0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
قمرالزمان و ملکه بدور
٪30

معرفی، خرید و دانلود کتاب قمرالزمان و ملکه بدور

مجموعه هزار و یک شب
درباره قمرالزمان و ملکه بدور

با گذشت بیش از یکصد و شصت سال از نخستین ترجمه‌ی هزار و یک‌ شب به فارسی، ضرورت ترجمه‌‌‎ای جدید و کامل از آن احساس می‌شد، به ویژه با توجه به این که تاکنون ده‌ها ترجمه‎‌ی مختلف از این اثر به زبان‌های دیگر انجام شده است. مترجم به پیشنهاد نشرمرکز انجام این مهم را عهده‌دار شد و ترجمه‌ی حاضر ثمره‌ی همکاری و تلاش یازده ساله‌ی آن دو است. این ترجمه به دو صورت ارائه می‎‌شود. نخست بر اساس تقسیم‌بندی موضوعی داستان‌ها، و گردآوردن قصه‌های هر مقوله در کتابی مستقل و جداگانه؛ و همچنین به صورت معهود، که در آن قصه‌ها به ترتیب شب به شب حکایت می‌شوند.

در طبقه‌بـنـدی مضمونی، کـه کـتـاب حاضر یکی از مجلدات آن است، قصه‌های همگون یـا هم‌خانواده کنار هم قـرار می‌گـیـرند و برجستگـی و ارزش بـرخـی داستـان‌ها که در انبوه پرشمار داستان‌های ناهمگون گم بوده‌اند بهتر نمایانده می‌شود.

هزار و یک شب دربردارنده‌ی بیش از دویست و هشتاد داستان است که البته در دل هر یک از آن‌ها چند قصـه‌ی فرعی نیز روایـت می‌شود. در مجلـد حـاضـر یک قصه به طور کامل آمده است. این قصه‌ی بلند رُمان‌واره‌ای عاشقانه ـ پریانه از مجموعه‌های تقسیم‌بندی‌شـده اسـت. به عقیده‌ی افسانه‌شناسان اروپایی، عرب و ایرانی اصل این داستان افسانه‌ای ایرانی بوده که قصه‌گویان عرب آن را به عربی درآورده و دگرگون کرده‌اند و سپس قرن‌ها بعد به درون الف لیله و لیله راه یافته است.

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
843.۰۰ بایت
تعداد صفحات
216 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۷:۱۲:۰۰
مترجمابراهیم اقلیدی
ناشرنشر مرکز
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۱۱/۰۹
قیمت ارزی
6 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۸۴۳.۰۰ بایت
۲۱۶ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
0
(بدون نظر)
50,000
٪30
35,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
مجموعه هزار و یک شب (موضوعی)
شامل 14 عنوان کتاب
قمرالزمان و ملکه بدور
٪30
قمرالزمان و ملکه بدور
مجموعه هزار و یک شب
نشر مرکز
0
(بدون نظر)
50,000
٪30
35,000
تومان