فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کتاب همراه و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب تئاتر دانش‌آموزی

کتاب تئاتر دانش‌آموزی

نسخه الکترونیک کتاب تئاتر دانش‌آموزی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱,۲۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب تئاتر دانش‌آموزی

تئاتر برای مخاطب و به ویژه مخاطب مشارکت کننده، جدای از آموزش پیام، کاربردهای ارزشمند دیگری نیز به همراه دارد، که هر کدام به تنهایی می‌تواند یک هدف متعالی به حساب آید: خودشناسی، مردم‌شناسی، جامعه‌شناسی، گروه‌گرایی، تعامل، نظم، برنامه و کار، بعضی دیگر از کاربردهایی است که در روند تمرین و اجرای نمایش به دست می‌آید. یکی از کمبودهایی که تئاتر کودکان و نوجوان ما از آن رنج می‌برد، تألیف نمایشنامه‌هایی است که براساس کتاب‌های درسی و یا ادبیات عامیانه ما پدید آمده و قابل اجرا با امکانات محدود مدارس، توسط دانش‌آموزان باشند. با توجه به این کمبود و با عنایت به کاربردهای ارزشمند تئاتر، مؤسسه کتاب همراه بر آن شد تا در زمینه‌ی «ادبیات نمایشی» کودکان و نوجوانان به ویژه تئاتر تعلیمی (آموزشی) دانش‌آموزی گام بردارد. با این امید که در رفع کمبود نمایشنامه و نمایش آن در راستای آموزش و تربیت و شکوفایی استعداد بازیگری کودکان و نوجوانان این مرز و بوم مؤثر باشد.

ادامه...

بخشی از کتاب تئاتر دانش‌آموزی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه

نمایش به استناد بازی های نمایشی و آیین های نمایشی، همزاد بشر است و پژوهشگران، آثار تئاتری را یکی از ارکان تمدن انسانی به شمار آورده اند. «تئاتر» به عنوان یک «هنر مادر» همیشه برای سایر هنرها بستری بوده که در دامن آن رشد نمایند. این هنر که فطری بشر محسوب می شود، کاربردهایی برای انسان به ارمغان آورده که از نظر کمیت و کیفیت شگفت انگیز است. به لحاظ کمیت؛ در زمینه های آموزشی؛ تربیتی؛ هنری و درمانی، رشته های گوناگونی را به وجود آورده است. و از لحاظ کیفیت؛ چون به صورت غیرمستقیم و هنری تاثیر می گذارد، تحول های ماندگاری را در مخاطب پدید می آورد.
یکی از شاخه های تاثیرگذار تئاتر که در آموزش و پرورش جهان مورد بهره برداری کلان قرار گرفته است؛ «تئاتر تعلیمی و آموزشی» است. در این فعالیت هنری «درس» های مدرسه می تواند به صورت «نمایش» توسط و یا برای دانش آموزان اجرا شود. تاثیری که این نوع آموزش روی مخاطب دارد، در مقایسه با شکل مستقیمی که اکنون در آموزش مرسوم است، به لحاظ یادگیری و ماندگاری قابل مقایسه نیست. چرا که روش «نمایشی» تدریس یک روش هنری و غیرمستقیم توام با سرگرمی است، در حالی که روش معمول یک روش مستقیم، غیر هنری و دور از هر گونه سرگرمی و جذابیت است. روش هنری باعث جذب مخاطب می شود و روش غیر هنری باعث دفع مخاطب می گردد. تاثیر در روش هنری وقتی به اوج خود می رسد که مخاطب در جریان اجرای تئاتر مشارکت فیزیکی هم داشته باشد. او با اجرای تئاتر نه تنها پیام را می فهمد و تحلیل می کند بلکه آن را «تجربه» هم می کند. تجربه ای که به کشف او منجر می شود.
تئاتر برای مخاطب و به ویژه مخاطب مشارکت کننده، جدای از آموزش پیام، کاربردهای ارزشمند دیگری نیز به همراه دارد، که هر کدام به تنهایی می تواند یک هدف متعالی به حساب آید: خودشناسی، مردم شناسی، جامعه شناسی، گروه گرایی، تعامل، نظم، برنامه و کار، بعضی دیگر از کاربردهایی است که در روند تمرین و اجرای نمایش به دست می آید.
یکی از کمبودهایی که تئاتر کودکان و نوجوان ما از آن رنج می برد، تالیف نمایشنامه هایی است که براساس کتاب های درسی و یا ادبیات عامیانه ما پدید آمده و قابل اجرا با امکانات محدود مدارس، توسط دانش آموزان باشند. با توجه به این کمبود و با عنایت به کاربردهای ارزشمند تئاتر، موسسه کتاب همراه بر آن شد تا در زمینه ی «ادبیات نمایشی» کودکان و نوجوانان به ویژه تئاتر تعلیمی (آموزشی) دانش آموزی گام بردارد. با این امید که در رفع کمبود نمایشنامه و نمایش آن در راستای آموزش و تربیت و شکوفایی استعداد بازیگری کودکان و نوجوانان این مرز و بوم موثر باشد. نکته ای راکه نباید فراموش کنیم اجرای این نمایشنامه هاست به صورت ساده و بدون امکانات تئاتر های حرفه ای. چون الگوی اجرای ما «بازی های نمایشی» و «نمایش بازی ها» است که به سادگی در دوران کودکی و نوجوانی بازی می کنیم. بازی هایی چون: «خاله بازی»، «معلم بازی»، «دکتر بازی». به خاطر بسپاریم که الگوی ما تئاتر حرفه ای بزرگسالان نیست.

بنیاد نمایش کودک
موسسه کتاب همراه

«تنها نمایش است که قدرتمندترین و اثرگذارترین شیوه روایت یک داستان است.»(۱)

نظرات کاربران درباره کتاب تئاتر دانش‌آموزی