پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب دیوان اشعار پروین اعتصامی

کتاب دیوان اشعار پروین اعتصامی

نسخه الکترونیک کتاب دیوان اشعار پروین اعتصامی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب دیوان اشعار پروین اعتصامی

شعر پروین، هم درمان درد دردمندان و ناتوانان و ستم‌کشان و محرومان است و هم پتک گران بر سر زورگویان و خودکامگان و جهل‌پروران و زالوان اجتماع. طبع او، دریای جوشان و خروشان عاطفه و احساس و انسانیت است که گوهرهای تابان و گرانسنگی را بر دریابار ادب فارسی فرو می‌ریزد. قطعات او خشم درونزای برونتاب ملّت ایران است که از دلی آگاه و دردمند برخاسته است و لاجرم بر دل‌ها می‌نشیند. اشعار او غوغای نفس‌های بریده در سینه‌ها، و فریاد شکسته در گلوهای زندانیان بیگناهی است که مجال ظهور و بروز نیافته‌اند. سروده‌های او آهنگ تپش‌های دل مادر داغدیده‌ای است که فرزندش به گناه بیگناهی و یا به جرم وطن‌دوستی بر سر دار رفته و یا در زندان سربه‌نیست شده است. چکامه‌های او پژواک جنایت‌های مالکان و کارفرمایان، و بازتاب خیانت‌های حاکمان و زالوصفتانی است که مکیدن خون ملّت ایران را پیشه داشته‌اند. آری، اگر ادبیات هر ملّتی، آیینه زندگی و تاریخ آن ملّت است، دیوان پروین، آیینه تمام‌نمای زندگی اکثریت ملّت محروم و مظلوم ایران است، چه در دوران حیات شاعر و چه پیش و پس از آن روزگاران.

ادامه...

مشخصات کتاب دیوان اشعار پروین اعتصامی

  • ناشر نشر قطره
  • تاریخ نشر ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 3.43 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۳۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب دیوان اشعار پروین اعتصامی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب دیوان اشعار پروین اعتصامی

اشعار پروین فوق العاده ست و بسیار روان و شیوا و جذاب شعر لطف حقش‌رو حتما بخونید مبهوت اینهمه زیبایی و نبوغش میشین
در ۲ سال پیش توسط حـــامین ( | )