فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب مارتین هایدگر

کتاب مارتین هایدگر
فلسفه برای نوآموزان همراه با تصویر

نسخه الکترونیک کتاب مارتین هایدگر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب مارتین هایدگر

مارتین هایدگر یکی از برجسته‌ترین فیلسوفان قرن بیستم است. علاقه به تفکر و شخصیت او همچون گذشته ادامه دارد. دریدا، فوکو، بلومنبرگ و دلوز که خود همگی از متفکران نامدارند مشتاقانه و نقادانه به بررسی آثار هایدگر پرداخته‌اند. کسانی که مایل به مطالعه خود هستی و زمان نیستند، در کتاب حاضر پاسخ‌هایی برای مهمترین پرسش‌ها خواهند یافت که به شیوه‌های جذاب روشن و قابل فهم نوشته شده‌اند.

ادامه...

بخشی از کتاب مارتین هایدگر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:این کتاب ترجمه ای است از:
Martin Heidegger
Philosophie für Einsteiger
Reiner Ruffing
Zeichnung: Ansgar Lorenz
Wilhelm Fink, 2013

جادوگری از مسکیرش(۴)

مارتین هایدگر، معروف به جادوگر مسکیرش، خود را وقف پرسش از هستی یا همان معنای هستی کرده بود. او با انتشار شاهکارش، کتاب هستی و زمان(۵) در سال ۱۹۲۷، به یکی از مهم ترین فیلسوفان قرن بیستم تبدیل شده است. این متفکر بزرگ ــ فرزند پدری حلبی سازــ که در مسکیرش، شهری کوچک از ایالت بادن، مابین کوه های آلپ، دریاچه کنستانس و رود دانوب جنوبی زاده شد، به مخالفت با بی مکانی و بی خانمانی(۶) مدرن پرداخت. البته فهم آثار فراوان او کار آسانی نیست. اگر موضوع فلسفه اقتضا می کرد، او هرگز در مسیر فکری خود حتی در پیمودن راه های جنگلی(۷) ــ که نام یکی از آثارش نیز همین است ــ درنگ نمی کرد. او یک بار گفته است، آن که بزرگ می اندیشد، خطاهای بزرگ نیز مرتکب می شود. برای خواننده ضروری است که در مطالعه هایدگر با شکیبایی و توجه، پیوسته خود را با متفکری غیرعادی مواجه بداند.تالس ملطی(۸) (۶۲۵ ـ ۵۴۶ ق.م)
شاید نخستین فیلسوف حقیقی.

بازگشت به دوران باستان

پرسش از هستی به هیچ وجه پرسشی تازه نیست، بلکه در آغاز فلسفه قرار گرفته است و پیشا سقراطیان آن را مطرح کرده بودند. در تاریخ مغرب زمین ــ به عقیده هایدگر ــ همواره کم وبیش از این مهم ترینِ همه پرسش های فلسفی غفلت شده است. هایدگر از فراموشی هستی(۹) انسان مدرن سخن می گوید. اما ما ابتدا اندکی در میان پیشا سقراطیان می مانیم. مقصود ما فلاسفه یونانی پیش از سقراط است، که با تالس ملطی آغاز می شوند و در جستجوی جوهری واحد یا ساختار هستنده ها بودند. مثلاً تالس آب را اصل نخستین (آرخه، آغاز، سرچشمه، اصل) طبیعت می پنداشت. با او حرکتی فکری آغاز شد که می خواست هستی اشیا را، تبدیلات کون و فساد آن ها را، بر اساس خود طبیعت بفهمد.

ماهیت اشیا «شدن» استهراکلیتوس اِفِسوسی (۵۵۰ ـ ۴۷۵ ق.م)

این نخستین فیلسوفان یونانی نمی خواستند فریب ظاهر پدیدارها را بخورند، بلکه تصمیم داشتند به سوی ماهیت اشیا و آنچه در آن ها ماندگار است بروند. حتی اگر به نحوی تناقض آمیز، هستی حقیقی اشیا دقیقاً متغیر بودن آن ها باشد. دیدگاه اخیر، اندیشه اصلی هراکلیتوس اِفِسوسی بود. نظریه او: ما در جهانی با دگرگونی های جاودان زندگی می کنیم. ما در یک رودخانه واحد پا می گذاریم و پا نمی گذاریم، ما هستیم و نیستیم. نماد تغییر جاویدان آتش است. در نظر هراکلیتوس آتش ماده نخستین است: این نظم جهان، که برای همه یکی است، نه آفریده یکی از خدایان است نه انسان ها، بلکه همواره آتشی جاویدان بوده، هست و خواهد بود، فروزان بر اساس نسبت هایی و خاموش بر اساس نسبت هایی. این قول مشهور هراکلیتوس panta rhei ــ همه چیز در گذر است ــ مهم ترین جنبه فلسفه او را بازتاب می دهد. هایدگر به این متفکر بسیار توجه کرده است.

نظرات کاربران درباره کتاب مارتین هایدگر

ببخشید یه کم بی ربطه.. ببینید اومدن یکی از پیچیده ترین نظامات فکری قرن بیستم رو تا حد ممکن ساده کردند تا اونی که کمتر با فلسفه آشناست هم بتونه از هایدگر لذت ببره. چرا هنوز برای ملاصدرا و سهروردی و فارابی و ابن سینا این کار رو انجام ندادند؟ دون شان فلاسفه ایرانیه که مفاهیم فلسفی اونها رو بچه های دبیرستانی هم بفهمند؟ یا اینکه ساده کردن مفاهیم بدون آسیب به صدق مفهوم، کار بسیار پر خطر و دقیقیه، که از عهده هر کسی که مدعی ملاصدراست بر نمیاد؟
در 7 ماه پیش توسط حامد ح
کتاب خوبیه. به دوستداران فلسفه پیشنهادش میکنم.
در 2 سال پیش توسط محمد عاصم طیبی
کتاب خوبیه و برای ورود به فلسفه هایدگر مناسبه تصاویر هم گویاست
در 2 سال پیش توسط ash...517
هنوز شروع نکردم امیدوارم ترجمه خوبی داشته باشه
در 3 ماه پیش توسط Mojtaba Masoumi
یکی از بهترین کتابهای مجموعه فلسفه و هایدگر بزرگه که تا به حال خوندم
در 3 ماه پیش توسط امید باران