب و مهم تر از اون برای حسن سلیقه در انتخاب کتاب و شناساندن کتاب های خوب در طرح رایگان .

نمایش 135 نقد دیگر
4.4
(332)
آموزنده 🦉 (2)
42,000
٪50
21,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
قله ها و دره ها
قله ها و دره ها
اسپنسر جانسون

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
قله ها و دره ها
٪50
قله ها و دره ها
راهی برای مدیریت لحظه های خوب و بد زندگی و دستیابی به آن چه می خواهید
نشر قطره
4.4
(332)
آموزنده 🦉 (2)
42,000
٪50
21,000
تومان