فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نقش و نگار و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب مهارت برنده شدن در زندگی و کسب‌وکار

کتاب مهارت برنده شدن در زندگی و کسب‌وکار
۷ دقیقه‌ای که هر روز می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد

نسخه الکترونیک کتاب مهارت برنده شدن در زندگی و کسب‌وکار به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب مهارت برنده شدن در زندگی و کسب‌وکار

تغییر در زندگی شما همراه با تغییر در تفکر شماست، تنها چیزی که نیاز دارید هفت دقیقه در روز است؛ زیرا مطالعه‌ی هر فصل از این کتاب فقط هفت دقیقه در روز وقت شما را می‌گیرد و بعد شما باید موارد و تمریناتی را که پیشنهاد شده است، به کار برید. اصول، طرز فکرها و نقشه‌های عملی نشان داده شده در این کتاب در صورتی که اجرا شوند، موفّقیت و تغییر و تحول در زندگی شما را تضمین می‌کنند. با توجه به اینکه بسیاری از افراد نمی‌دانند چگونه می‌توانند در زندگی موفق شوند، این کتاب نکته‌ها و واقعیت‌هایی را ارائه می‌دهد که هر کسی با آگاهی از آن‌ها می‌تواند در زندگی موفق شود.

ادامه...

بخشی از کتاب مهارت برنده شدن در زندگی و کسب‌وکار

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه

هر سال من در جریان گفت وگو با ده ها نفر از مردم به طور مکرر این امر را یادآوری می کنم که موفّقیت برای افراد مختلف معانی متفاوتی دارد. برای عدّه ای موفّقیت رقابت با دیگران و رسیدن به مقام اوّل است. برای عدّه ای دیگر موفّقیت آماده سازی زمینه ی پیشرفت یا بالا بردن سطح آن است. عدّه ای از افراد لذّت بردن از یک زندگی توام با ثروت و شهرت را موفّقیت می دانند، در حالی که تعدادی دیگر داشتن یک زندگی ساده، بی قیدوبند و بدون مزاحمت در یک جزیره ی دور افتاده را ترجیح می دهند و نوعی موفّقیت به شمار می آورند.
صرف نظر از باورهای شخصی، همه ی ما دوست داریم در زندگی احساس موفّقیت کنیم. گرچه همان طور که گفته اند در بازی زندگی کسی به معنی واقعی برنده نمی شود؛ بلکه تنها کاری که می تواند بکند؛ این است که بازی کند. به نظر من برنده شدن یعنی بازی کردن در مسیری که زندگی شما توام با راحتی، خوشحالی، لذّت، اجر و پاداش، سرگرمی و خوشی باشد. باور من از موفّقیت در زندگی این است. اگر این عناصر برای شما نیز جذاب است، این کتاب می تواند در رسیدن به حیطه ی موفّقیت به شما کمک کند یا اگر قبلاً به موفّقیت نائل شده اید، شما را یاری می کند تا بتوانید موفّقیت خود را حفظ کنید.
شما برای موفّقیت در بازی زندگی در وهله ی اوّل باید با قوانین بازی آشنایی داشته باشید. این قوانین، که در نتیجه ی مطالعه روی زندگی افراد موفق در طول بیش از سی سال حاصل شده، در این کتاب آورده شده است. در واقع این قوانین از طریق شناخت خصوصیات کلی افراد موفق و با بررسی اصولی که آن ها در زندگی به کار می برند به دست آمده است. گرچه ممکن است شما با بعضی از این قوانین از قبل آشنایی داشته باشید، ولی بسیاری از آن ها که در این کتاب مورد بحث قرار می گیرند، باعث تعجب شما خواهند شد. به عنوان مثال، آیا می دانستید انتظار بیش از حد و اشتیاق زیاد برای به دست آوردن فوری چیزها و پذیرفتن تغییرات ایجاد شده، از ویژگی های خاص افراد موفق است؟
توجه داشته باشید که مهم نیست تعریف شخصی افراد از موفّقیت چه باشد، مهم این است که آن تعریف، اصولی از قبیل مثبت بودن، واقع گرا بودن، منصف بودن و منطقی بودن را دربر داشته باشد؛ زیرا افراد موفق برای موفّقیت از این اصول پیروی می کنند.
بعد از آشنایی با اصول و قوانین، قدم بعدی داشتن طرز فکر صحیح است. این امر مستلزم این است که شما بدانید چگونه از این قوانین به نفع خودتان استفاده کنید. برای این کار لازم نیست به هرگونه فعالیتی دست بزنید، قوانین را تغییر دهید یا از دیگران پیشی گرفته و از آن ها زرنگ تر باشید؛ بلکه به جای آن سعی کنید در جریان امر قرار بگیرید. به عنوان مثال، سعی کنید از تدابیری که برای موفّقیت به کار می برید، در جهت خارج کردن رقبا از سرراه خود استفاده نکنید، بلکه برای پیشرفت و ارتقای خودتان از آن ها بهره بگیرید.
جورج آد،(۱) نویسنده و روزنامه نویس قرن نوزدهم گفت: «هر کسی قادر است در زندگی موفق شود به شرط اینکه رقیب برتری داشته باشد». او با این سخن ما را در مورد شانس موفّقیت خودمان دچار تردید کرده است. گرچه رقابت، جزئی از زندگی است و به طور یقین کسانی موفق می شوند که بیشتر استحقاق دارند، ولی در تعریف من از موفّقیت تعداد رقبا نمی تواند در میزان و شیوه ی موفّقیت شما نقش داشته باشد. در واقع در تعریف من از موفّقیت، تطابق توانایی رسیدن به هدف و طرز تلقی در رقابت در اولویت است. بله، تمایل به بهترین بودن، اولین چیزی است که به ذهن افراد موفق خطور می کند. این کتاب به شما کمک می کند تا به آسانی بتوانید راهبردها و طرز فکر خود را رشد دهید و از نظر زندگی شخصی و حرفه ای در موقعیت بالاتری قرار گیرید.
البته در کنار آشنایی با قوانین و داشتن طرح ذهنی برای موفق شدن، شما باید از موقعیت فعلی خارج شوید و وارد گود جدیدی شده و مبارزه کنید. این مبارزه مستلزم عمل است و از آن نوع مبارزاتی است که افراد می توانند موفق شوند. از نظر عملکرد افراد را می توان به سه گروه تقسیم کرد: ۱ ـ افرادی که نمی توان آن ها را وادار به فعالیت کرد. ۲ ـ افرادی که می توان آن ها را به فعالیت واداشت. ۳ ـ افرادی که در واقع خودشان فعال هستند. این کتاب با ارائه ی فعالیت های بسیار ساده و انجام روزانه ی آن ها به شما کمک می کند تا با برداشتن قدم های صحیح در مسیری درست حرکت کرده و در موقعیت یک زندگی موفق قرار گیرید. این فعالیت ها شما را قادر می سازد، تا به سرعت آمادگی پیدا کنید و بتوانید هر روز یک مرحله را پشت سر گذاشته و مرحله ی بعدی را شروع کنید. همچنین بتوانید از نیروی کار دیگران در انجام کارهای تان بهره ببرید. ضمنا شما با برداشتن این قدم ها می توانید بهترین انگیزه را برای موفّقیت خودتان داشته باشید.
تغییر در زندگی شما همراه با تغییر در تفکر شماست، تنها چیزی که نیاز دارید هفت دقیقه در روز است؛ زیرا مطالعه ی هر فصل از این کتاب فقط هفت دقیقه در روز وقت شما را می گیرد و بعد شما باید موارد و تمریناتی را که پیشنهاد شده است، به کار برید. اصول، طرز فکرها و نقشه های عملی نشان داده شده در این کتاب در صورتی که اجرا شوند، موفّقیت و تغییر و تحول در زندگی شما را تضمین می کنند. با توجه به اینکه بسیاری از افراد نمی دانند چگونه می توانند در زندگی موفق شوند، این کتاب نکته ها و واقعیت هایی را ارائه می دهد که هر کسی با آگاهی از آن ها می تواند در زندگی موفق شود.

این کتاب ترجمه ای است از:
What Winners do to Win!
Nicki Joy
Published by
John Wiley & Sons, Inc.

فصل ۱: انسان های موفق حسی از بلوغ فکری دارند

می گویند شما می توانید فقط یک بار در زندگی خود دوره ی جوانی داشته باشید، حال آنکه ممکن است تا آخر عمر فردی نابالغ باقی بمانید. از آنجا که من خندیدن را دوست دارم و همیشه شاد هستم و از آنجا که همیشه سعی می کنم کارم توام با شادی و خوشی باشد، این امر موجب شده بود تا افرادی که با من کار می کردند مرا فردی نابالغ تصور کنند. به روشنی باید بگویم این برچسب مرا کاملاً ناراحت کرده بود تا حدی که به پزشک خود مراجعه کردم و در این مورد با او صحبت نمودم. خوشبختانه او به من گفت که من هیچ مشکلی ندارم و سفارش کرد به روش خودم ادامه دهم و من نیز به توصیه ی او عمل کردم!
اشخاص موفق می دانند که بالغ بودن هیچ ارتباطی با سن، میزان تحصیلات، تجربیات شخصی، متین بودن، مغرور بودن، محافظه کار بودن، جدی بودن یا سنتی بودن فرد ندارد. گرچه ممکن است یک کودک نسبت به سن خود بالغ تر به نظر آید، ولی افراد موفق به این امر آگاهی دارند که بالغ بودن ربطی به جوان بودن ندارد؛ برای اینکه عناصر بلوغ وابسته به علتی است که توانایی رسیدن به این علت مستلزم صرف زمان است. همان طور که یک ضرب المثل آلمانی می گوید: «سال ها باید بگذرد تا علت به وجود آید.»
اغلب افراد نابالغ هستند و وقت خود را به بی خیالی و بی فکری می گذرانند و مسلما خوشحال ترند. ولی در مورد همه ی افراد این واقعیت صدق نمی کند. بهترین اوقات زندگی ما زمانی است که افکاری توام با انگیزه و مفید در ذهن خود داشته باشیم. به همین علت در اثر گذشت زمان هرقدر پیرتر می شویم، بیشتر احساس خوشحالی می کنیم و به مرور زمان می فهمیم چگونه می توانیم یک زندگی مفید توام با انگیزه داشته باشیم که در پس آن دلیل و خرد نهفته باشد.
پروفسور ویلیام لیون فلپس(۲)، نویسنده ی انگلیسی می گوید: «اگر بگوییم افراد نابالغ خوشحال تر از افراد بالغ هستند مثل این است که بگوییم منظره ی بیرون، از پایین یک برج بهتر از بالای برج است.» هرقدر بالاتر رویم محدوده ی دید ما وسیع تر و افق فکری ما گسترده تر می شود. سرانجام وقتی به نوک برج می رسیم احساس می کنیم دنیا زیر پای ماست.»
گرچه در زندگی واقعی شما نباید حتما به قله برسید تا به عنوان فردی بالغ قلمداد شوید، بلکه باید قدرت استدلال داشته باشید و برای رسیدن به آن باید منطقی باشید. بعضی از افراد هرگز سعی نمی کنند همان طور که رشد می کنند سطح عقل و منطق خود را بالا برند.

نظرات کاربران درباره کتاب مهارت برنده شدن در زندگی و کسب‌وکار

کتاب خوبیست ممنون
در 2 سال پیش توسط علی زیدی