فیدیبو نماینده قانونی انتشارات درسا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب مربی ۶  دقیقه‌ای

کتاب مربی ۶ دقیقه‌ای
خودت را از نو پیدا کن

نسخه الکترونیک کتاب مربی ۶ دقیقه‌ای به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب مربی ۶ دقیقه‌ای

در این کتاب به سه مطلب می‌پردازیم: ۱. از نیروی آموزش ذهنی بهره می‌گیریم تا از منابع‌مان استفاده‌ی کامل ببریم. ۲. باورهایمان را تغییر می‌دهیم و از این طریق تجربه‌مان را. ۳. از دانش دیدگاه بنیادین مثبت بهره می‌گیریم و بدین طریق درک و فهم‌مان را گسترش می‌بخشیم.

ادامه...

بخشی از کتاب مربی ۶ دقیقه‌ای

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

درباره ی نویسنده

پیر فرانک با انتشار بیش از دوونیم میلیون کتاب، سی دی، دی وی دی و تقویم در شمار موفق ترین نویسندگان آلمانی قرار دارد. کتاب هایش در بیست ویک کشور جهان عرضه شده اند. پیر فرانک در سراسر دنیا سخنرانی ایراد می کند و به برگزاری سمینار می پردازد. او به عنوان مربی ذهن و روان و انگیزه در اقتصاد و نیز برای بسیاری از پزشکان، حرکت شناسان و درمانگران به عنوان آموزشگر فعالیت دارد. با پیروی از قواعد و رهنمودهای پیر فرانک افرادی بی شمار زندگی شان را دگرگون کرده اند.

۱  . خودت را از نو پیدا کنوقتی خود را از نو پیدا می کنیم

خود را از نو پیدا کردن، آسان است. زیرا همه ی آن تازه ها هم اکنون در وجودمان حضور دارند. همیشه حضور داشته اند. تنها تاکنون به خوابی کوتاه فرو رفته بوده اند.
گاه پاره ای استعدادها و یا بخشی از توانایی های بالقوه مان دیگر به پیشرفت ادامه نمی دهند. آنها همچنان منتظر ما باقی می مانند. و در بیشتر موارد، بی آنکه خود بدانیم.
شاید گاه و بی گاه تنها احساسی مبهم یا شگفت انگیز به ما بگوید که زندگی مان را به راستی و به طور کامل تجربه نمی کنیم. هنوز چیزی کم داریم.
بعضی اوقات نیز فکر می کنیم: «زندگی نمی تواند تنها همین باشد.»
و البته همین هم نیست.
تنها باید بار دیگر با خویشتن خود ارتباط برقرار کنیم، با احساسمان، اشتیاق و آرزوها و با هدف هایمان.
برای انجام این کار به طور دقیق ۶ دقیقه در روز کافی است.
***
به زندگی ات نگاه کن.
آیا همان است که در تصورت داشته ای؟

روزانه با صرف ۶ دقیقه
می توانی آن را به زندگی ای تبدیل کنی که آرزوی داشتنش را داری.

۶ دقیقه زمانی اندک به نظر می رسد.
در واقع، همین طور هم هست...
***

اصل ۶ دقیقه ای

در شبانه روز دویست وچهل بار ۶ دقیقه در اختیار داریم.
زندگی ما آنقدر ارزش دارد که از یک دویست و چهلم شبانه روز برای شخص خود استفاده کنیم.
۶ دقیقه زمانی اندک به نظر می رسد. ولی تصور کن:
... روزی شش دقیقه سه ساعت در هر ماه و سی وشش ساعت در هر سال است. زمانی کافی برای تمرین دادن مغزمان تا بتوانیم یک زندگی نوین و متفاوت را آغاز کنیم.
اصل ۶ دقیقه ای روشی ساده و در عین حال موثر است که می توان به کمک آن به هدف ها و رویاهای خویش دست یافت.
این روش از عوامل روان شناسی مثبت و نتایج برآمده از پژوهش های نوین مربوط به مغز انسان بهره می گیرد و آنها را با یکدیگر تلفیق می کند.
اکنون با شش دقیقه تمرین روزانه این امکان وجود دارد که در مغز خویش مهارت هایی تازه ایجاد کنیم که پس از حدود بیست ویک روز بتوانند به طور خود کار عمل کنند.
هر تمرین ساده است، به آسانی قابل درک است، به سرعت اجرا می شود، سهل و آسان است و بی اندازه موثر. با این تمرین ها می توانی عادت های کهنه و قدیمی را تغییر دهی و عادت های سودمند و نوین را در مغزت بنشانی.
این تمرین ها تصویری که از خود داریم را دگرگون می کنند، نیروی خلاقیت مان را تقویت و مارپیچی پیش رونده از احساسات مثبت را به حرکت در می آورند.
ما قادر می شویم که در مدت ۶ دقیقه سمت و سویی نو به زندگی مان ببخشیم.

چرا ۶ دقیقه؟

... یا: پایداری و ثبات.

در طول سال ها فعالیتم به عنوان مربی ذهن و روان به شناخت نکته ای نایل آمده ام: تمرین های طولانی که به صرف وقت زیادی نیاز دارند، هر اندازه موثر و سودمند نیز باشند، همیشه پیگیری نمی شوند.
زمانی که شروع کردم تمرین ها را به مهم ترین بخش ها و هسته ی اصلی آنها منحصر کنم و به ساخت خودکاری های احساسی توجه داشته باشم، به گونه ای قابل ملاحظه موفقیت هایی بیشتر با ماهیتی پُر دوام به دست آوردم.
زیرا ۶ دقیقه مدت زمانی است که حاضریم با کمال میل در برنامه ی روزانه مان بگنجانیم. چنین بود که شمار زیادی تمرین های ۶ دقیقه ای ـ برخی حتی کوتاه تر ـ تنظیم کردم، تمرین هایی که عادت های کهنه و قدیمی مان را تغییر می دهند و ساختارهای منفی افکارمان را به طور مستقیم به سوی هدف مورد نظر هدایت می کنند. اگر بخواهیم زندگی مان را تغییر بدهیم، به تمرین و پایداری و ثبات نیازمند هستیم.
***
پایداری و ثبات شرط لازم برای تمرین های موفقیت آمیز ذهنی و روانی است
***
ما به هرحال با دودلی ها، تردیدها و افکار منفی مان نیز پایداری و ثبات به خرج می دهیم. این کار را نیز هر روز تمرین می کنیم. و از آنجا که هر شک و تردید نیز برای مغزمان تمرینی ذهنی، البته در جهتی دیگر، به شمار می آید، باید در مقابل آن عاملی را قرار دهیم. عاملی با همان ثبات و پایداری. موفقیت حاصل از این تمرین های کوتاه بسیار شگفت انگیز است.
اکنون سال هاست که شرکت کنندگان در سمینارهای ما به سهولت و سادگی و با شادی و سرور بسیار زندگی شان را دگرگون می کنند. در این باره شایان توجه ترین نکته این است که آنان در ضمن اجرای منظم تمرین های ۶ دقیقه ای گزارش می دهند که اکنون قادر هستند با چالش های بزرگ تر نیز به سادگی بیشتری رو به رو شوند.
اگر خودت را به انجام این تمرین های ۶ دقیقه ای در هر شب ـ مانند عادت ذهنی مسواک زدن ـ عادت بدهی، زندگی ات می تواند به طور کامل تغییر کند.

در این کتاب به سه مطلب می پردازیم:

۱. از نیروی آموزش ذهنی بهره می گیریم تا از منابع مان استفاده ی کامل ببریم.
۲. باورهایمان را تغییر می دهیم و از این طریق تجربه مان را.
۳. از دانش دیدگاه بنیادین مثبت بهره می گیریم و بدین طریق درک و فهم مان را گسترش می بخشیم.نظرات کاربران درباره کتاب مربی ۶ دقیقه‌ای

کتاب خوبیست ممنون
در 2 سال پیش توسط علی زیدی