فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نقش و نگار و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب شخصیت گروه‌های خونی

کتاب شخصیت گروه‌های خونی
چگونه شخصيت افراد را از گروه خونی آنان بشناسيم؟

نسخه الکترونیک کتاب شخصیت گروه‌های خونی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۷,۲۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب شخصیت گروه‌های خونی

چرا بعضی از مردم همیشه با خلق و خویی شاد به نظر می‌رسند در حالی که دیگران پیوسته افسرده‌اند؟ چه عاملی بعضی آدم‌ها را بی‌باک و بقیه را ترسو می‌کند و چرا عده‌ای آن همه خوش شانس‌اند، در حالی که به نظر می‌رسد دیگران از بد شانسی دایم رنج می‌برند؟ همه‌ی ما افرادی را می‌شناسیم که وقتی حرف پول به میان می‌آید، به هرچه دست می‌زنند، طلا می‌شود. آدم‌هایی را هم می‌شناسیم که هر چقدر هم خوش فکر باشند، هیچ وقت نمی‌توانند از زیر بار قرض نجات یابند. همین حالت در زمینه‌ی روابط هم صدق می‌کند. بعضی از دوستان ما پیوسته عاشق یک نفر یا انواعِ یاران جذاب و پرشورند، حال آنکه دیگران هرگز با کسی وعده‌ی ملاقات هم ندارند. آیا همه‌ی این تفاوت‌ها بین افراد فقط نتیجه‌ی «فلاخن‌ها و پیکان‌های سرنوشت غدار» است؟ کاملاً مشخص شده است، شخصیت شما که ترکیبی از خویشتن فیزیکی و روحی شماست، تعیین کننده‌ی مجموع زیست‌شیمیایی جسم شما هم هست. خون، خیلی بیشتر از مایع حیات بخشی است که اکسیژن و سایر مواد مغذی لازم و تأمین کننده‌ی حیات را به دستگاه قلبی ـ عروقی منتقل می‌کند، دور می‌چرخد تا به تصفیه‌خانه‌ی ضایعات سلول‌های شما مبدل می‌شود. خون حلقه‌ی زیست‌شیمیایی است که شما را توسط ژن‌ها و کروموزوم‌ها به نسل‌های گذشته و آینده ربط می‌دهد.

ادامه...

بخشی از کتاب شخصیت گروه‌های خونی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:پیش گفتار

پنج سال پیش، اگر کسی می گفت که در حال تصمیم گیری براساس تجزیه و تحلیل شخصیتی گروه خونی است، به احتمال زیاد با کنایه پاسخ می دادم: پس رنگ نامرئی چتر نجات شما چیست؟
آن وقت با کی می کو(۴) آشنا شدم. یکی از آن شب های لوس آنجلس بود که خورشید هنگام غروب در هوای دود آلود، رنگ ارغوانی داشت. زیبایی سایه ـ روشن نور، هیجان نخستین برخورد من با این کارگردان تجربی فوق العاده و دوست داشتنی ژاپنی را بیشتر کرد. خلاصه اینکه عشق در نگاه اول بود. بعدها وقتی روی عرشه ی کشتی من، در چشم انداز گسترده ی شب لوس آنجلس، نوشیدنی خنک مان را مزه مزه می کردیم، کی می کو گفت که می خواهد رازی شخصی را با من در میان گذارد. او گفت: این اولین بار است که با کسی از گروه خون AB بوده ام، اما می دانستم که این مطلب، هر دوی ما را خوشحال می کند.
ابتدا اصلاً نمی دانستم که آن زن درباره ی چه حرف می زند. وقتی توضیح داد که به گروه خونی من اشاره می کند و خودش گروه خون O دارد، پرسیدم چرا تصور می کند که من گروه خون AB هستم. واقعیت آن بود که در آن زمان گروه خون خودم را نمی دانستم. او پاسخ داد: می توانم آن را در چهره ات ببینم و همچنین در هماهنگی که در عشق ورزی داریم. در حالی که نمی دانستم به کدامین راه می رویم، گفتم: جداً؟
کی می کو مبانی تحلیل شخصیت گروه خون (۵)(BTPA) را توضیح داد تا توانستم بر ناآگاهی کامل خود فائق آیم. او صبورانه راهنمایی ام کرد و قول داد که وقتی بار دیگر به ژاپن رفتم مرا به استاد علم گروه خون توشیتاکا نومی(۶) معرفی کند.
با وجود اینکه در طول چند ماه بعد بارها به کی می کو فکر کردم، گفت وگو درباره ی گروه های خونی، ابهامی لذت بخشی داشت که آگاهی ازآن زندگی مرا تا ابدیت تحت تاثیر قرار می داد. آن گاه یک روز پس از اهدای خون به کارت شناسایی که بانک خون به من داده بود نگاه کردم. صد البته، خون من از گروه ABبود. پیش خود فکر کردم کی می کو فقط بازی نمی کرد.
وقتی دوباره او را ملاقات کردم، گفتم که مایلم به مطالب بیشتری درباره ی آنچه او «علم گروه خون» نامیده بود، دست یابم و از پیشنهادش برای معرفی ام به استادی که در لوس آنجلس درباره اش گفته بود نیز سپاس گزار می شوم.
کی می کو در عرض یک هفته قرار ملاقاتی با توشیتاکا نومی برای من ترتیب داد؛ به خانه اش در خارج از توکیو رفتم خانه ایی که دفتر مرکزی انجمن ABO هم بود. بعدها در بهار گرم تپه های مسحور کننده ی آتامی(۷) که مشرف به اقیانوس آرام بود، ساعات زیادی را گذراندیم و درباره ی همه چیز از وضعیت جهان گرفته تا دلیل این که دنیا در چنین وضعیتی است بحث کردیم.
توشیتاکا نومی به من علاقمند شد، چون می گوید که او گروه خون Bدارد و من AB هستم و به من اجازه داد تا چند هفته به عنوان تماشاچی در قرارگاه های انجمن ABO بمانم. آنچه در آن هفته ها شاهد بودم و آموختم مرا به نوکیشی مبدل کرد. درست است که تشخیص آنیِ کی می کو از گروه خون من، مرا تحت تاثیر قرار داد، اما نه به اندازه عملیات روزانه و گستره ی فعالیت مربوط به گروه های خونی که در قرارگاه های نومی انجام می پذیرد.
انجمن ABO خبرنامه هایی ماهانه ارایه می کند که به دست هزاران نفر و تعداد زیادی از سازمان ها می رسد. این انجمن برای مشاوره خصوصی تاسیس شده و روابطی با چندین سازمان دولتی دارد. در واقع، به دلیل نبود نامی بهتر، می توان آن را «اتاق فکر گروه خون» دانست.
دیوارهای دفتر توشیتاکا نومی پوشیده از تصاویر و نمودارهایی است که وضعیت پژوهش های مختلف انجام شده در زمان معینی را نشان می دهد. من به تدریج متوجه شدم که از وقتی نومی و پدرش شروع به تحقیق درباره ی موضوع کرده اند، چقدر استفاده از تحلیل شخصیتی گروه خون در ژاپن وسعت یافته است.
شرکت های بزرگ معمولاً از گروه های خونی برای انتخاب اعضای خود در فعالیتهای مستقیم پست الکترونیکی استفاده می کنند. بزرگ ترین خودروسازان ژاپن ـ هوندا، یاماها، تویوتا و فوجی تسو ـ ناچارند برای انعکاس مناسب ترین بازده در گروه های کاری، تعداد معینی از ترکیبات گروه خونی را در ساختارهای مدیریتی و سازمانی شان هماهنگ کنند. از این گذشته، در سراسر ژاپن در پایانه ها و ایستگاه های قطار و مترو، به منظور بیان ویژگی های گروه خونی دستگاه های سکه ای گویا نصب شده که با انداختن سکه ای، اطلاعات روزانه را فراهم می آورند؛ تقریبا شبیه دستگاه های گویای چرخه زیستی گروه خون.
گروه های خونی در سنجش رقابت های ورزشی یا مقایسه ی کشتی گیران سومو و بازیکنان گلف بسیار جدی گرفته می شوند. همچنین شرکت های بازاریاب برای پژوهش در ذایقه عمومی غذا و سلیقه ی لباس، خانه و حتی سرگرمی، متکی به گروه های خونی هستند. پژوهش های مشروحی بر روی میل و پسند گروه های مختلف خونی در مورد ورزش، اخبار، نمایش های درام و برنامه های تلویزیونی شده است. توشیتاکا نومی خود با دقت زیاد در مورد ورزش ها، کسب و کار و عشق تحقیق می کند و همواره جزئیات بیشتری در الگوهای رفتاری و گرایشی هر گروه خونی به دست می آورد.
شناخت تخصصی تر و دقیق تر نومی از گروه های خونی به مرحله ای رسیده است که واهمه ای ندارد آن را به ویژگی های همگانی آمریکایی ها، آلمانی ها و ژاپنی هایی نسبت دهد، چرا که تفاوت های اندکی در تعادل بین چهار گروه خونی در جمعیت شان است. نومی در انتظار روزی است که وزارت آموزش و پرورش، برنامه های تحصیلی متفاوتی برای کودکان با گروه های مختلف خون تنظیم کند. او با حالتی مطمئن به من می گفت: این کار موجب به وجود آمدن بهترین خصلت ها در هر گروه می شود.
هر چه کاربردهای بیشتر و بیشتری برای تحلیل شخصیت گروه خون بر من آشکار شد، اشتیاق روزافزونی را در خود حس کردم که آموخته هایم را به مردم آمریکا منتقل کنم؛ همان چیزهایی که دریافتم ژاپنی ها دوباره آن را نادیده گرفته اند. هنگامی که قرارگاه های راحت نومی را ترک کردم، با خود عهد بستم که بیشتر مطالبی که آموخته بودم به شکلی خواندنی و خوشایند تهیه کنم. خوش شانسی من آن بود که توشیتاکا نومی ثابت کرد که پربارترین و آموزنده ترین منبعی است که تاکنون دیده ام. او با لطف و محبت تمام، اطلاعات و مطالب بیشتری را که درخواست کردم، تهیه نمود. در هر مرحله وقتی گمان می کردم که ادامه دادن غیرممکن است، با نظریه ای ظاهر می شد که خودش یا پدرش در اوایل دهه ی پنجاه، شصت یا هفتاد آن را بررسی و اجرا کرده بودند. نتایج، درست مناسب سوالی بود که با آن برخورد کرده بودم. اگرچه در این کتاب مطالب زیادی براساس تجربیات و مشاهدات شخصی من است، لیکن تقریباً برای هر مطلب دیگری عمیقاً مدیون استاد توشیتاکا نومی و همکاران او در انجمن ABO ژاپن هستم.

الکساندر بشر
سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

مقدمه ی مترجم

از سال ۱۳۸۱ که چاپ اول ترجمه ی کتاب رژیم غذایی گروه خون(۳) به بازار آمد تا امروز که چند بار چاپ شده است، بسیاری از خوانندگان با من تماس گرفتند و مشتاق بودند تا مطالب بیشتری درباره ی عملکرد گروه خون و تاثیر آن بدانند.
رژیم غذایی گروه خون بیشتر در مورد اهمیت تغذیه ی مناسب با هر گروه خونی است، اما کتاب حاضر از اهمیت اهدای خون، عقاید اسطوره ای درباره ی آن و به خصوص تاثیر گروه خون بر شخصیت، کار و روابط انسان می گوید و هدف اصلی نگارش آن، کمک به همه ی کسانی است که با شناخت ویژگی های گروه خون خود به بهبود شخصیت، روابط اجتماعی و حتی زندگی خانوادگی و حرفه ای خویش اهمیت می دهند.
نظر به اینکه آمارهای موجود در کتاب مربوط به سایر کشورهاست، لازم دیدم به منظور آگاهی بیشتر خوانندگان، آماری را در مورد گروه های خونی در کشور خودمان ارائه دهم. آنچه ملاحظه می کنید، مربوط به درصد اهداکنندگان هر گروه خونی در هشت استان کشور در شش ماه نخست سال ۸۵ است.ضمناً از مسئولان محترمی که در سازمان انتقال خون این آمارها را در اختیارم نهادند و نیز از آقای ابوالقاسم شهلایی مدیر مسئول انتشارات نقش و نگار که از چاپ این کتاب استقبال کردند سپاس گزارم.

گیله گُل بهروزان
۱۳۸۹

این کتاب ترجمه ای است از:
You Are Your Blood Type
The Biochemical Key To
Unlocking The Secrets of Your Personality
Toshitaka Nomi & Alexander Besher

نظرات کاربران درباره کتاب شخصیت گروه‌های خونی

فکر نکنم شخصیت انسان از گروه خونیش باشه، به نظر من علت، ژن افراده که از خانواده به ارث می رسه و همون گروه خونی افراد رو تعیین می کنه.
در 2 سال پیش توسط مصطفی .م
کتاب بسیار جالب وعلمی است و نویسنده آن پزشکی ژاپنی است
در 2 سال پیش توسط مح م
خجالت‌آوره! هر دری‌وری چرند غیرعلمی را ه نباید ترجمه کرد!!!
در 2 سال پیش توسط دلارام
توی دنیای امروز هیچ چیزی بعید نیست... اما ارتباط گروههای خونی با شخصیت افراد واقعا بعید به نظر میرسه... این کتاب این موضوع را بررسی و بیان کرده.
در 2 سال پیش توسط mfa...elk
اگر گروه خون دیگران را بدانید، فقط گوشه‌ی کوچکی از تاریکی برای خودتان روشن کرده‌اید و به رقم همه چیز، وقتی در تاریکی راه می‌روید، یک فانوس، چراغ‌قوه ویا حتی یک شمع هم میتواند کاملا موثر باشد.
در 2 ماه پیش توسط میرعزیز سعادتی