فیدیبو نماینده قانونی انتشارات فرنام و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب تفویض اختیار

کتاب تفویض اختیار

نسخه الکترونیک کتاب تفویض اختیار به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب تفویض اختیار

اگر همه افراد زمان، انرژی و توانایی کافی داشتند، می‌توانستند خودشان هر کاری را انجام دهند. در چنین شرایطی، نیاز کمی به تیم‌ها، برای کار کردن با یکدیگر یا به اشتراک گذاشتن حجم کار وجود دارد. نیاز به واگذاری وجود ندارد. به‌هرحال، اغلب مدیر نوعی که با کمبود وقت و حجم زیاد کار مواجه می‌شود از آگاهی یا تجربه کافی برای انجام تمام کارها به طور مساوی برخوردار نمی‌باشد. در نتیجه، واگذاری یک ابزار مهم در جعبه‌ابزار مدیر و کاربرد آن به بهترین شکل ممکن ارزشمند است. بنابراین، هدف این کتاب ارائه راهنمایی گسترده همچنین مخلوطی از ایده‌ها، ابزارها و روش‌ها برای کمک به شما در واگذاری موفقیت‌آمیز در آینده است.

ادامه...

بخشی از کتاب تفویض اختیار

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمهیک ابزار مهم

اگر همه افراد زمان، انرژی و توانایی کافی داشتند، می توانستند خودشان هر کاری را انجام دهند. در چنین شرایطی، نیاز کمی به تیم ها، برای کار کردن با یکدیگر یا به اشتراک گذاشتن حجم کار وجود دارد. نیاز به واگذاری وجود ندارد.
به هرحال، اغلب مدیر نوعی که با کمبود وقت و حجم زیاد کار مواجه می شود از آگاهی یا تجربه کافی برای انجام تمام کارها به طور مساوی برخوردار نمی باشد. در نتیجه، واگذاری یک ابزار مهم در جعبه ابزار مدیر و کاربرد آن به بهترین شکل ممکن ارزشمند است.
بنابراین، هدف این کتاب جیبی ارائه راهنمایی گسترده همچنین مخلوطی از ایده ها، ابزارها و روش ها برای کمک به شما در واگذاری موفقیت آمیز در آینده است.

تفویض اختیار خوب و بد

حداقل در ارزش اسمی، واگذاری یک وظیفه یا پروژه باید نسبتاً ساده باشد. شما به سادگی یک وظیفه را به یک فرد یا یک تیم اختصاص می دهید، درزمینه ی نقاط عطف و نوع سیستم سنجش به توافق می رسید، پیشرفت را کنترل می کنید و در آخر زمانی که کار به پایان رسید بازخور را به فرد ارائه می نمایید. به هرحال، روش هایی که شما در هریک از این چهار مرحله با افراد مشارکت دارید کاملاً متفاوت است. همچنین، البته، یک تفاوت بزرگ بین واگذاری خوب و بد وجود دارد.
تفویض اختیار خوب باعث صرفه جویی در وقت، رشد افراد، کمک به شکوفایی استعدادها (حتی تعلیم یک جانشین) و ایجاد انگیزه در شما می شود.
تفویض اختیار بد باعث سرخوردگی شما، دلسردی و سردرگمی فرد دیگر و شکست در دست یابی به وظیفه یا خود هدف می شود.
تفویض اختیار یک هدف مدیریتی است که می تواند بیش از این مورد استفاده واقع شود. تخصیص زمان درزمینه ی بهبود توانایی خود برای واگذاری خوب، پاداش پس از آن را به همراه خواهد داشت.

مقدمه چگونه برای تفویض اختیار آماده می شوید؟ 

پرسش نامه 

مشخص کنید که چه تعدادی از پرسش های زیر برای شما کاربرد دارد.اگر شما به ۳ پرسش یا بیشتر از ۳ پرسش از این ۱۰ پرسش پاسخ مثبت دهید، پس شما از فرصت های واگذاری بیشتری نسبت به آنچه در حال حاضر انجام می دهید برخوردارید. اگر شما به ۷ یا بیشتر از ۷ پرسش پاسخ مثبت دهید، این کتاب ایده های جدیدی را به شما ارائه خواهد کرد.

شناخت تفویض اختیارتعریف تفویض اختیار

فرهنگ لغت واگذاری را به شرح زیر تعریف می کند:ما در این بخش از این کتاب سودمندی این تعریف را بررسی خواهیم کرد. اجازه دهید به دو روشی که فرآیند تفویض اختیار در آن ها روی می دهد - رسمی و غیررسمی نگاهی بیندازیم.

رسمی یا غیررسمی؟

در یک ساختار رسمی، ممکن است واگذاری به عنوان بخشی از رابطه مدیر/ جانشین (با ارائه دستورالعمل های مستقیم مدیر در زمینه ی چگونگی تقسیم وظایف و اینکه چه کسانی باید آن ها را انجام دهند) روی دهد. همچنین اگر یک سیستم ارشدیت فراگیر عمل کند، ممکن است وظایف مطابق درجه یا موقعیت واگذار شوند، افراد زیر دست مسئولیت انجام
وظایف را به عهده می گیرند و مافوق های آن ها مسئول تفکر یا طرح ریزی می باشند.

نظرات کاربران درباره کتاب تفویض اختیار