دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب حقوق شهروندی در اندیشه اسلامی فیدی‌پلاس

کتاب حقوق شهروندی در اندیشه اسلامی

نسخه الکترونیک کتاب حقوق شهروندی در اندیشه اسلامی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب حقوق شهروندی در اندیشه اسلامی

رسول اکرم(ص) و جانشینان معصوم آن حضرت در زمانی که از «حقوق شهروندی» مردم در برابر حکومت‌ها و حاکمان سخن می‌گفتند و در عمل نیز آن را رعایت می‌کردند، در هیچ یک از حکومت‌ها و مکتب‌های مختلف آن زمان، سخنی از «حقوق شهروندی» مطرح نبود. اگر چنین آموزه‌هایی وجود داشت، قاعدتاً باید در جوامع پیشرفته و متمدن آن روز یعنی ایران و روم می‌بود، ولی مراجعه به قوانین و مقررات این دو سرزمین نشان می‌دهد که چیزی به‌عنوان حقوق شهروندی وجود نداشت. «حق» تنها از آن حاکمان بود و بس؛ مردم نیز موظف به اطاعت از آنان بودند. «روسو» از قول حکیم یونانی اسکندرانی نقل می‌کند که امپراطور رم می‌گفته است: «همان قسمی که چوپان بر گله‌های خود برتری دارد، رهبران قوم نیز جنساً بر مرئوسین خود تفوّق دارند.» و از استدلال خود نتیجه می‌گرفته که «آن‌ها نظیر خدایان و رعایا نظیر چهارپایان می‌باشند.»

ادامه...

مشخصات کتاب حقوق شهروندی در اندیشه اسلامی

بخشی از کتاب حقوق شهروندی در اندیشه اسلامی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب حقوق شهروندی در اندیشه اسلامی

عالی
در ۴ سال پیش توسط محمدعلی حسینی ( | )