فیدیبو نماینده قانونی انتشارات پیدایش و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب قدرت والدين

کتاب قدرت والدين
مسئول بارآوردن كودكان و نوجوانان

نسخه الکترونیک کتاب قدرت والدين به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب قدرت والدين

ما بیش از هر زمانی به نیاز کودکان به تأیید شدن و دریافت عشق بدون شرط و آنچه برای رشد آنها به عنوان افرادی بالغ، شاد، مطمئن و مستقل لازم است، آگاه شده‌ایم. همچنین از خطرات دادن آزادی بیش از حد به فرزندان آگاهیم و هیچ‌کدام از ما نمی‌خواهیم کودکانی لوس و غیرقابل کنترل داشته باشیم. بسیاری از والدین دچار ابهام شده‌اند و نمی‌دانند بهترین روش ایجاد انضباط برای کودکان کدام است. بسیاری از روش‌های مستبدانه (مانند تنبیه بدنی) که ما با آنها بزرگ شده‌ایم روز‌به‌روز بیشتر زیر سؤال می‌روند. با‌ ‌وجود این اطلاعات اندکی در مورد جانشین‌های مؤثری برای آنها وجود دارد. اغلب یک «والد مسئول بودن» و یک «والد دوست‌داشتنی بودن» در تقابل قرار می‌گیرند. والدین چگونه می‌توانند در عین داشتن یک رابطه خوب و دوستانه با بچه‌هایشان، درست و غلط و رفتار خوب اجتماعی را نیز به آنها بیاموزند؟ این کتاب در نظر دارد این سؤال‌ها را با توضیح «یک روش میانه» پاسخ دهد. روشی که نشان می‌دهد چگونه می‌توانید فرزندان خود را به‌شکلی مثبت به انجام رفتار خوب تشویق کنید و به آنها بیاموزید که مسئولیت کارهای خود را بپذیرند و در عین حال با آنها رابطه‌ای لذت‌بخش و همراه با رضایت برقرار کنید. هدف بلند‌مدت این است که به بچه‌ها کمک کنید تا رشد کنند و به بالغ‌هایی مسئول، بااعتماد به نفس و متکی به خود بدل شوند که در ضمن داشتن رابطه‌ای مناسب با خانواده، بتوانند در آینده رابطه شخصی خود را نیز شکل دهند.

ادامه...

بخشی از کتاب قدرت والدين

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:درباره نویسنده

دکتر «جان شری(۱)» روان درمانگر، رئیس مددکاری بخش روان پزشکی کودک و خانواده «بیمارستان میتر(۲)» و نیز مدیر گروه «بریف تراپی(۳)» شهر دابلین است.
او در نوشتن کتاب های «والدین و برنامه ریزی» (کتاب های راهنما به همراه ویدئوی آموزشی) و چند کتاب خودآموز برای والدین از جمله «بار آوردن کودکان مسئول» ( ۱۹۹۹ )، «بار آوردن نوجوانانِ مسئول» ( ۲۰۰۱ ) و «هنگامی که والدین از هم جدا می شوند» ( ۲۰۰۱ ) همکاری داشته است.

مقدمه

تربیت فرزندان - حرکت روی ترن هواییپدر و مادر بودن مثل حرکت با ترن هوایی شهربازی است. وقتی سوار می شوی، دیگر پیاده شدنی درکار نیست و هرگز نمی دانی چند لحظه بعد چه اتفاقی می افتد. تا دلت بخواهد افت و خیز دارد. نشستن در آن همان طور که باعث ترس و وحشت و حال به هم خوردگی می شود، می تواند احساسی از شادی، هیجان و سرخوشی را نیز ایجاد کند. مثل حرکت روی ترن هوایی شهربازی، همین فراز و نشیب هاست که آن را فوق العاده می کند. مهم ترین نکته در اینجا «همراه جریان رفتن» است. تا جایی که می توانی طاقت بیاور و تلاش کن تا از این تجربه لذت ببری.

یکی از فیلم های مورد علاقه من «والد بودن(۴)» با شرکت «استیو مارتین» است. فیلم با هم دردی و طنز به لذت ها و چالش های پدر و مادر بودن و به طور کلی زندگی خانوادگی نگاه می کند.
شخصیت اصلی فیلم استیو مارتین تلاش می کند پدر خوبی باشد، برعکسِ پدر خودش که هیچ وقت پشتیبان او نبوده است. اما متوجه می شود که خود او هم دارد بسیاری از اشتباه های پدرش را تکرار می کند. نقطه عطف فیلم جایی است که مادربزرگش والد بودن را به سواری روی ترن هوایی شهربازی تشبیه می کند. پس او تلاش می کند طبیعت غیرقابل پیش بینی «والد» بودن را بپذیرد، علاوه بر اینکه بسیاری از این افت و خیزها می توانند پر از معنا و احساسی از رضایت خاطر به همراه داشته باشند.
این تغییر فکر سبب می شود بسیاری از نگرانی های خود را کنار بگذارد و به سادگی تلاش کند بهترین کاری را که می تواند، انجام دهد و از این تجربه لذت ببرد. این موضوع همچنین به او کمک می کند نسبت به خودش به عنوان یک پدر احساس هم دردی کند، بچه هایش را همان گونه که هستند، بپذیرد و نیز بتواند پدر خود را ببخشد.
من در این کتاب تلاش دارم نگاهی همراه با هم دلی به مسئله تربیت فرزندان و زندگی خانوادگی بیندازم. هدف من کمک کردن به کسانی است که در حال انجام این کار دشوار اما بسیار ارزشمند هستند. امیدوارم بتوانم تشویقتان کنم تا از بالا و پایین رفتن روی این ترن هوایی لذت ببرید.

چالش های تربیت فرزندان

با فشارهای روزافزون روی خانـواده ها و با نبودن حمایت از طرف خانواده های گسترده و اجتماع نسبت به گذشته، گاهی خانواده ها احساس انزوای بیشتری می کنند. علاوه بر این از بیرون هم با دقت بیشتری به این مسئله نگاه می کنند. بحث های زیادی درباره تربیت بهتر فرزندان وجود دارد ـ و انتظار می رود که والدین در این زمینه موفقیت بیشتری کسب کنند.ما بیش از هر زمانی به نیاز کودکان به تایید شدن و دریافت عشق بدون شرط و آنچه برای رشد آنها به عنوان افرادی بالغ، شاد، مطمئن و مستقل لازم است، آگاه شده ایم. همچنین از خطرات دادن آزادی بیش از حد به فرزندان آگاهیم و هیچ کدام از ما نمی خواهیم کودکانی لوس و غیرقابل کنترل داشته باشیم.
بسیاری از والدین دچار ابهام شده اند و نمی دانند بهترین روش ایجاد انضباط برای کودکان کدام است.
بسیاری از روش های مستبدانه (مانند تنبیه بدنی) که ما با آنها بزرگ شده ایم روز به روز بیشتر زیر سوال می روند. با وجود این اطلاعات اندکی در مورد جانشین های موثری برای آنها وجود دارد. اغلب یک «والد مسئول بودن» و یک «والد دوست داشتنی بودن» در تقابل قرار می گیرند. والدین چگونه می توانند در عین داشتن یک رابطه خوب و دوستانه با بچه هایشان، درست و غلط و رفتار خوب اجتماعی را نیز به آنها بیاموزند؟این کتاب در نظر دارد این سوال ها را با توضیح «یک روش میانه» پاسخ دهد. روشی که نشان می دهد چگونه می توانید فرزندان خود را به شکلی مثبت به انجام رفتار خوب تشویق کنید و به آنها بیاموزید که مسئولیت کارهای خود را بپذیرند و در عین حال با آنها رابطه ای لذت بخش و همراه با رضایت برقرار کنید.
هدف بلند مدت این است که به بچه ها کمک کنید تا رشد کنند و به بالغ هایی مسئول، بااعتماد به نفس و متکی به خود بدل شوند که در ضمن داشتن رابطه ای مناسب با خانواده، بتوانند در آینده رابطه شخصی خود را نیز شکل دهند.

نظرات کاربران درباره کتاب قدرت والدين