فیدیبو نماینده قانونی نشر چشمه و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب راهنمای کهکشان برای اتواستاپ‌زن‌ها

کتاب راهنمای کهکشان برای اتواستاپ‌زن‌ها

نسخه الکترونیک کتاب راهنمای کهکشان برای اتواستاپ‌زن‌ها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۹,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب راهنمای کهکشان برای اتواستاپ‌زن‌ها

راهنمای کهکشان برای اتو استاپ زن‌ها داستان کمدی علمی تخیلی پست مدرنِ بسیار مشهوری است از نویسنده‌ی انگلیسی داگلاس آدامز که نخستین‌بار در سال ۱۹۷۹ منتشر شده و از آن پس میلیون‌ها نسخه به چندین زبان فروش کرده است. آدامز این اثر را در اصل برای اجرای چند قسمتی رادیویی نوشته شده بود و سپس به شکل کتاب اول از مجموعه ای پنج جلدی درآورد که آخرین جلد آن در سال۱۹۹۲به چاپ رسید. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: می‌دونی، آرمان‌گرایی چیز خوبیه. صداقت علمی و پای‌بندی به حقیقت در تحقیقات هم درسته. این‌ها همه‌ش سر‌جای خودشون معتبر و محترمن. جست‌و‌جوی حقیقت به هر بهایی، این هم خیلی شیکه و چی بهتر از این! اما، البته می‌بخشیدها، زمانی می‌رسه و آدم گاهی تو یه موقعیتی گیر می‌کنه که به این نتیجه می‌رسه که حقیقت محض علمی، اگه اصلا وجود داشته‌ باشه، اینه که به احتمال بسیار زیاد یه گله ابله دیوونه جهان چند‌بُعدی و بی‌نهایت ما رو اداره می‌کنن. اون‌ وقت آدم دو راه بیشتر نداره: یا دوباره ده میلیون سال علاف بشه تا آخرسر برسه به همین جواب، یا پول رو بر‌داره و بزنه به‌چاک. من که انتخابم روشن و مشخصه...

ادامه...
  • ناشر نشر چشمه
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.42 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۰۵ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب راهنمای کهکشان برای اتواستاپ‌زن‌ها

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:۰

اون سر دنیا، توی یه بخشِ ملال آور و کشف نشده ی یکی از نواحی بی اهمیت و از مدافتاده ی بازوی غربی کهکشان، خورشید زرد و کوچکی می درخشه که هیچ کس براش تره هم خُرد نمی کنه. دور این خورشید و به فاصله ی نود و هشت میلیون مایلیِ اون، یه سیاره ی کوچک و بی اهمیت می چرخه. ساکنان این سیاره ی سبز و آبی رنگ، که جدشون به میمون ها می رسه، اون قدر عقب مونده اند که فکر می کنند با اختراع ساعت دیجیتال فیل هوا کردند.
مشکل این سیاره اینه، یا بهتر بگیم این بود، که اغلب ساکنانش بیشتر وقت ها ناراضی بودند و احساس خوشبختی نمی کردند. برای حل این مشکل طرح های متفاوتی مطرح و اجرا شدند که بهترین شون طرح مبادله و دست به دست شدن کاغذهای رنگی بود که چند تا عدد روشون چاپ شده بود. این راه حل هم صد البته بی فایده و بی اثر بود چون اگه درست نگاه کنیم کاغذ های کوچکِ رنگارنگ هیچ مشکلی نداشتند. مشکل، مشکلِ خود ساکنان سیاره بود.
این جوری بود که مشکل همچنان سر جای خودش باقی موند. حال مردم خراب بود. حال بعضی ها حتا حسابی خراب بود به رغم این که ساعت دیجیتال هم داشتند.
خیلی ها کم کم به این نتیجه رسیدند که خطای اصلی همون پایین اومدن از درخت ها بوده. بعضی ها جلوتر رفته و می گفتند که اشتباهات پیش از این ها شروع شده و اقیانوس ها هیچ وقت نمی بایست ترک می شدند.
این وضعیت ملال آور همین طور ادامه یافت تا یه روزِ پنجشنبه، حدود دو هزار سال بعد از اون که یه مردی رو با میخ به تنه ی خشک یه درخت چسبوندند، اون هم فقط به این دلیل که گفته بود که اگه آدم ها یه بار هم که شده با هم مثلِ آدم رفتار کنند، دنیا خیلی باحال می شه.
تو همین روز پنجشنبه بود که دوزاری دخترِ جوونی که تنها تو یه کافه ی کوچک در خیابان ریکمن ورث(۲۶) نشسته بود، تِلِقی افتاد و کشف کرد که در همه ی این سال ها اشتباهِ کار کجا بوده، کشف کرد که دنیا چه جوری می تونه زیبا و آدم ها چگونه می تونن خوشبخت بشن. این بار دیگه اشتباهی تو کار نبود. همه چیز می تونست روبه راه بشه و لازم هم نبود هیچ کس رو با میخ به چیزی بچسبونن.
اما از بخت بد پیش از این که این دختر جوون بتونه از جاش پاشه و با همون دوزاری ای که افتاده بود به کسی تلفن و ماجرا رو براش تعریف کنه، فاجعه ی اسفناک و واقعاً مسخره ای رخ داد و ایده های این دختر برای همیشه دود شدند و رفتند هوا.
داستانِ ما اما داستانِ این دختر جوون نیست.
داستانِ ما داستانِ این فاجعه ی اسفناک و واقعاً مسخره است و چندتا از پیامدهای اون.
از اون گذشته داستانِ ما داستانِ یه کتابه. کتابِ راهنمای کهکشان برای اتو استاپ زن ها. این کتاب در کره ی زمین منتشر نشده و تا پیش از اون فاجعه ی اسفناک هیچ آدم زمینی ای اسم این کتاب رو هم نشنیده بود.
اما کتاب، کتابِ خیلی قابل توجهی بود. قابل توجه ترین کتابی بود که انتشاراتی بزرگ دُب اصغر، که هیچ آدم زمینی ای اسم اون رو هم نشنیده، منتشر کرده بود.
این کتاب نه تنها خیلی قابل توجهه که خیلی هم موفقه. موفق تر از فصل نامه ی حفاظت آسمانی از حریم خانه، پر فروش تر از ۵۳ تا سرگرمی جدید در موقعیت بی وزنی و جنجالی تر از سه کتاب فلسفی اولون کولوفید(۲۷) به نام های: اشتباهات ایزد، چند تا از اشتباهات دیگه ی ایزد و این ایزد که می گن اصلاً کیه؟
کتاب راهنمای کهکشان برای اتو استاپ زن ها در بسیاری از بخش های شرقیِ کهکشان با تمدن های خفن تر، جای کتاب مرجع دایره المعارف کهکشان رو گرفته.
در کتاب راهنمای کهکشان برای اتو استاپ زن ها خیلی جاها چیزی از قلم افتاده، بسیاری از اطلاعات این کتاب جعلی و من درآوردی اند یا نادقیق و غیرقابل اعتماد. اما راهنمای کهکشان برای اتو استاپ زن ها از دو نظر از دایرهالمعارف بهتره:
اول این که راهنمای کهکشان برای اتواستاپ زن ها یه کم از دایرهالمعارف ارزون تره و دوم این که پشت جلدِ اون با حروف درشت و آرامش بخش نوشته اند «هول نشوید!»

برگردیم به داستانِ اون فاجعه ی اسفناک و مسخره و پیامد های غیرعادیِ اون و رابطه ی این پیامد ها با کتابِ واقعاً قابل توجه راهنمای کهکشان برای اتواستاپ زن ها. این داستان خیلی ساده شروع می شه: با یه خونه.

نظرات کاربران درباره کتاب راهنمای کهکشان برای اتواستاپ‌زن‌ها

واقعا فوق‌العاده بود؛ خیلی وقت بود که کتابی چنین حس خوبی بهم نداده بود و شاید بشه گفت بعد از خوندن این یکی، کتاب‌های جدید به راحتی قبل نتونن تو دلم جا باز کنن! خیلی برام خاص بود، انقدر که حتی دوست ندارم در موردش بنویسم! اما تلاشم رو میکنم چند خطی، هرچند که حق مطلب رو ادا نکنه، بنویسم.ـ سیر داستان خیلی روون و جذاب و دلنشینه، اصلا پیش نمیاد که خسته بشید، نویسنده بی‌جهت خودش رو درگیر قهرمان‌سازی و ساخت پیشینه برای اونها نمیکنه، در واقع خودش رو درگیر هیچ چیز خاصی نمیکنه! بسیار آزادانه می‌نویسه و در میلیونیوم ثانیه بنا به میلش دنیا رو زیر و رو میکنه اما اینا اصلا به این معنی نیست که همه چی بی‌حساب و کتابه، اتفاقا دقت که میکنی میبینی همه چیز بر اساس نظمی وسواس‌گونه در کنار هم قرار میگیره و بوم! با کامل شدن جورچین، داستان بی‌نهایت معنا برات پیدا میکنه؛ انقدر که دوست داری دوباره و دوباره بخونیش.ـ و چرا دوباره بخونیش؟ چرا دوباره و دوباره؟ مگه یه رمان چقدر کشش داره؟ مسئله اینجاست که این یکی مغز رو شخم میزنه و تک تک جملاتش برات معنی خاصی پیدا میکنن و دوباره که بهش فکر میکنی و با قبل و بعدش مقایسه میکنی ممکنه معنی جدیدی کشف کنی و این داستان ادامه داره!ـ زیاد حرف زدم و احتمالا هم کسی نخوندشون اما اجازه بدید به چندتا چیز کوچیک در خصوص نسخه فارسی اشاره کنم. خودم به شخصه آرزو کردم که ای کاش صفرِ صفر این کتاب رو خونده بودم، حتی بدون خوندن نوشته‌ی پشت جلد و مقدمه‌ی مترجم که علیرغم خوب بودنشون مقداری از هیجان و غافلگیری داستان، به‌ خصوص در ابتدا، کم میکنن. پس اگر هنوز نخوندینش لطفا این توصیه رو یه جایی از مغزتون ذخیره کنید. :)ـ اگر هم خواستید مقدمه رو یواشکی دید بزنید لااقل اون بخشی که مترجم دلیل انتخاب اسم اثر رو شرح داده دید بزنید که خوشم اومد از انتخابش و در کل خوشم اومد از انتخاب‌هاش و معادل‌سازی‌های فوق‌العاده‌اش که لطف ترجمه‌اش رو دوچندان کرده.ـ پ.ن: می‌خواستم ننویسم این شد، وای به روزی که قصد نوشتن می‌کردم! :)ـ
در 2 سال پیش توسط mohsen m.b
فوق العاده است این کتاب مرسی که آوردینش .
در 2 سال پیش توسط zah...eri
من چقدر دربدر این کتاب بودم! ممنون که به فروشگاه اضافه کردین. لطفا بقیه کتاب‌های داگلاس آدامز رو هم به فروشگاه اضافه کنین.
در 2 سال پیش توسط sae...i80
منتظر جلد سوم هستیم . فکر میکنین که کی منتشر بشه ؟؟
در 2 سال پیش توسط dan...esh
لطفا داستانهای علمی تخیلی بیشتر بگذارید.
در 2 سال پیش توسط مح م
فبلمش براى سال ۲۰۰۵ هست (البته در بعضی نقاط دنیا ٢٠٠٦ اومدش همراه باسیل فیلمهاى معناگراى اون سال گم شدش !! (حتى کلیک هم که یک فیلم با بازى ادام سنلدر بود اسکار بردش !! فیلمهاى ٢٠٠٦ خیلى هاص هستند ) و مقدارى تغییر هم درش وجود داشت ولى فیلم بسیار زیابیی است و توصیه میکنم حتما ببینید یکى از ١٠ رمان برتر دنیا است هر کى نخوانده عمرى بس هدر داده فیلمش هم عالى بود و خوب تونسته بوذ منظور نویسنده را بگه(نسبت به بقیه فیلمهاى اینشکلى ) لینک فیلم http://www.imdb.com/title/tt۰۳۷۱۷۲۴/combined
در 2 سال پیش توسط mil...lvs
کامنت ها به شدت با هم متناقضن :/ من نفهمیدم الان خریداری کنم یا نه؟
در 6 ماه پیش توسط نگار انصاری
چه قدر خوب و بامزه بود.
در 2 سال پیش توسط سحر مهرابی
عالی هست کاملا آدمو درگیر میکنه مترجم هم به خوبی تونسته فضای کمدی و تخیلی داستان رو ایجاد کنه
در 2 سال پیش توسط vah...012
به نظرم با آوردن این کتاب سنگ تموم گذاشتین کتاب واقعا عالیه هست امید وارم بقیه کتاب هاش هم ترجمه بشه ...
در 2 سال پیش توسط zeo...ses