فیدیبو نماینده قانونی انتشارات محراب قلم و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب ماجرای خانم شارلوت ۲
کتاب دار عجیب و غریب

نسخه الکترونیک کتاب ماجرای خانم شارلوت ۲ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب ماجرای خانم شارلوت ۲

کتاب «ماجرای خانم شارلوت ۲: کتاب دار عجیب و غریب» نوشته دومینیک دمرس (-۱۹۵۶)،‌ نویسنده فرانسوی‌زبان کانادایی، است.
او تاکنون بیش از ۳۰ عنوان رمان برای بچه‌ها نوشته و گاهی هم کتاب‌هایی برای بزرگ‌سالان می‌نویسد و تاکنون جوایز ادبی بسیاری دریافت کرده است که ازجمله می‌توان به جایزه ادبی کانادا برای مجموعه کتاب‌های «ماجراهای خانم شارلوت»‌ اشاره کرد.
قهرمان این مجموعه خانم شارلوت نام دارد،‌ او زنی عجیب‌وغریب است‌، او عقیده دارد که در هر کاری باید «خوش گولان»‌! باشد.
لابد می‌پرسید این چه کلمه‌ای است؟
اما زیاد تعجب نکنید این کلمه اختراع خود خانم شارلوت است که معنی‌اش یعنی لذت بردن و شادی است. خوش گولان بودن ضروری‌ترین اصلی است که همه ما باید در زندگی رعایت کنیم.
با خواندن کتاب‌های خانم شارلوت همه یاد می‌گیریم چطور یک خوش گولان تمام‌عیار باشیم.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«همه‌چیز از ظهر یک روز سه‌شنبه در ماه مه شروع شد. مارسل لِنِروه،‌آقای شهردار، باسن گنده‌اش را روی صندلی و پاهایش را روی میز گذاشته بود. می‌خواست دندان‌هایش را در ساندویچ گنده‌ی گوشت فرو کند که درست روبه‌رویش، خانم پیر خیلی قدبلند و لاغری دید. اصلاً معلوم نبود از کجا سر و کله‌اش پیدا شده بود. پیراهن آبی بلند نسبتاً شیک و کهنه‌ای پوشیده بود و کلاه بزرگی هم بر سر داشت.
خانم پیر، آرام و لبخندزنان، گفت: «قرار است من... من کتاب‌دار این‌جا باشم.»

ادامه...

  • ناشر: انتشارات محراب قلم
  • تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل: 1.51 مگابایت
  • تعداد صفحات: ۶۴صفحه
  • شابک:

چند صفحه از کتاب ماجرای خانم شارلوت ۲

فصل ۱: کتاب ها و فضله های موش

همه چیز از ظهر یک روز سه شنبه در ماه مه شروع شد. مارسل لِنِروه، آقای شهردار، باسن گنده اش را روی صندلی و پاهایش را روی میز گذاشته بود. می خواست دندان هایش را در ساندویچ گنده ی گوشت فرو کند که درست روبه رویش، خانم پیر خیلی قدبلند و لاغری دید. اصلاً معلوم نبود از کجا سر و کله اش پیدا شده بود. پیراهن آبی بلند نسبتاً شیک و کهنه ای پوشیده بود و کلاه بزرگی هم بر سر داشت.
خانم پیر، آرام و لبخندزنان، گفت: «قرار است من... من کتاب دار این جا باشم.»
مارسل لِنِروه از تعجب شاخ درآورد، پاهایش روی زمین ولو شد و ساندویچ هرمی شکل شگفت انگیزی که با شصت و چهار برش گوشت چرب و چیلی و پر از سُس خردل درست کرده بود، روی میزش افتاد.چند دقیقه بعد، قرارداد کاری منعقد شد. اولین بار بود که شهر کوچک سن آناتول صاحب کتاب دار می شد. شهردار باورش نمی شد. سی سال بود که مدام در نشریه ی محلی شهر، آگهی درخواست کتاب دار می داد، اما هیچ کس به آن توجهی نمی کرد. چرا که کتاب خانه تنها اندکی از گنجه ی مخصوص جارو بزرگ تر بود و لای کتاب های قدیمی اش پر از فضله ی موش بود.
وقتی کتاب دار تازه وارد یک باره غیبش زد، آقای شهردار پیش خودش فکر کرد: «غلط نکنم این دراز بی قواره خُل وچل است. راستی اسمش چی بود؟»
قرارداد را جلو کشید، خرده نان ها را از روی آن کنار زد و میان خردل ها چشمش به امضا افتاد: خانم شارلوت.
تعجب کنان گفت: «عجب سربه هوایی! حتی اسم و فامیلش را کامل ننوشته است.»
آقای شهردار شانه هایش را بالا انداخت و دوباره سراغ ساندویچ رفت تا جمع وجورش کند.
این کتاب خانه و کتاب دار تازه وارد، ذره ای توجهش را جلب نکرده بود. حتی فکر نکرد که شاید با موجود عجیب وغریبی روبه رو شده باشد. مارسل لِنِروه فقط دوست داشت به منشی اش دستور بدهد، مسابقه ی بوکس تماشا کند و ساندویچ گوشت دودی بِلُمباند. تا حالا حتی لای یک کتاب را هم باز نکرده بود.ماجرای خانم شارلوت

۲. کتاب دار عجیب و غریب

دومینیک دمرس

مترجم: مهناز عسگری

تصویرساز: تونی راس

حق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است نظرات کاربران
درباره کتاب ماجرای خانم شارلوت ۲

جالب و آموزنده، ترجمه عالی
در 3 ماه پیش توسط