فیدیبو نماینده قانونی انتشارات درسا و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب معجزه‌ی شهود

کتاب معجزه‌ی شهود

نسخه الکترونیک کتاب معجزه‌ی شهود به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب معجزه‌ی شهود

دعای واقعی یعنی تدارک و آمادگی ـــ یعنی تقاضاهایتان را برای هر مورد خوب و نیکو، در معرض خزانه‌ی کائنات قرار دهید؛ بی‌درنگ وارد عمل شوید، انگار انتظار دریافت آن را دارید؛ مصرانه ایمان نشان دهید، درنتیجه ذهن نیمه‌هشیارتان را با امید و انتظار، تحت تأثیر قرار می‌دهید. بانویی از قانون تدارک و آمادگی باخبر بود و مجلات گران‌قیمتی خرید تا در خودش احساس توانگری ایجاد کند. حس شهودی‌اش به او گفته بود که به خریداری مجلات اقدام کند. یکی از روش‌ها برای تحریک شهود این است که پیش از خواب بگویید: «صبح می‌دانم چه کار کنم.» پیش از اینکه شروع به استدلال کنید، نظرات و ایده‌ها آشکار خواهند شد. دعا تلفن‌کردن شما به خداوند است و شهود، تلفن‌کردن خداوند به شماست. شهود از ذهن فراهشیارتان می‌آید، که نیروی الهیِ درونتان است. فراهشیاری، قدرتی است بدون جهت. هرچه را که در عمق وجود احساس کنید یا با احساس بگویید، تحت تأثیر ناخودآگاه یا ذهن نیمه‌هشیارتان قرار می‌گیرد و با جزئیات بسیار مفصل اجرا می‌شود. این روح شماست و باید احیا شود. به‌جای تردیدها و ترس‌های ذهن هشیار، با عقاید و نظرات درست ذهن فراهشیار، ناخودآگاه یا ذهن نیمه‌هشیارتان را تحت تأثیر قرار دهید. این کار را با تکرار این عبارت تأکیدی انجام دهید: آرام باش و قدرت درونم را نظاره کن.

ادامه...

بخشی از کتاب معجزه‌ی شهود

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه ی مترجم

جان والا، جان جانان، جان لایتناهی، امور زندگی ام را در بهترین مسیر ممکن هدایت می کند.

چه بسیار اوقات که با اتفاق، حادثه یا رویدادی ناخوشایند مواجه می شویم که برایمان حیرت و البته ناراحتی و رنج فراوان به همراه دارد. اما مایه ی تعجب این است که در اثنای این حالات، پیوسته از خود می پرسیم چرا باید چنین ماجرایی برای من رخ می داد، چرا دست تقدیر باید محکم بر سر من کوبیده می شد، چرا آن آدم های دورازانتظار باید با منِ من این گونه رفتار می کردند و بس چراهای دیگر که کم وبیش برای بسیاری از ما ناآشنا نیست. به همین ترتیب، گاه اتفاقاتی نیز می افتد که البته خوشایند، اما دور از تصور و پندارمان است؛ چه بسا وقوع آنها را به خوش اقبالی، لطف یاران و مرحمت روزگار نسبت می دهیم؛ دخالت همه چیز را ممکن می دانیم، مگر نقش موثر خودمان را.
فلورنس اسکاول شین، نویسنده ای نام آشناست که با کلام موثرش مسیر فکری بسیاری را در سراسر جهان تغییر داده و بهبود بخشیده است. او در این کتاب، معجزه ی شهود، از افکاری می گوید که به جای خواسته هایمان، مجموعه ای از ناخواسته هایمان است؛ از قدرت کلام می گوید که ندانسته و بی محابا بر زبان جاری می کنیم و بدین ترتیب رویدادهایی را برای خود رقم می زنیم که به تصورمان نتیجه ی دخالت عوامل دیگری است جز خودمان، شرّی است که از بیرون بر ما نازل شده است. از رهنمودهای شهودی سخن می راند که چه بسیار مواقع با ناآگاهی و ناآشنایی و گاه از سر تردید و دودلی و بیشتر مواقع به دلیل ترس های آشکار و نهان وجودمان، آنها را سراسر نادیده می گیریم و به راهی که نباید درمی افتیم. از ایمانی راسخ می گوید که به راستی قفل های بسته را می گشاید، ایمان به اینکه خدای متعال، تنها یاری رسان و حمایتگر بی مثال است که باید آسوده و مطمئن چشم به سویش گشاییم و دل به او بسپاریم. از دشمنان خانگی می گوید که همان افکار و تجسماتی هستند که از ناخواسته هایمان، در ذهن می پرورانیم. از خیرطلبیدن و برکت خواستن برای فرد یا شرایطی حرف می زند که خواهانش نیستیم و می خواهیم از صحنه ی زندگی مان محو شود. از بخشودن سخن می راند که می تواند تیرهای متخاصم را برایمان پربرکت کند، چه بر این باور است که هیچ شری وجود ندارد و آنچه هست، همه خیر است. او شر را زاییده ی ذهن آدمی می داند. فراوان تاکید می کند که لازم است ایمان داشتن، مثبت اندیشیدن، قدرشناسی، اعتماد به خزانه ی لایتناهی و همه و همه، به شکل عادت درآیند و در کنه وجود آدمی ریشه بدوانند و جاگیر شوند. دلسوزی ها، دلسوزی بر خود و بر دیگری را ممنوع شمرده است. موسیقی محزون، تصاویر حزن انگیز و هر آنچه از این دست را جایز نمی شمارد؛ چراکه معتقد است هرچه می اندیشیم، می گوییم، می بینیم و می شنویم، همگی به نوعی برایمان یا برای آن دیگری رقم می خورد.

در پناه خداوندگاری بی همتا ماوا می گزینم
به معرفت معنوی دل قوی می دارم
و می کوشم در پرتو هوش لایتناهی
طرح زندگی ام را خردمندانه رقم بزنم.

مینا اعظامی

مقدمه

در سال ۱۹۲۵ فلورنس اسکاول شین با نخستین کتابش، بازی زندگی و راه این بازی، به صحنه ی فراطبیعی گام گذاشت. کمی بعد از این اتفاق، من به دنیا آمدم.
هرچند خانم شین در سال ۱۹۴۰ درگذشت، وقتی برای نخستین بار کاوش در دنیای فراطبیعی را آغاز کردم، با آثار او آشنا، و از آن به بعد، شیفته اش شدم. من بیشتر جذب سبک نثر صریح و موثرش شدم: کلامش با من سخن می گفت و من مرید مخلص او شدم. اغلب عبارت های تاکیدی اش را نقل می کردم و آنها را با شاگردانم در میان می گذاشتم.
سال ها گذشت. سپس در پاییز ۲۰۱۲، دلال کتاب های کمیاب، نسخه ی کوچک و ماشین شده اما منتشرنشده ی آخرین نگارش فلورنس اسکاول شین را یافت. گزیده ای از نامه ی آن دلال، که همراه با متن کتاب برایم فرستاد، چنین است:

چند ماه پیش به موردی منحصربه فرد از مجموعه ای برخوردیم که تصور می کنم احتمال دارد مورد علاقه ی شما باشد. آن مورد، نسخه ی ماشین شده ی اصل توسط فلورنس اسکاول شین است، با نام مسیر معجزه آفرین شهود.
اکنون با شما تماس می گیریم که ببینیم آیا شخص شما یا انتشارات هی هاوس علاقه ای به خریداری این نسخه ی اصل کمیاب دارد، چون تصور می کنیم فقط شما می توانید مطالب آن را با مردم جهان به اشتراک بگذارید.

زندگی به شیوه ی حیرت انگیزی متجلی می شود. از اینکه نیکویی ام فرامی رسد، همواره در حیرتم. اینکه چنین اثری یافت می شود و مستقیم به دست من می رسد، مرا بسیار شگفت زده کرده است.
بسیار خوشحالم که این کتاب را از طریق انتشارات هی هاوس منتشر می کنم و امیدوارم شما نیز از این گنجینه ی کوچک و جمع وجور لذت ببرید.

لوئیز ال. هی

معجزه ی شهود

فلورنس اسکاول شین

مترجم: مینا اعظامی

حق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است

مسیر معجزه آفرین شهود

درس اول: ایمان معجزه آفرین شهود

دعا تلفن کردن شما به خداوند است، و شهود تلفن کردن خداوند به شماست.

دعای واقعی یعنی تدارک و آمادگی ـــ یعنی تقاضاهایتان را برای هر مورد خوب و نیکو، در معرض خزانه ی کائنات قرار دهید؛ بی درنگ وارد عمل شوید، انگار انتظار دریافت آن را دارید؛ مصرانه ایمان نشان دهید، درنتیجه ذهن نیمه هشیارتان را با امید و انتظار، تحت تاثیر قرار می دهید.
بانویی از قانون تدارک و آمادگی باخبر بود و مجلات گران قیمتی خرید تا در خودش احساس توانگری ایجاد کند. حس شهودی اش به او گفته بود که به خریداری مجلات اقدام کند. یکی از روش ها برای تحریک شهود این است که پیش از خواب بگویید: «صبح می دانم چه کار کنم.» پیش از اینکه شروع به استدلال کنید، نظرات و ایده ها آشکار خواهند شد.
دعا تلفن کردن شما به خداوند است و شهود، تلفن کردن خداوند به شماست. شهود از ذهن فراهشیارتان می آید، که نیروی الهیِ درونتان است. فراهشیاری، قدرتی است بدون جهت. هرچه را که در عمق وجود احساس کنید یا با احساس بگویید، تحت تاثیر ناخودآگاه یا ذهن نیمه هشیارتان قرار می گیرد و با جزئیات بسیار مفصل اجرا می شود. این روح شماست و باید احیا شود. به جای تردیدها و ترس های ذهن هشیار، با عقاید و نظرات درست ذهن فراهشیار، ناخودآگاه یا ذهن نیمه هشیارتان را تحت تاثیر قرار دهید. این کار را با تکرار این عبارت تاکیدی انجام دهید: آرام باش و قدرت درونم را نظاره کن.
وقتی شهود را دنبال می کنید، اغلب به دنبال چیزی می روید و چیزی دیگر می یابید. آنچه باید بدانید، از منشا فراهشیاری، قلمروی شهود، فراخواهد رسید. کاملاً آرام شوید و عبارت های تاکیدی را ایجاد کنید.
نیازی به رنجیدن، مقاومت، ترس، نگرانی، شکل های گوناگون نزاع و نظایر آن نیست. وضعیتی که از آن خشمگین و رنجیده اید، تمام خواهد شد. خاموش باشید و وقارتان را حفظ کنید ـــ قدرت درون، مبارزه تان را انجام خواهد داد. خشم و رنجش، موجب تار دیدن و اغلب ندیدنتان می شوند؛ همچنین نمی گذارند رهنمودهای شهودتان را دنبال کنید.
فرض کنید دوستی را در خیابان می بینید و با اشتیاق می گویید: «چه روز خوبی، مگر نه؟» پاسخ می دهد: «همین طور است، اما خسته به نظر می رسی.» آن گاه (درحالی که نخستین حرکت تصنعی تان را نشان می دهید)، با احساس تمام می گویید: «آه، به هیچ وجه! هیچ وقت این همه سرحال و آسوده نبوده ام!» او پاسخ می دهد: «بسیار خوب، شاید به این دلیل جالب به نظر نمی رسی که کلاه نازیبایی بر سر داری.»
سرشار از رنجش می شوید، با عجله به سوی خانه می روید تا در آینه ببینید کلاه تان چه اشکالی دارد. رنجیده اید زیرا دیدگاه تان موجب چنین حسی شده است. از این اتفاق، این حرف عامیانه درمی آید: «آه، گردنم گرفت.»(۲) اکنون آماده اید سرماخوردگی یا حتی موردی بدتر را نیز بپذیرید. بی درنگ قانون بخشودن را به کار برید. برای دوست تان مهر و خیر و برکت بفرستید و بگویید: «آه، ای قدرت والا، فرصتی دیگر به من عطا کن... این بار دیگر جدال نخواهم کرد. بدون مقاومت، پُرمهر و مهربان خواهم بود.» اکنون گرفتگی و بیماری های متعاقب را خنثی کرده اید. دفعه ی بعد، وقتی دوست تان را ببینید، از خیرخواهی سرشار و آماده اید که برای تان اهمیت نداشته باشد او کلاه تان را دوست دارد یا ندارد. می گویید: «چه روز زیبایی!» او پاسخ خواهد داد: «چقدر زیبا شده ای! این کلاه جالب را از کجا خریده ای؟»
دیگر هیچ واکنش هیجانی به وضعیتی وجود ندارد ـــ آن مراحل را تمام کرده اید. درغیراین صورت همان تجربه را بارها و بارها از سر می گذرانید. متانت، گوهر ارزشمندی است.
***
بازی زندگی، بازی بومرنگ(۳) است، هرچه بفرستید، به خودتان بازمی گردد. چه نغز گفته اند: با دیگران چنان رفتار کنید که می خواهید با شما رفتار کنند. نمی توانید کسی را برنجانید بی آنکه خودتان رنجیده شوید. همه ی ما از طریق نیروی مغناطیسی اسرارآمیزی به یکدیگر مربوط هستیم؛ هرچه را به شکل کلام یا افکار علیه دیگری بفرستید، بر خودتان اثر می گذارد. اگر کسی خالصانه در سطح آگاهی قرار داشته باشد، نتیجه ی اعمالش (کارمایش) بیشتر طول می کشد. اگر از نظر معنوی رشد کرده باشید، پاسخ سریع برمی گردد. هرچه بیشتر بدانید، مسئولیت تان بیشتر است؛ بنابراین درس ها را یاد بگیرید و در جاده ی بلند تجربه به سر برید.
برای دشمن فرضی تان خیر بخواهید و خود را با هاله ی بزرگ حفاظت احاطه کنید. دشمنانتان فقط کسانی از «خانواده ی خودتان» هستند، یعنی باورهای ناخودآگاه یا ذهن نیمه هشیار. اگر از وضعیتی بیزارید و رنجیده خاطر، آن را به خود زنجیر کرده اید، زیرا آنچه را دوست ندارید یا از آن می ترسید، به سوی خود می کشانید. وقتی کسی نسبت به شما بی عدالتی کرده است، شما از خشم و رنجش لبریز می شوید ـــ نمی توانید او را فراموش کنید. زمان می گذرد و فردی دیگر همان کار را انجام می دهد. علتش این است که شما تصویری از آن بی عدالتی در ذهن نیمه هشیارتان حک کرده اید. تا وقتی تصور کنید با شوربختی و بی عدالتی نفرین شده اید، تاریخ همچنان تکرار خواهد شد. تنها یک راه وجود دارد که آن را خنثی کنید: به هیچ وجه از آن بی عدالتی آزرده نشوید و برای همه ی افراد مربوط به آن ماجرا خیر و برکت بفرستید. تکرار کنید: نیکویی من قلعه ای محکم پیرامون من است. اکنون دشمنان را به دوست تبدیل می کنم. همه ی ناهماهنگی ها را هماهنگ می کنم. بی عدالتی ها را به عدالت تغییر می دهم.
از تاثیر و کارآیی این قانون شگفت زده می شوید. یکی از شاگردانم با تکرار این جمله، آشفتگی ها و بی نظمی های کسب وکارش را به توازن و هماهنگی تبدیل کرد.
کیمیاگران باستان همه ی فلزات را به طلا تبدیل می کردند ـــ شما نیز از این قدرت برخوردارید که شر را به خیر تبدیل کنید.

بنابراین برای هرچه دعا می کنید، باور داشته باشید که آن را دریافت کرده اید و به شما تعلق خواهد داشت.

نظرات کاربران درباره کتاب معجزه‌ی شهود

هرچقدر کتاب اسکاول شین خونده شه بازم کمه معجزه میکنه
در 2 سال پیش توسط meh...ian
وقتی کتاب نیروی حال و خوندم دیگه از هیچ کتابی لذت نمیبرم
در 9 ماه پیش توسط فریبا نریمانی
تکرار کتاب قبلی اسکاول شینه.‌چیز جدیدی بدست نمیاریم
در 2 سال پیش توسط کیانا کیا
عالیه یه کتاب فوق العادست این کتاب جواب خدا به من بود عاشقشم عاشق خدام
در 1 سال پیش توسط فرزانه رضوی
عالیه.
در 2 سال پیش توسط shi...zad
یکی از کتاب های عالی و بی نظیر توصیه می کنم یک بار هم که شده مطالعه کنید. سلامت ، شاد و موفق باشید.
در 7 ماه پیش توسط lei...357
لطفا قسمت کتاب های متافیزیکی رو بیشتر کنید مرسی
در 3 ماه پیش توسط fereshteh ma
از وقتی خریدمش همیشه میخونمش و هربار ازش یه چیز جدید یاد میگیرم . از اون کتابهایی ست که باید همیشه چند ورق ازش رو خوند که روحیه گرفت . ساده اما امیدبخش .
در 2 سال پیش توسط مهرناز سدری
آرامش بخش و فوق العاده ... مثل همه آثار نویسنده
در 7 ماه پیش توسط m n