دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب تاریخ با غرغر... این نقشه بزرگ چرا کوچک شد؟ فیدی‌پلاس

کتاب تاریخ با غرغر... این نقشه بزرگ چرا کوچک شد؟
کتاب دوم: از ظهور تا سقوط هخامنشیان

نسخه الکترونیک کتاب تاریخ با غرغر... این نقشه بزرگ چرا کوچک شد؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب تاریخ با غرغر... این نقشه بزرگ چرا کوچک شد؟

کوروش هم اولش پادشاه یک کشور کوچک محلی بود که از ضعف مادها استفاده کرد و علیه آنان شورش کرد و پیروز شد و سپس به لیدیه (واقع در ترکیۀ کنونی) لشکر کشید. خوب شاید همین‌جا این سؤال برایتان پیش بیاید که این آقای کوروش هم که ما این همه به او افتخار می‌کنیم، از همان اول کارش را با جنگ و دعوا شروع کرد و خودش هم برای حمله به جایی دیگر پیشقدم شد! راستش من هم این سؤال را دارم و از جواب‌های داده‌شده هم قانع نشده‌ام. مثلاً پاسخ بعضی از دوستداران کوروش این است که می‌گویند که کوروش زمانی به لیدیه حمله کرد که دریافت پادشاه لیدیه به‌زودی به ایران لشکرکشی خواهد کرد. پس از این‌که کوروش مادهای قدرتمند را شکست داد، کشورهای همسایه نگران شدند و اتحادی علیه کوروش تشکیل دادند و به هم قول دادند که از هم حمایت کنند. با این همه، ماجرا این‌جوری شد که کوروش لیدیه و پایتختش را نیز گرفت، از آن‌جا به شرق ایران رفت و کشور را گسترش داد و سپس به فکر فتح بابل افتاد. به گفتۀ بعضی تاریخ‌نویسان کوروش رود فرات را به سوی دیگری برگرداند و لشکرش را از بستر رود وارد شهر بابل کرد؛ در حالی که مردم بابل مشغول خوشگذرانی بودند و حتی فرصت جنگیدن با کوروش را پیدا نکردند. به این ترتیب بابل نیز فتح شد و ماند آرزوی فتح مصر. از این‌جا به بعد ایرانیان به بزرگ‌ترین قدرت جهان تبدیل شدند و از نظر تاریخ‌نویسان غربی «امپریالیسم ایرانی» شکل گرفت. در نهایت کوروش وقتی برای جنگ با سَکاها به شرق ایران رفته بود، جان باخت.

ادامه...

مشخصات کتاب تاریخ با غرغر... این نقشه بزرگ چرا کوچک شد؟

بخشی از کتاب تاریخ با غرغر... این نقشه بزرگ چرا کوچک شد؟

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب تاریخ با غرغر... این نقشه بزرگ چرا کوچک شد؟

خیلی جالب و بامزه بود
در ۴ سال پیش توسط bar...371 ( | )
عالی برای بچه ها
در ۳ ماه پیش توسط nav...asl ( | )
اطلاعات خوبی میده اما همه چیز خیلی سریع اتفاق میوفته
در ۳ سال پیش توسط زهرا افشاری ( | )