فیدیبو نماینده قانونی انتشارات صابرین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب تاثیرپذیری

کتاب تاثیرپذیری
خودت باش!

نسخه الکترونیک کتاب تاثیرپذیری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۸۸۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب تاثیرپذیری

آماده کردن فرزندان، به نوعی که بتوانند با تأثیرات مخرب محیط کنار بیایند، زحمت و دقت زیادی می‌طلبد و کافی نیست که فقط بگوییم: «اهمیت نده بقیه بچه‌ها چه می‌گویند.» پرورش دو ویژگی در ذهن و رفتار کودکان ضروری است: نهادینه کردن حس تشخیص درست از خطا؛ و ایجاد حس احترام به خویشتن و داشتن هویت. کودک باید بتواند در شرایط مختلف به خودش بگوید:‌«این، کسی است که من هستم. این، چیزی است که من انتخابش می‌کنم.» هر زمان کودک، بزرگسالی را می‌بیند که کار درستی انجام می دهد و از انجام دادن آن راضی و خوشحال است مصمم‌تر می‌شود که از انجام رفتار و اعمال نادرست بپرهیزد و تأثیرات منفی محیط را پس بزند. برای والدین و دیگر بزرگسالان ساده نیست که بتوانند کودکان را با ارزش‌های اخلاقی درست و قدرت تشخیص مناسبی بار بیاورند تا واکنش صحیح به تأثیرات مخرب محیطی داشته باشند. در این راه به صبر و اراده‌ای قوی برای تکرار پیام‌های یکسان از راه‌های مختلف نیاز داریم. برای نشان دادن عکس‌العمل سازنده در برابر شکست‌هایی که کودک بارها و بارها با آن مواجه می‌شود نیز باید آمادگی لازم را پیدا کرد.

ادامه...

بخشی از کتاب تاثیرپذیری

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

منظور از گروه سنی چیست؟

افراد مختلف سنین متفاوتی دارند. بعضی ها مثل تو نوجوان یا جوان هستند و بعضی ها بزرگ ترند، مثل پدر یا مادرت. بعضی هم مسن ترند مثل پدربزرگ ها و مادربزرگ ها. این تفاوت خوب است. چرا که دنیا به مردمی با سن و سال مختلف نیاز دارد.
کسانی که هم سن هستند، رفتارهایی شبیه هم دارند. کسی که هم سن توست، رفتارهایش شبیه توست. کسانی که هم سن پدر یا مادرت هستند رفتارهایشان شبیه آن هاست.
کسی که مثل توست، ممکن است دوست نزدیکت باشد یا کسی که او را می شناسی. حتی بچه هایی که تو نمی شناسی اما هم سن تو هستند، همگی رفتارهایی شبیه تو دارند.

فشارهای مختلف

با یک دست، دست دیگرت را بگیر و فشار بده. این فشاری است که با پوست و بدنت احساس می کنی.
می توانی بعضی دیگر از فشارها را در درونت حس کنی. وقتی می خواهی یک بازی یا مسابقه را ببری، به تو فشار می آید. وقتی می خواهی در مدرسه شاگرد خوبی باشی هم یک فشار درونی را احساس می کنی.
همه ما به برخی فشارها نیاز داریم. آن ها برایمان مفید هستند. آن ها ما را رو به جلو هل می دهند. اما اگر فشارهایی ما را به راه نادرست بکشانند، خوب نیستند.احساس خوب

کاملاً طبیعی است که بخواهی احساس خوبی داشته باشی. چیزهای زیادی هستند که کمک می کنند تا این حس خوب به وجود بیاید. یکی از بزرگ ترین آن ها این است که دیگران دوستت داشته باشند، بخواهند با تو باشند و فکر کنند تو هم احساس خوبی داری.
به همین دلیل، طبیعی است که بخواهی دوستانت از تو راضی باشند. ممکن است بخواهی همان چیزی باشی که آن ها می خواهند. این خیلی خوب است؛ به شرطی که آن ها برای تو چیزهای خوبی بخواهند و انتظار داشته باشند رفتارت درست باشد.


نظرات کاربران درباره کتاب تاثیرپذیری