نسخه الکترونیک کتاب معنای زندگی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن فیدیبو
Loading

چند لحظه ...
کتاب معنای زندگی

کتاب معنای زندگی

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب معنای زندگی

اگر چیزی به نام معنای زندگی وجود دارد این معنا نمی‌تواند برای هر یک از ما متفاوت باشد، و از این حیث هم کثرت‌گرایی محدودیت‌های خاص خود را دارد. من می‌توانم بگویم «معنای زندگی من آن است که آن‌قدر ویسکی بخورم که روی چهار دست و پا راه بروم»، اما نمی‌توانم بگویم معنای زندگی از نظر من نوشیدن مقدار زیادی ویسکی است، مگر آن‌که بخواهم به زبانی دیگر همان ادعای پیشین را تکرار کنم. این گفته شبیه به آن است که بگوییم «رنگ برف فیروزه‌ای با ته‌مایه‌ای از زرشکی است» یا «معنای واژه «هم‌جنس‌گرا» از نظر من، گل نیلوفر آبی، است». معنا نمی‌تواند صرفا آن چیزی باشد که من تصمیم می‌گیرم. اگر زندگی معنایی داشته باشد، خواه معنایی باشد که ما فکر می‌کنیم دارد یا دوست داریم داشته باشد، در این صورت معنای شما، من و همه خواهد بود. اما شاید زندگی معانی متعددی داشته باشد. چرا باید تصور کنیم که فقط یک معنا دارد؟

ادامه...

مشخصات کتاب معنای زندگی

  • ناشر نشر بان
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.42 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۲۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب معنای زندگی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره

از بررسی واژه معنا در ساختمان زبان به عنوان اصلی برای ادراک ما از جهان شروع میشه و با مسیری که معنایِ زندگی در طول دوره‌های تاریخ طی کرده، تعریف شده و شکل گرفته ادامه میده تا به اکنون و عصر مدرن میرسه که ظاهراً قادر به توافقی برای رسیدن به بنیادی ترین مسائل هم نیست . . نقدی به دین داره که معنای زندگی رو نشأت گرفته از کلیت و ذاتی متافیزیکی می‌دونه که در اون نقش فرد در تعریف معنا، در کلیتی بزرگتر حذف شده.  از خصوصیات عصر مدرن توجه بیش از پیش آدم‌ها به معنای زندگیِ و گشتن دنبال جوابی که  زمینی تر، علمی‌تر و منطقی تر باشه تا  فرا انسانی و دینی.  و اینکه دین از باوری شخصی (برای رستگاری) به ابزاری عمومی برای دولت ها و ایدئولوژی‌ها (برای کنترل جامعه) تبدیل شده. . نقدی هم  به اندیشه مدرنیستی داره که تعریف تصادفی بودن و تکامل انسان رو مطرح می‌کنه و فرد و جهان رو فاقد هدف، ضرورت و معنایی فی نفسه و درونی  میدونه (نیهیلیسم). در این بین هم از نظریه‌های فلاسفه، نویسندگان و هنر.... هم استفاده کرده.  . در آخر معنای زندگی رو در شکوفایی آزادانه توانایی‌ها و استعدادهای جمعی و فردی دونسته، این شکوفایی جامعه و شخص باید با خوشبختی (که بیشتر در عمل و سبک زندگی جا داره تا اینکه فقط یه تصویر ذهنی باشه)، عشق، اخلاق، رضایت خاطر، عدالت و آزادی و...  همراه و  ترکیب بشه. این می‌تونه هدف مشترک بشر برای ساختن چنین اجتماعی باشه، یه سبک زندگی به گونه‌ای معین برای دستیابی به معنا ( با در نظر گرفتن این نکته که این عوامل باعث آزار و آسیب دیگران نباشه).                                                      ____________________ . خوندش راحت پیش نرفت چون در طول کتاب نویسنده با از این شاخه به اون شاخه پریدن و پراکنده گویی باعث شد تمرکز از موضوع و هدف اصلی دور و به حاشیه بره که خوب رشته متن از دست آدم در میرفت. کتاب رو به عنوان کلی منسجم نمی‌تونم در نظر بگیرم ولی تکه‌ها و بخش‌های قابل تأملی و خوبی داشت که یک بار خوندش خالی از لطف نبود.   ( شاید در انتقال نامفهوم منظور نویسنده ترجمه هم بی‌تاثیر نبوده باشه). 
در ۵ ماه پیش توسط Samin Ebi ( | )
عالی عالی عالی. خیییلی خوبه این کتاب
در ۲ سال پیش توسط مصطفا بلند قامت ( | )
کتاب خوبیه و بررسی نسبتا خوبی از دیدگاههای مختلف درباره معنای زندگی داره. از منظر فیلسوفای باستان تا امروزه، از منظر هنر و زبان بررسی جالبی داره. دیدگاههای انتقادی ایگلتون هم در مورد رد معناهای موهومی که بشر در طول تاریخ با اهداف مختلف ساخته جالب توجهه. توصیه میشه!
در ۱ سال پیش توسط حسین جزءجوادی ( | )
کتاب خوبیه، خوندنش توصیه میشه. البته آشنایی با فلسفه خوندنش رو لذت بخش تر میکنه.
در ۱ سال پیش توسط ben...kol ( | )
کتاب در کل خوبیه؟ قسمت جالب شاید ارائه نظریات و رد اونهاست پایان کتاب خیلی خوب بود
در ۴ ماه پیش توسط ابوالفضل نوروزی ( | )
عالی. ترجمه هم عالی
در ۱ سال پیش توسط ایمان شاه‌بیگی ( | )
اونجوری که انتظار میرفت نبود...نویسنده بیشتر از دید دستور زبان و لغوی به موضوع نگاه کرده.
در ۱ سال پیش توسط ghz...r73 ( | )