Loading

چند لحظه ...
کتاب زنی با سنجاق مرواری‌نشان

کتاب زنی با سنجاق مرواری‌نشان

نسخه الکترونیک کتاب زنی با سنجاق مرواری‌نشان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۳,۳۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب زنی با سنجاق مرواری‌نشان

دوباره به منظره‌ی پشت پنجره خیره شد. برگ‌ها به زردی و سرخی می‌زد. سرما زودتر از موعد از راه رسیده بود. نگاه از درخت‌های تبریزی گرفت و به حوض کوچک حیاط نظمیه چشم دوخت. سرباز لاغری تندتند با سطل، آب حوض را در پاشویه می‌ریخت. «جانی، تصور می‌کند همین که آلت جرم را در قلب زمین پنهان کند، آسوده و راحت است... ولی اغلب دیده شده که قوه‌ای نامرئی...» «نوشتی؟» «بله میرزا، نوشتم.» صبر کرد تا ماشین از سروصدا بیفتد. با سرفه‌ای گلو را صاف کرد. «که قوه‌ای نامرئی، آن‌ها را مفتضح کرده، و به طرفِ دار مجازات کشانده است... سر خط... قاسمعلی دولابی قاتلِ سه نفر بوده، که با کمال مهارت، روش سبعانه‌ی خود را نسبت به نوع بشر تعقیب می‌نمود... در مدت زندگی چندساله در بغداد، کوچک‌ترین آثاری از او به دست نیامد... تا جنازه‌ای در شترخان اطراف تهران کشف شد... سر خط... با تعقیبات مأموران اداره‌ی نظمیه، جنازه، کشف و مجسم و این جنایت‌کار مخوف روز پنجشنبه شانزدهم مهرماه به حکم دولتی جلب و تحویل مقامات مربوطه شد...» کسی چند ضربه به در اتاق زد. میرزا صدایش کرد بیاید تو. سربازی داخل شد و میرزا با اشاره‌ی دست به او فهماند که باید صبر کند. سرباز همان جا جلو در ایستاد و با گردن کج، محو دم‌ودستگاه تایپ شد.

ادامه...

مشخصات کتاب زنی با سنجاق مرواری‌نشان

  • ناشر نشر چشمه
  • تاریخ نشر ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.64 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۳۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب زنی با سنجاق مرواری‌نشان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب زنی با سنجاق مرواری‌نشان

داستان شروع خوبی داشت ولی کم کم افت کرد تا حدی که پایان بندی آن بسیار ضعیف و سرکاری بود . مشخص نشد که داستان جنایی است یا عشقی است یا سیاسی است یا ادبی و شاعرانه.
در ۲ سال پیش توسط سید جواد ( | )
در مجموع کتاب خوبی بود و نکته‌های زیر درباره‌اش قابل توجه است: ۱. روایتی با فارسی استخوان‌دار، نشان از دانش زبانی خوب نویسنده، که البته چند جایی هم از سر زیاده‌روی یا به رخ کشیدن، تصنعی شده. ۲. پیروی کامل و واو به واو از روی اصول داستان پلیسی نوشتن که کتاب را در زمره کتاب‌های استاندارد این گونه حفظ می‌کند. ۳. بعضی از منتقدان محترم گفته بودند انتخاب سال رخداد کتاب این امکان را فراهم کرده که شخصیت با تحولات سیاسی و اجتماعی پیوند با این کار جنبه‌ منطقی های داستان را غنی‌تر کرده و به کلیت کار اصالتی ویژه ببخشد (نقل به مضمون). از نظر من خیر، این کار باعث شده کتاب بیشتر یک تریبون باشد برای بازگویی برخی نظرات و مطالب سیاسی که در ابتدای کتاب ایده‌ای بسیار جذاب و نو نشان داده، ولی متاسفانه بیشتر که جلو می‌رویم، مدام آزاردهنده و بی‌ربط می‌شود، و گاهی حتی از حد حوصله خارج. ۴. همان‌طور که همین بالا درباره اتفاقی که با پیشبرد داستان می‌افتد نوشتم، با جلوتر رفتن کتاب، داستان و روایت به مرور افت می‌کند و متاسفانه در دام همان درد همیشگی داستان‌های فارسی می‌افتد؛ فصل‌های پایانی با پایان‌بندی بسیار کمتر از سطح باقی داستان. گرچه هنوز هم پایان‌بندی اثر از بسیاری دیگر از همپالکی‌های خود بالاتر است، اما با در نظر داشتن این امر که هر داستان را باید با خودش سنجید، فصل‌های پایانی کتاب ناامیدکننده‌اند. ۵. کلیت داستان خوب است، کتاب هم خواندنی. اما برای آن‌هایی که ادبیات پلیسی، جنایی، کارآگاهی خوان هستند، این کتاب با تمام پیروی‌اش از اصول ژانرنویسی، به دلیل همان‌جاهایی که به خطا رفته (چسباندن بیش از حد شخصیت‌پردازی داستان به بستر سیاست و پایان‌بندی ضعیف)، دندان‌گیر نمی‌شود و در حد کمی بالاتر از میانه قرار می‌گیرد، به نحوی که این قسم خواننده ترجیح می‌دهد به سراغ همان نمونه‌های جواب‌پس‌داده فرنگی برود که دست کم از یک حد کیفیت پایین‌تر نمی‌آیند و همیشه هم امید هست نوآوری و حرف تازه‌ای در داستان‌گویی ژانری داشته باشند. ۶. احتمالا، از منظر شخصی خودم، که هیچ هم بعید نیست اشتباه باشد و صرفا با بیشتر شدن نظرات درباره کتاب درستی یا ناصوابی آن مشخص می‌شود، خواننده داستان‌فارسی‌خوان نسبت به این کتاب دوپاره می‌شود، به دلیل قوت‌هایش آن را به دوستان خود توصیه می‌کند، یا به دلیل ضعف‌هایش آن را به دوستان ژانری‌خوان خود توصیه نمی‌کند. من شخصا توصیه می‌کنم کتاب را به خاطر فارسی‌نویسی و پیروی‌اش از قاعده‌های ژانری، و همچنین میانه‌ای از لذت بخوانند، اما اخطار قبلی هم بهشان می‌دهم که بعد از بستن کتاب، سرخورده نشوند!
در ۳ سال پیش توسط محمد حاج زمان ( | )
اصلا خوب نبود.خیلی ابکی بود داستانش
در ۱ سال پیش توسط 910...530 ( | )
داستان به نظرم کسل کننده بود و چندان کششی نداشت طوری که هنوز رغبت نکردم تمومش کنم. ولی بعضی بازی های کلامی زیبایی داره
در ۲ هفته پیش توسط 919...751 ( | )
خوب بود
در ۳ سال پیش توسط bei...tra ( | )