پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب آسمان هدايت

کتاب آسمان هدايت
رهنمودهای حضرت علی عليه‌السلام

نسخه الکترونیک کتاب آسمان هدايت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب آسمان هدايت

بعد از قرآن کریم و سخنان پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله کلماتی بلیغ‌تر و فصیح‌تر از کلمات امیر سخن، علی علیه‌السلام وجود ندارد و به همین جهت است که جهان اسلام و مسلمین به وجود چنین کلمات گرانبهایی مفتخر و سربلند است. بخشی از این سخنان در کتاب "نهج‌البلاغه" گرد آمده و لذا می‌توان این کتاب را در فصاحت و بلاغت بی‌نظیر شمرد، زیرا حاوی قواعد و نکات علم بلاغت می‌باشد و به محسنات فن بدیع آراسته شده است. مطالب این کتاب با اسلوبی بسیار دلنشین بیان شده و در هر یک از کلماتش اسراری پنهان و نکاتی دقیق نهفته است، به طوری که هر خواننده‌ای را بی‌اختیار مجذوب مضامین عالی خود می‌کند. اگر در این کتاب درباره موضوعی به طور اجمال و اختصار سخن رفته است ولی پس از تأمل، هر جمله‌اش را اشاره به مطالبی بسیار و رمزی از حقایق بی‌شمار می‌بینیم. بلندی رتبه این کتاب در فصاحت و بلاغت به حدی است که قابل انکار نیست و دانشمندان و سخن‌شناسان به علو درجه‌اش اعتراف دارند. اگر انسان تمام عمر خویش را صرف تحقیق در کتاب نهج‌البلاغه نماید شایسته است. بایستی تفکر و تدبر در آن نمود و از دریای بی‌پایان فیضش مستفیض شد. گرچه مرغ افکار به اوج معانی آن پرواز نتوان کرد و اذهان ما به همه‌ی حقایق آن پی نتواند برد، ولی تا اندازه‌ای که مقدور است بایستی در فهم مطالبش کوشید و از خرمن حکمتش خوشه‌ای برچید.

ادامه...

مشخصات کتاب آسمان هدايت

بخشی از کتاب آسمان هدايت

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب آسمان هدايت