Loading

چند لحظه ...
کتاب ماهیت حقوقی و مالکیت نام دامنه اینترنتی

کتاب ماهیت حقوقی و مالکیت نام دامنه اینترنتی

نسخه الکترونیک کتاب ماهیت حقوقی و مالکیت نام دامنه اینترنتی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۹,۵۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب ماهیت حقوقی و مالکیت نام دامنه اینترنتی

توسعه تجارت الکترونیکی و راهیابی فعالیت­های تجاری به اینترنت موجب شد، شرکت­ها، استفاده از نام ­دامنه را به عنوان یکی از راه‌های سهل و اثر­گذار به منظور شناسایی خود، محصولات و فعالیت­هایشان برگزینند و به عنوان یک عنصر مهم در اطلاعات مربوط به تماس با شرکت­ها، نهادها، تجار و موسسات تلقی شود به گونه­ای­که در بسیاری از آگهی­های تبلیغاتی ملاحظه می­کنیم که شرکت یا بنگاه مربوطه تنها به ذکر نام­ دامنه جهت معرفی خود اکتفا می­کند در شرایط ایجاد شده، به نظر می­رسید که قواعد موجود در سیستم­های حقوقی، دیگر کاملا نمی­تواند پاسخگوی نیازهای جدید باشد، بنابراین، مجامع منطقه­ای و بین­المللی و کشورها در صدد تصویب قوانین راجع ­به تجارت الکترونیکی، امضاء الکترونیکی، استفاده از نام­های دامنه و... برآمدند. قوانینی که انگیزه اصلی تدوین آنها، پیدایش اینترنت بوده است. نگارش کتاب حاضر تلاشی است جهت تبیین ماهیت حقوقی نام ­دامنه و قرارداد ثبت این نهاد حقوقی نوظهور در سایه قاعده بنیادین حاکم بر نظام حقوقی آن یعنی اصل فراملی بودن نظام حقوقی نام ­دامنه و لازم بود که موضوع از نخستین مبحث آن یعنی تحلیل قرارداد ثبت نام­ دامنه و مقدمه آن یعنی ماهیت حقوقی نام دامنه آغاز شود. به این ترتیب کتابی که با انگیزه پرداختن به نام­ دامنه آغاز شد به مبحثی انجامید که پیش از این و در بادی امر، خلاء جایگاه آن در حقوق مالکیت فکری و تفاوت و گاه تقابل آن با علائم و نام­های تجاری مشهود می­نمود. با این بیان که، قرارداد و حقوق مالکیت فکری دو مقوله مرتبط هستند و انتظارات تجاری دارنده حقوق یادشده زیر چترحاکمیت قانون و مفاد قرارداد برآورده می­شود و بر مبنای قواعد و قوانین مرتبط با حقوق مالکیت­فکری است که آثار و نتایج متعددی بر قرارداد ثبت نام دامنه مترتب ­شده و نظام حقوقی نام دامنه شکل می­گیرد.

ادامه...

مشخصات کتاب ماهیت حقوقی و مالکیت نام دامنه اینترنتی

بخشی از کتاب ماهیت حقوقی و مالکیت نام دامنه اینترنتی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب ماهیت حقوقی و مالکیت نام دامنه اینترنتی