فیدیبو نماینده قانونی انتشارات فرنام و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب بهبود کارایی

کتاب بهبود کارایی

نسخه الکترونیک کتاب بهبود کارایی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب بهبود کارایی

این کتاب جیبی به تمام مدیران کمک خواهد کرد تا در کارهایشان "بیشتر برای منابع کمتر" یا "بیشتر برای همان میزان از منابع" را بکار گیرند - این تعریف ساده‌ی ما از کارایی است . سازمان‌های امروزه و مسئولان مدیریتی به‌شدت متنوع‌اند و هنوز ابزارهای بهبود فرآیند به آن‌ها گره‌خورده‌اند. ازاین‌رو؛ مهم نیست که شما مرتبط با مدیریت کردن یک دفتر یا فروشگاه خرده‌فروشی یا تولید تجهیزات فضایی کارکنید. شما در اینجا ابزارهایی را خواهید یافت که به عملکرد شما کمک خواهد کرد. کاربرد سیستماتیک از ابزارها و تکنیک‌های ارائه شده، هم تأثیرگذاری و هم کارایی منابع و فرآیندهای شما را بهبود خواهد بخشید. به علاوه، در ایجاد رابطه‌های مؤثر بین گروه‌ها و دپارتمان‌های (بخش‌های) هر سازمان کمک خواهد کرد. تولید مؤثر کالاها و خدمات که از نظر مصرف‌کنندگان با ارزش است و بیشترین استانداردهای ممکن را تأمین کرده به‌صورت ضروری در شرایط پیشرفته رقابتی عظیم به دست می‌آید.

ادامه...

بخشی از کتاب بهبود کارایی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمهکم برای زیاد

ما می خواهیم به بیشتر دست یابیم از قبیل:
* سود
* فروش
* تولیدات
* مصرف کنندگان
* کیفیت

و درعین حال، نیاز کمتری داریم از قبیل:

* پول
* زمان
* کارمند
* ماشین آلات

این گونه به نظر می رسد که سال به سال مدیران خواستار بازده بیشتر از منابع کمتر یا حداقل بازده بیشتر از همان منابع هستند. اغلب راهنمایی کمی برای چگونه رسیدن به این اهداف در دسترس است. ازاین رو، شما از کجا آغاز خواهید کرد؟مسیر بهبود کاراییاین کتاب جیبی به تمام مدیران کمک خواهد کرد تا در کارهایشان "بیشتر برای منابع کمتر" یا "بیشتر برای همان میزان از منابع" را بکار گیرند - این تعریف ساده ی ما از کارایی است (که بعداً به تفصیل در مورد آن خواهیم گفت).
سازمان های امروزه و مسئولان مدیریتی به شدت متنوع اند و هنوز ابزارهای بهبود فرآیند به آن ها گره خورده اند. ازاین رو؛ مهم نیست که شما مرتبط با مدیریت کردن یک دفتر یا فروشگاه خرده فروشی یا تولید تجهیزات فضایی کارکنید. شما در اینجا ابزارهایی را خواهید یافت که به عملکرد شما کمک خواهد کرد.
کاربرد سیستماتیک از ابزارها و تکنیک های ارائه شده، هم تاثیرگذاری و هم کارایی منابع و فرآیندهای شما را بهبود خواهد بخشید. به علاوه، در ایجاد رابطه های موثر بین گروه ها و دپارتمان های (بخش های) هر سازمان کمک خواهد کرد. تولید موثر کالاها و خدمات که از نظر مصرف کنندگان با ارزش است و بیشترین استانداردهای ممکن را تامین کرده به صورت ضروری در شرایط پیشرفته رقابتی عظیم به دست می آید.عملیات خود را بشناسید

مدل عملکردها

واحد ساختاری برای شناخت عملکرد مدل عملکرد است. ورودی ها به یک فرایند وارد می شود و خروجی ها از فرایند منتج می شود.در یک فرآیند، ورودی ها از طریق فعالیت های مختلف به سوی خروجی ها هدایت می شود. چرا این انتقال موردتوجه است؟ زیرا همه انتقال ها اگر بخواهد سودمند باشد باید دارای ارزش باشد. فرآیندهای شما چه ارزشی را اضافه کرده است.

انتقال ورودی ها

فرآیند انتقال ورودی ها در پنج روش اصلی:

۱. تغییر - ورودی ها می توانند ترکیب شوند یا تغییر کنند.
* خطوط مونتاژ ماشین قطعات را برای ساخت ماشین جابه جا می کند.
* کارخانه های استیل مواد خام را برای ساخت استیل ترکیب می کند.

بسیاری فرایندهای تولیدی در ابتدا بروی تغییرات تمرکز می کنند.

۲. نظارت- ورودی ها می توانند برای اطمینان یافتن از اینکه استانداردها رعایت شده و معیارهای دقیق آن بررسی شده، مورد بازرسی و نظارت قرار می گیرند.
* وام دهندگان بررسی می کنند و درخواست ها را ثبت می کنند.
* شرایط قانونی تاییدیه وکیل ها مورد تایید است.

بسیاری صنایع خدماتی بروی مهارت های تغییر تمرکز می کنند.

فرآیند انتقال ورودی ها در پنج روش اصلی:

۳. انتقال- می بایست ورودی ها اغلب از جایی که در حال حاضر هستند به جایی که می بایست قرار داده شوند انتقال یابند.
* اداره پست نامه ها را از فرستنده به گیرنده منتقل می کند.
* شرکت های امنیتی پول نقد را از بانک ها به شرکت های حقوق بگیر منتقل می کند.

۴. انبار- ورودی ها اغلب به سرعت مورد نیاز نیستند - بنابراین می بایست انبار شوند.
* هتل ها همیشه اتاقی برای افراد در طول شب برای خوابیدن محیا می کنند.
* انبارهای کالا مواد را تا زمان تقاضا از طرف مصرف کنندگان نگهداری می کنند.
چرا شما تمایل به تغییر دارید؟ زیرا اگر تغییرات مفید باشد دارای ارزش خواهد بود!

مثال کارت اعتباریزنجیره ی فرایند

معمولاً یک فرایند شامل زنجیره ای از عملکردهاست که هر کردم توسط افراد مختلف، بخش ها و شاید در ساختمان های مختلف یا حتی کشور دیگری انجام می شود.ورودی (O) از هر عملکرد، بالطبع خروجی (I) دارد. در مثال ساده کارت اعتباری که ما عنوان کردیم، هشت عملکرد قرار داده شده:
۱. اتاق پست تقاضا را دریافت و آن را به تیم واردکننده اطلاعات ارسال می کند.
۲. تیم واردکننده اطلاعات که کامپیوترشان را به نماینده اعتبار خارجی متصل می کنند.
۳. داده های نمایندگی اعتبار خارجی یافته هایشان توسط تیم بررسی اعتبار مورد بررسی قرار می گیرد.
۴. تیم بررسی اعتبار و تصمیم گیری برای پذیرش یا رد تقاضا تشکیل شده است. اطلاعات کارت برای کاربردهای موفق به صورت اتوماتیک به سیستم تولید کارت ارسال می شود.
۵. سیستم تولید کارت به اتاق پرینت می رود.
۶. اتاق پرینت که در آنجا نامه ها پرینت می شود، به کارت ها متصل می شود و داخل پاکت قرار می گیرد، دسته بندی شده و به اتاق پست منتقل می شود.
۷. اتاق پست نامه را مهر می زند و مجوز خروج می دهد و تقاضاها توسط گروه آرشیو بایگانی می شود.
۸. در مواقع شکایت و بازرسی گروه آرشیو می بایست به مصرف کنندگان سرویس دهی کنند.

زنجیره مصرف کنندگان - تامین کنندگان

با کشیدن زنجیره فرایند خود را وادار به شناخت تامین کنندگان (S) و مصرف کنندگان (C) می کنید.اگر عملکرد شما اولین زنجیره باشد، تامین کنندگان شما احتمالاً خارج از شرکتتان هستند. اگر شما آخرین عملکرد از یک فرایند هستید مصرف کنندگان احتمالاً تجارت دیگری دارند یا افراد داخل خیابان هستند. ازاین رو اکثر ما، بخشی از یک زنجیره مصرف کننده- تهیه کننده هستیم که در آن ما مصرف کنندگان عملکرد قبلی و تهیه کنندگان بعدی هستیم. ما می بایست همه ی وجود مشارکتی در زنجیره های داخلی را بهتر مدیریت کنیم اگر بخواهیم از هزینه های اضافی و اتلاف انرژی، دوباره کاری، جنگ و جدل و دیگر فعالیت های بی ارزش جلوگیری کنیم.
با در نظر گرفتن چند سوال ساده می توان به شما برای اجتناب از این مشکلات کمک کرد و ارتباط داخلی بهتری ایجاد کرد. فهرست مصرف کنندگان و تهیه کنندگان داخلی را در دو صفحه بعد مشاهده کنید.

فهرست مصرف کننده داخلی

کارخانه کویینزفری هیولت پاکارد موارد ساده ذیل را گسترش داده که بسیار تاثیرگذار است، فهرست نیز از طریق عملکردهای سراسری H-P به روز شده و با مجوز هیولت پاکارد تولید شده است.فهرست تامین کننده داخلی

ما به صورت مفید می توانیم فهرست تهیه کننده داخلی را برای اطمینان یافتن از نیازهایمان در فرآیند به کارگیریم.مصرف کنندگان و تامین کنندگان را راضی و خوشنود نگه دارید.

تامین کنندگان و مصرف کنندگان شما درصورتی که از شما ناراضی باشند یا شما از آن ها، نمی توانند به کارشان ادامه دهند. برای حل موضوعات عملکردی شما می بایست باهم کارکنید. با استفاده از فهرست تامین کنندگان و مصرف کنندگان داخلی می توان به شما برای تعریف یا بهبود فرایند کمک کرد.
* موافقت سطح خدمات: آیا شما می توانید موافقت کنید یا محاسبه کنید که از هم چه خواسته هایی دارید؟
* میزان عملکرد عمومی: برای اطمینان از این که آیا شما در همان مسیر هستید، بنابراین موفقیت هر شخص دیگری را تخریب نخواهد کرد.
* ارتباط: ذهن باز و صادقی داشته باشید، به کلمه "برنده" فکر کنید؛ اغلب همه شما می بایست فکر کنید.
مصرف کنندگان خارجی: برای سازمان شما کار نمی کنند و امروزه نسبت به قبل انتخاب تامین کننده دیگر برای آن ها آسان تر است اگر شما نتوانید آن ها را راضی نگه دارید. همکاری تنگاتنگ بین اپراتورها و بازار می تواند رضایت را به حد تعادل نگه دارد. وجه مشترک بین این دو تابع برای بهبود موثر امری حیاتی است. به عنوان مثال، کار کردن باهم از طراحی های تجاری که فرایند را کند می کند جلوگیری می کند یا اطلاعات درخواست عملکردها در زبان مصرف کنندگان قابل فهم نمی شود.

بازگشت به مثال کارت اعتباری

مثال آورده شده در صفحات قبل را به یاد می آورید؟

ما از شما می پرسیم که چرا بازدید مهم است. هدف این فعالیت تغییری دسترسی به داده های تکمیلی، مربوط و صحیح است. چگونه ما می توانیم نادیده بگیریم
که در یک سازمان و برای همان مصرف کنندگان کارکنیم! کارت ها را می بایست با نام و جزئیات صحیح صادر کرد و راه های تجاری باارزش را مرتب کرد. خطا در انجام درست این کار باعث ضرر و زیان مالی برای دارنده کارت می گردد اگر کاربرد آن باعث عدم گردش پول شود.نظرات کاربران درباره کتاب بهبود کارایی