فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نسل نواندیش و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب چاشنی احساس

کتاب چاشنی احساس
آشپزی، عشق یا وظیفه!؟

نسخه الکترونیک کتاب چاشنی احساس به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب چاشنی احساس

غذاخوردن نیاز طبیعی انسان و هر موجود زنده‌ی دیگری است و آگاهی از غذاهای معنوی و مورد نیاز بدن و شیوه‌ی مناسب طبخ غذا برای جذب بهتر،‌ بسیار اهمیت دارد. وقتی صحبت از طبخ غذا می‌شود، «آشپزی» و «آشپز ماهر» و «لذت آشپزی» به میان می‌آید که در این کتاب، به همه‌ی آن‌ها به‌خوبی اشاره شده است. خواندن این کتاب جامع و پرمحتوا به شما کمک می‌کند با مهارت‌های یک آشپز ماهر آشنا شوید و با تهیه‌ی غذاهای خوب و مناسب، موجب سلامت روح و جسم خود و عزیزانتان شوید. این کتاب پر از مباحث متنوع است که مطالعه‌ی آن برای هر کسی که با آشپزی سر و کار دارد، لذت بخش است.

ادامه...

بخشی از کتاب چاشنی احساس

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

مقدمه اساتید

*جناب آقای دکتر غفوری

*سرکار خانم شهره خیرخواه

غذاخوردن نیاز طبیعی انسان و هر موجود زنده ی دیگری است و آگاهی از غذاهای معنوی و مورد نیاز بدن و شیوه ی مناسب طبخ غذا برای جذب بهتر، بسیار اهمیت دارد.
وقتی صحبت از طبخ غذا می شود، «آشپزی» و «آشپز ماهر» و «لذت آشپزی» به میان می آید که در این کتاب، به همه ی آن ها به خوبی اشاره شده است.
بخش های جالب و کاربردی این کتاب درباره ی آشپزی و اثرات آن بر روح و روان افراد سالم و بیمار یا شخصیت های متفاوت بسیار مفید و ارزشمند است؛ همچنین مباحث تهیه ی غذا با عشق، اشتیاق در آشپزی، خودباوری در آشپزی، تصویرسازی ذهنی، قدرت کلام و موسیقی، همگی مباحثی جدیدند که خواننده را به فکر وامی دارند و تاثیر مثبتی بر آشپزی و غذاخوردن ایجاد می کنند.
در بخش های آخر کتاب نیز خواص و مشکلات غذاها مطرح می شود که بسیار جالب و خواندنی است و اطلاعات مفید و کاملی در اختیار همه قرار می دهد.
خلاصه این که، خواندن این کتاب جامع و پرمحتوا به شما کمک می کند با مهارت های یک آشپز ماهر آشنا شوید و با تهیه ی غذاهای خوب و مناسب، موجب سلامت روح و جسم خود و عزیزانتان شوید. این کتاب پر از مباحث متنوع است که مطالعه ی آن برای هر کسی که با آشپزی سر و کار دارد، لذت بخش است.

سید داوود غفوری (مشاور خانواده)
شهره خیرخواه (روان شناسی بالینی)
(موسسه اوج اندیشه خلاق)

*سرکار خانم پریسا رستمی

غذا نیاز ذاتی انسان و لازمه ی بقای اوست. انسان با مصرف غذا، هم از لحاظ جسمی رشد می کند و هم در نتیجه ی سلامت مغز و روان به رشد فکری می رسد. کلیه ی گروه‎های مواد غذایی از جمله پروتئین، کربوهیدرات، چربی، مواد معدنی، ویتامین ها و آب، همگی به نسبت‎های مختلف در طی عمر انسان مورد نیازند. این نیاز انگیزه ی بشر برای ایجاد صنایع کشاورزی و دامپروری شد. با گذشت زمان و افزایش سطح دانش و آگاهی انسان، شناخت طعم و مزه به علم تبدیل شد. علم تغذیه در فرهنگ‎ها و جوامع مختلف با سلیقه های متفاوتی وجود دارد و نیز از جنبه طبی، درمانی و سلامتی نیز بسیار مهم است.
مهارت آشپزی متاثر از عوامل متفاوتی است؛ همچون دقت، صبوری، شناخت ترکیب خوراکی ها و نحوه ی پخت آن ها، علاقه و استعداد. به عقیده من استعداد آشپزی به ‎طور ناخودآگاه شکل می‎گیرد. فرزندان با تماشای آشپزی مادر و افزودن چاشنی ها، با مراحل مختلف تهیه ی غذا آشنا می شوند و به نسبت دقت و علاقه شان، استعداد آشپزی در آن ها شکل می گیرد. هنگامی‎که خود شروع به آشپزی می کنند، مسلماً هنگام چشیدن طعم غذای در حال پخت، تحت تاثیر طعمی آشنا خواهند بود و هنگام انجام مراحل آشپزی از اطلاعات ناخودآگاه خود استفاده می‎کنند و با تلفیق آن با ویژگی‎های ذاتی از جمله دقت، صبوری، علاقه و دانش اکتسابی، مهارت آشپزی شان رشد می کند. عشق و علاقه به آشپزی انگیزه‎ای برای افزایش دقت و صبوری فراهم می‎کند و غذای به‎دست‎آمده کیفیت و طعم بهتری خواهد داشت؛ بنابراین آشپزی تنها اجرای دستورالعملی ساده نیست؛ یک آشپز به مهارت های آشپزی نیاز دارد که متشکل از مجموعه‎ی دانستنی‎ها و توانایی‎هاست.
امیدوارم خوانندگان این کتاب، نگاه جدیدی به هر آنچه در حاشیه ی آشپزی برای ارائه غذایی باکیفیت و عالی لازم است به دست آورند و از آن آگاهانه بهره‎ ببرند و عزیزان خود را نیز از طعم لذیذ خوراکی های متنوع بهره مند سازند.

پریسا رستمی
مسئول گروه تدوین استانداردهای مشاغل حوزه صنایع غذایی
و خدمات تغذیه‎ای در سازمان آموزش فنی و حرفه‎ای کشور

*سرکار خانم گلزارمنش

آشپزی، مهارتی است که مستقیماً با وضعیت روحی فرد ارتباط دارد. آرامش روحی هنگام تهیه ی غذا به طور مستقیم در افزایش کیفیت غذای ما تاثیرگذار است؛ همچنان که استرس و بی‎حوصلگی از کیفیت غذا می کاهد. آشپزی نکات ریز و ظریفی دارد که با دقت و تیزهوشی، می‎توان این نکات ریز را به صورت تجربی یا با استفاده از تجربیات دیگران آموخت. توانایی‎های فرد در کاربرد حواس در کنار دانش آشپزی، به تهیه ی غذایی خوب و باکیفیت منجر می‎شود. انسان در شرایط نامساعد روحی نمی‎تواند ریزبینی، نکته‎سنجی و دقت بالایی داشته باشد و از حواس خود به طور کامل استفاده کند و به طور حتم نتیجه ی مطلوبی به دست نخواهد آورد. امیدوارم خوانندگان عزیز با مطالعه ی این کتاب و کسب اطلاعاتی در حاشیه ی آشپزی، با دیدگاهی جدید به این مهارت بنگرند و با به‎کارگیری کلیه ی جنبه‎ها و عوامل موثر در آشپزی به این کار بپردازند و از توانایی‎های خود به طور آگاهانه و بیش از پیش بهره‎مند گردند.

اعظم گلزارمنش
کارشناس قنادی و آشپزی ـ استاد دانشگاه علمی کاربردی
و مولف کتاب آشپزی و شیرینی‎پزی مجلل

*سرکار خانم هاشم‎زاده

در فرهنگ ایران‎زمین، آشپزی هنری ارزنده است. شادابی، تندرستی و توانایی انجام کارها، مقاومت در برابر بیماری‎ها، تولید مثل و طول عمر اعضای خانواده همگی در گرو برنامه‎ریزی صحیح غذایی است. شرایط امروزی ایجاب می‎کند که نگرش به آشپزی مثبت باشد. در این مهارت، اگر به خوبی بدانیم چه باید بخوریم، چطور بخوریم و کی بخوریم و از مواد به شیوه ای سالم استفاده کنیم، بدنی سالم خواهیم داشت. در هنگام آشپزی، باید از تهیه ی مواد گرفته تا مصرف آن، با برنامه‎ریزی صحیح عمل کنیم. در ترکیب مواد، نهایت ذوق، سلیقه، خلاقیت، اشتیاق و خودباوری را به کار ببریم و با صبر و حوصله عمل کنیم تا غذای خوبی داشته باشیم. در این کتاب، آشپزی از هر لحاظ با نگرش بهتری بررسی می شود و عزیزان را به شوق می آورد تا بدانند چگونه عمل کنند. در جهان امروز که رقابت و کیفیت در هر مهارتی بسیار بالاست، باید برای هنر آشپزی ارزش بیشتری قائل شویم. در تمام مراحل، نگهداری از مواد، استفاده ی بهینه و چگونگی به کارگیری آن ها بسیار اهمیت دارد.
در آشپزی توجه به شکل و بو و طعم غذا کافی نیست؛ باید میزان چربی، ویتامین، پروتئین و کربوهیدرات مواد مصرفی را هم در نظر بگیریم، تا سلامت بدن تامین شود؛ برای مثال کودکان در حال رشد به پروتئین و مواد قندی بیشتری نیاز دارند، درصورتی‎که سالخوردگان باید از این مواد به میزان کم و بااحتیاط استفاده کنند.
امیدواریم با بهره گیری از اطلاعات این کتاب در حاشیه ی مهارت آشپزی، با دیدگاهی جدید و بهتر به این مهارت بنگرید و با به‎کارگیری اصول صحیح و آگاهی بیشتر، در این زمینه فعالیت کنید.

مهری هاشم‎زاده
رئیس انجمن صنایع غذایی استان تهران،
موسس آموزشگاه مهرافشان(۱)

*سرکار خانم پیام‎یار

هنر آشپزی از دیرباز نشانه ی تکامل انسان است که زندگی سالم و تغذیه ی خوب را به ارمغان می آورد. تغذیه نیازهای جسمی و روحی انسان را برآورده می‎کند و به او طراوت و نشاط می‎بخشد. آشپزی را از دو جنبه می‎توان بررسی کرد؛ علمی و هنری. جنبه ی علمی آن تامین کالری مورد نیاز بدن است و جنبه ی هنری آن، نشاط‎بخشی به روح انسان.
آشپزی هنر تبدیل مواد خام به غذاهای خوشمزه و مطبوع است و آشپز کسی است که این هنر را داشته باشد.
در این کتاب سعی شده است آشپزی با عشق، خلاقیت، خودباوری و حواس پنج‎گانه از جنبه های مختلف بررسی شود.
بسیاری از آشپزها در گذشته به صورت تجربی وارد این حوزه شده‎اند، اما امروزه آشپزی به مهارتی تخصصی تبدیل شده است و برای ورود به آن باید تخصص و دانش لازم را آموخت. امیدواریم مخاطبان این کتاب بتوانند آشپزی را با دید بهتری دنبال کنند.

فرانک پیام‎یار(۲)
کارشناس رشته ی آشپزی و قنادی، مدیر و مربی مجتمع فنی آموزشی مهرافشان

علم و دانش برای انسان جمالی است که از هیچ کس پوشیده نیست. نسبی است که هرگز مورد جفا قرار نمی گیرد.
امام علی (ع)

مساله این نیست که خرید کتاب چقدر گرون تموم می شه، مساله اینه که اگر کتاب نخونی چقدر برات گرون تموم می شه!
خواننده گرامی:

کتاب های انتشارات نسل نواندیش در تمامی مراحل تولید از «تالیف و ترجمه، حروف چینی و صفحه آرایی و ویرایش» تا «طراحی جلد، امور چاپ و صحافی» با کیفیتی بسیار باالا تولید شده و با قیمت چاپی پشت جلد در اختیار شما قرار می گیرد.
چنانچه کتاب حاضر فاقد این ویژگی ها باشد، تقلبی محسوب می شود.
خواهشمندیم در صورت مواجهه با هر یک از این موارد با تلفن ۹ - ۸۸۹۴۲۲۴۷ واحد حقوقی نسل نواندیش تماس حاصل فرمایید.

تقدیم به پدر و مادر عزیزم
که وجودم را از خوراک عشق لبریز کردند.
(مریم زنگویی)

تقدیم به مادربزرگ‎هایم که همیشه عشق در دیگ‎هایشان می‎جوشید.
(حمیدرضا غلامرضایی)

نظرات کاربران درباره کتاب چاشنی احساس

منظورتون از نمونه کتاب چیه ؟ من که فقط تقدیر و تشکر رو خوندم
در 8 ماه پیش توسط samane souhani
سلام دوستان لدفا هرکس خریده بگه مفیده بوده یا خیر من رشتم تربیت بدنیه ب شدت نیاز ب کتاب های آناتومی و تغذیه دارم و نمیخوام به دانشگاه اکتفا کنم اما نمونه هایب ک گذاشتن قدرتی برای تصمیم گیری نمیده چون یا ۲۵ صفحه تقدیره و یا انقد کیفتش پایینه نمونه ک آدم متوجه نمیشه ک آیا کتاب مورد نظرش هم همین کیفته و خب آدم ریسک نمیکنه رو پولش ممنون میشم راهنماییم کنید
در 2 ماه پیش توسط بهار ?
نمونه ی کتاب نبود.معرفی نویسنده و مترجم بود!!!
در 3 ماه پیش توسط