دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۵۰٪ تخفیف» بخرید!

معرفی کامل کتاب قانون جذب را رایگان بشنوید

نقد و بررسی کتاب قانون جذب

زمان درست- مکان غلط؛ مکان درست- زمان غلط. می‌شود گفت همه‌ی آدم‌ها‌ حداقل یک‌بار شانس خودشان را لعنت کرده‌اند که در زمان درست در مکان نادرست بوده‌اند و یا در مکان درست در زمان نادرست قرار گرفته‌اند. مایکل لوسیر، معتقد است هر کسی با استفاده از قانون جذب می‌تواند همه‌ی این موقعیت‌ها را به موقعیت دلخواه خود تبدیل کند.

مایکل لوسیر متخصص برنامه نویسی عصبی-کلامی است و در شغلش رفتار افراد را در برابر کلام بررسی می‌کند. لوسیر عنوان فرعی کتاب قانون جذب را «جذب دلخواه‌ها و دفع ناخواسته‌ها» گذاشته است، تا در همان اولین برخورد با کتاب بدانید که این قانون واقعی است و می‌تواند شما را برای رسیدن به اهداف خواسته و دفع موضوعات ناخواسته‌تان کمک کند.

چرا باید کتاب «قانون جذب» مایکل لوسیر را بخوانیم؟

مایکل لوسیر کتاب «قانون جذب» را با اثبات علمی قانون جذب شروع می‌کند. او ابتدا قانون پایستگی انرژی را توضیح می‌دهد و در ادامه با استناد بر آن، قانون جذب را مطرح می‌کند.  لوسیر با شرح ساختار اتم و قرارگیری ذراتش شما را قانع می‌کند که انرژی درونتان را به سمت افکار مثبت هدایت کنید.

نویسنده‌ی کتاب قانون جذب، جذب ناآگاهانه را ارسال ناخودآگاه امواج درونی به سوی پدیده‌های مختلف تعریف می‌کند. او می‌گوید  هنگامی که چیزی برای شما لذت و خوشی دارد، ارتعاشات شما را بالا می‌برد و در نتیجه شما لذت را به کائنات مرتعش می‌کنید. و برعکس هرگاه چیزی شما را ناخوش کند، امواج منفی ساطع می‌کنید. او چرخه‌ی واقعیت «جذب ناآگاهانه» را در چهار مرحله رسم می‌کند.

مرحله‌ی اول: تو آنچه را در زندگی‌ات داری یا دریافت می‌کنی، می‌بینی.

مرحله دوم: در خلال مشاهده، بی توجه و ناخودآگاه ارتعاشاتی داری، خواه مثبت یا منفی.

مرحله سوم: قانون جذب در برابر آن ارتعاس واکنش نشان می‌دهد.

مرحله چهارم: در نتیجه، قانون جذب آنچه را به ارتعاش درآورده و چرخه را تغذیه کرده‌ای، بیشترش را به تو می‌دهد.

مایکل لوسیر بعد از اینکه این چرخه را آموزش می‌دهد، فرمول سه مرحله‌ای جذب آگاهانه را بیان می‌کند و در فصل‌های دیگر این سه مرحله را کامل توضیح می‌دهد.

مرحله یک: خواسته‌ات را مشخص کن. مرحله دو: ارتعاشاتت را بالا ببر. مرحله سه: آن را بپذیر.

لوسیر در ادامه توضیح می‌دهد که عوامل محدود کننده‌ای وجود دارند که اجازه نمی‌دهند شما به خواسته‌تان برسید. اما باید مدت زمان زیادی روی ضمیر خودآگاه‌تان کار کنید و همه‌ی حواس و توجه خود را به کار بگیرید تا این تفکرات مثبت تقویت شوند و در ضمیر ناخودآگاه‌تان قرار بگیرند. او می‌گوید: «باور محدود همان افکار تکراری است که مانع می‌شود تو خواسته‌ات را جذب کنی. افکار تو می‌تواند امواج منفی بیرون بفرستد. به عنوان مثال؛ عبارت باید حسابی کار کنی تا ثروتمند در بیاوری، باعث بروز امواج کمبود می‌شود که تو را از دستیابی به خواسته‌ات باز می‌دارد.»

لوسیر معتقد است قدرت کلام منفی ما، از کلام مثبت بیشتر است، یعنی برای اینکه انرژی یک کلام منفی را دفع کنیم باید حداقل شش کلام مثبت را جایگزین آن کنیم. او مخالف جمله‌های منفی است و تاکید می‌کند از گفتن این جمله‌های منفی پرهیز کنید:  

-سزاوار آن نیستم.

-مردم بعد از ترک سیگار چاق می‌شوند.

-کم کردن دست کم شش کیلو وزن سخت است.

-در زندگی فقط یک‌بار شانس در خانه‌ی آدم را می‌زند.

-دیگر مرد خود در دنیا پیدا نمی‌شود.

-دیگر زن خوب در دنیا پیدا نمی‌شود.

اگرچه مایکل لوسیر در کتابش، قانون جذب را به صورت علمی بررسی کرده است، اما کتاب قانون جذب لحن ساده و روانی دارد. لوسیر همزمان با بررسی قانون‌های فیزیک و نظریه‌های متافیزیکی؛ با استفاده از نکته‌ها و یادآوری‌های متنوع به خواننده کمک می‌کند در طول مسیر مطالعه کتاب، این قانون را در زندگی‌اش اجرا کند.

عده‌ای از خوانندگان این کتاب معتقدند که راهکار‌های کتاب قانون جذب از کتاب راز و کتاب‌هایی با موضوعات مشابه، بهتر و کارآمدتر است.

 مایکل لوسیر معتقد است که باید کتابش را هر شش ماه یک‌بار بخوانید تا آموزه‌هایش برای شما درونی شود و بتوانید به صورت ناخودآگاه آن‌ها را جذب کنید.

نویسنده‌ قانون جذب را بیشتر بشناسیم

مایکل لوسیر نویسنده‌ی کتاب قانون جذب اولین بار در سال 1995 با عملکرد قانون جذب آشنا شد. در آن سال‌ها او یک کارمند ساده با شغلی کسل‌کننده بود و فقط با انگیزه‌‌ی رفع نیاز مالی، هشت سال مشغول کاری بود که دوستش نداشت.  اما زمانی که با قانون جذب آشنا شد، درباره‌‌ی این قانون مطالعه کرد و آن را پذیرفت؛ توانست در طول پنج ماه، نظریه‌هایش را در بیش از پنجاه همایش به اشتراک بگذارد و تدریس کند. همین مسیر لوسیر را به شغل رویایی‌اش یعنی تدریس و آموزش رساند.

بعد از این اتفاق، لوسیر شغل اداری‌اش را رها کرد و بر قانون جذب و جنبه‌های مختلف متمرکز شد اما برنامه‌ای برای نوشتن کتابی درباره‌ی نظریه‌هایش نداشت. لوسیر اعتراف می‌کند که کتاب قانون جذب را به پیشنهاد دوستانش نوشته است. زمانی که در هر جمعی حاضر می‌شد و داستان تغییر زندگی‌اش را تعریف می‌کرد و با این جمله رو‌به‌رو می‌شد:«تو باید یه کتاب بنویسی.»

لوسیر به برگزاری همایش‌ها و تدریس ادامه داده است و تا به حال بیشتر از هزار نفر از شاگردانش با درک اثر «قانون جذب»، آماده‌ی‌ کار در حوزه‌ی آموزش در رسانه شده‌اند.

کتاب قانون جذب باعث موفقیت چشم‌گیر مایکل لوسیر شده است و اوپرا وینفری، مجری محبوب آمریکایی، او را چهار بار به برنامه‌‌ی معروف تلویزیونی‌اش دعوت کرده است.  ویدیوهای سخنرانی مایکل لوسیر در وب‌‌سایت‌ها روزانه هزاران بازدیدکننده دارد. لوسیر بعد از کتاب قانون جذب، دو کتاب دیگر با نام‌های «هدف زندگی تو» و «قانون ارتباط» نوشت.

مترجم کتاب قانون جذب؛ زیر ذره‌بین

نفیسه معتکف مترجم کتاب قانون جذب است. معتکف که  از کودکی مشتاق به ترجمه بوده، اولین کتابش را در 9 سالگی ترجمه می‌کند، مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه‌ برای کودکان.

معتکف تحصیلات تکمیلی‌اش را در آمریکا می‌گذارند و به همین دلیل کتاب‌های زیادی را به زبان اصلی مطالعه می‌کند و هنگامی که به ایران بازمی‌گردد، با ترجمه‌ی فارسی تعدادی از کتاب‌هایی که به زبان اصلی خوانده بود، مواجه می‌شود و بعد از بررسی و مقایسه متن اصلی با متن ترجمه متوجه می‌شود که می‌تواند جای ترجمه‌های با دقت در بازار کتاب ایران را پر کند و به همین  انگیزه به ترجمه‌ی حرفه‌ای رو می‌آورد.

نفیسه معتکف تا کنون بیشتر از دویست عنوان کتاب ترجمه کرده است. معتکف می‌گوید به علت علاقه‌ی گسترده‌اش به ژانر‌های مختلف ادبی، در همه‌ی ژانرها ترجمه می‌کند و هرگز خودش را محدود به ترجمه در حوزه یا ژانر ادبی خاصی نکرده است.

دانلود نسخه الکترونیکی کتاب قانون جذب مایکل لوسیر در همین صفحه در دسترس است. 

در بخشی از کتاب قانون جذب می‌خوانیم:

چرا عبارات تاکیدی ارتعاش تو را بالا می‌برد؟

عبارت تاکیدی جمله‌ای است که از طریق تکرار در ذهنت جایگزین می‌شود و طرز فکر تو را دوباره برنامه‌ریزی می‌کند. بیشتر عبارات تاکیدی به زمان حال بیان می‌شود. مثلا: «من بدنی سرحال و خوش‌فرم دارم.»، عبارتی تاکیدی است.

هربار که عبارتی تاکیدی را بر زبان بیاوری، بر اساس احساسی که در تو به وجود می‌آید واکنش نشان می‌دهی. به عنوان مثال، اگر به خودت بگویی که بدنی سرحال و خوش‌فرم داری، در حالی که نداری، یا وقتی احساس می‌کنی داشتن بدنی سرحال و خوش‌فرم دست نیافتنی است، امواج منفی از خود ساطع می‌کنی. ارتعاشات تردید و دودلی تو باعث می‌شود قانون جذب در برابر آن واکنش نشان دهد و بیشتر از آنچه خواهانش نیستی، تقدیمت کند.

عبارت مربوط به خواسته‌ی ابزاری به مراتب موثرتر برای ابقای خواسته‌ات در کانون توجه و بالا بردن ارتعاشاتت است...

قانون جذب دربرابر کلماتی که به کار می‌بری یا افکاری که به ذهن می‌آوری، واکنش نشان نمی‌دهد.

قانون جذب صرفا در برابر آنچه در مورد گفته‌ها یا افکاری که احساس می‌کنی، واکنش نشان می‌دهد...

ابزار زیادی برای پذیرش وجود دارد. اولین ابزاری که می‌خواهیم در موردش کنکاش کنیم، عبارت مربوط به پذیرش است. هدف از این عبارت، کم کردن با رفع کامل هر نوع شک و شبهه‌ای است که مانع می‌شود تو آنچه را می‌خواهی دریافت کنی. بعد از درست کردن عبارت پذیرشی، باید اعتماد به نفس داشته باشی. به این ترتیب، بدان که واقعا آن‌چه را می‌خواهی، جذب می‌کنی.

عبارت پذیرفتن قانون جذب صرفا به معنی عدم شک و تردید است و مهم‌ترین عامل در روند جذب آگاهانه. یکی از مراجعه‌ کنندگان من از من می‌پرسید که چرا به خواسته‌هایش نرسید. او یک فهرست وضوح از مشتری‌های آرمانی‌اش درست کرده بود و به دنبال آن یک عبارت عالی درمورد خواسته‌اش.

مرحله‌ی جذب برای او کارآیی نداشت زیرا خواسته‌اش را به اندازه‌ی کافی مشخص نکرده و نخواسته بود. همچنین می‌بایست حتی ذره‌ای تردید در مورد باورش نمی‌داشت تا آن را به سوی خود جذب می‌کرد. مرحله‌ی جذب برای او کارایی نداشت زیرا خواسته‌اش را به اندازه‌ی کافی مشخص نکرده و نخواسته بود.

بعضی افراد تا کلمه قانون جذب را می شنوند به یاد سخنرانی های انگیزشی استرهیکس میفتند، او نیز در این زمینه شهرت ویژه ای داشته است. همچنین کتاب قانون جذب چگونه باعث تحول در زندگی شما می‌شود از نویسنده مشهوراسترالیایی  راندا برن نیز در بازار جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

مشخصات کتاب قانون جذب

 • ناشر انتشارات درسا
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۲۹,۰۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۹۴/۰۱/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 1.28 مگابایت
 • تعداد صفحات ۱۱۲ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب قانون جذب

خوبه من کاملا به این قانون اعتقاد دارم
در ۶ سال پیش توسط mah...777 ( | )
میشه کتاب قدرت مترجم نفیسه معتکف رو موجود کنین
در ۵ سال پیش توسط smr...498 ( | )
درود بر دوستان کتاب خون❤? کتاب جهان هولوگرافیک اثر مایکل تالبوت هم تو این زمینه واقعا بی نظیره
در ۵ سال پیش توسط بابک مزداپرست ( | )
قانون جذب همیشه جواب میده
در ۴ سال پیش توسط aha...lou ( | )
من نسخه چاپی این کتاب رو خوندم این کتاب واقعا عالیه و میشه گفت یه جمع بندیه مثلا هر کدوم از اون چند تا راهی که در بخش های پایانی کتاب میگه خودشون کلی توضیح داره مثلا برای اولین مورد که شکرگذاری و قدردانی هست کتاب معجزه سپاسگذاری خیلی کامل این موضوع رو شرح داده و این کتاب اومده جمع بندی کرده و واسه افرادی که تازه میخان اشنا شن یا کسایی که دنبال یه جمع بندی کلی از کتابایی که تو این مبحث خوندن هستن واقعا عالیه پیشنهاد میکنم حتما بخونید:)
در ۳ سال پیش توسط yasaman ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ..
 • ۱۹
 • ۲۰
 • بعدی ›
 • آخرین ››