دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب ما و اقبال

کتاب ما و اقبال

نسخه الکترونیک کتاب ما و اقبال به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب ما و اقبال

کتاب «ما و اقبال» نوشته علی شریعتی (۱۳۵۶-۱۳۱۲)، نویسنده تاریخ‌شناس و جامعه‌شناس معاصر است. فعالیت‌های مذهبی و سیاسی، اندیشه‌ها، نظریات، سخنرانی‌ها و نوشته‌های علی شریعتی او را تبدیل به یکی از مشهورترین چهره‌های تاریخ معاصر ایران کرده است. اندیشه‌ها و آثار او هماره به عنوان منبع بسیاری از پژوهش‌ها و تحقیقات دانشگاهی و اسلام‌شناسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کتاب یکی از آثار مهم و قابل تأمل دکتر شریعتی است که در آن با معرفی اقبال، متنی را که چنین اندیشمندانی را پرورش داده است، معرفی می شود. در مقدمه همین کتاب آمده است که: « اقبال عنوان یک فصل است و با شناختن وی و سید جمال وارد متنی می شویم که عنوانش این شخصیت ها هستند، متنش خود ما، اندیشة ما، مشکلات و راه حل های ماست. » کتاب حاضر حاوی دو بخش است، دفتر اول سخنرانی وی در جلسة بزرگداشت اقبال لاهوری است، که از طرف حسینیة ارشاد در اردیبهشت ماه ۱۳۴۹ برگزار شد و دفتر دوم نوشتار او در باب اقبال است. هر دو متن (گفتار اول و نوشتار دوم) با عنوان ما و اقبال آمده است که مجموعاً در پی شناخت شخصیت اقبال و اندیشه های اوست با این تفاوت که در نوشتار دوم، بیشتر درسهایی که از اقبال می گیریم مطرح شده است. در بخشی از کتاب «ما و اقبال» میخوانیم: با این برنامه پرسش بسیار پر ارزش و سودمندی که ، به ابتکار موسسه تحقیقی و تبلیغی حسینیه ارشاد، در این جا برگزار میشود. شاید برای اولین بار باشد که ما در دوره جدید، در سطح جهانی فکر اسلامی و بینش انسانی و بین المللی اسلامی یک کار علمی و تحقیقی و منطقی می کنیم و این خود نشانه احساسی است که محمد اقبال، مظهر این احساس در عصر ماست. اسلام، در دوره رکود و توفیقش، در چهارچوبه تنگ قومی و قالبهای بسته محلی خود منجمد شده و بینش جهانی و جهان بینی اسلام فراموش گشته است».

ادامه...

مشخصات کتاب ما و اقبال

بخشی از کتاب ما و اقبال

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب ما و اقبال