فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کتاب نیستان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب آواز گنجشک‌ها
نسخه PDF

نسخه الکترونیک کتاب آواز گنجشک‌ها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب آواز گنجشک‌ها

فیلمنامه «آواز گنجشک‌ها» نوشته مجید مجیدی ( -۱۳۳۸)، کارگردان و بازیگر معاصر سینمای ایران است.
او در طول زندگی حرفه‌ای خود، موفق به دریافت جوایز معتبر گوناگونی شده که از جمله می‌توان به نامزدی جایزه اسکار ۱۹۹۸، جایزه بهترین فیلم جشنواره مونترال ۱۹۹۷، جایزه بهترین فیلم از فستیوال مونترال ۱۹۹۹، جایزه بزرگ جشنواره سینه مانیلا، جایزه بهترین فیلم از جشنواره لوکاس آلمان، جایزه بهترین فیلم از فستیوال فیلم مونترال ۱۹۹۹ برای فیلم رنگ خدا و بسیاری از جوایز دیگر اشاره کرد.
«آواز گنجشک‌ها»، داستان مرد ساده و میانسالی است به نام کریم. وی در یک مزرعه پرورش شترمرغ‌ کار می‌کند و ارتباط روانی و عاطفی با آنها دارد. برحسب اتفاق یکی از شترمرغ‌ها از مزرعه فرار می‌کند. کریم چند روزی او را جست‌وجو می‌کند ولی موفق نمی‌شود او را پیدا کند، در نتیجه از کار اخراج می‌شود.
این موضوع بهانه‌ای می‌شود که کریم به تهران برود و از طریق مسافرکشی با موتورسیکلت امرار معاش ‌کند. او در تهران با حوادث زیادی روبه‌رو می‌شود و تجربه زیادی کسب می‌کند. این حوادث موجب تحول کریم می‌شود.
در بخشی از فیلمنامه « آواز گنجشک‌ها» می‌خوانیم:
«در دشتی وسیع و سرسبز که در اطزافش تپه‌هایی کوچک، دیده می‌شوند در محوطه‌ای مستعطیل شکل با فنس محصور شده است، محوطه نگهداری شترمرغ‌ها دیده می‌شود. در اطراف محوطه چندین کلبه و عمارت کوچک دیده می‌شود که مخصوص اقمت کارگران یا انبارهای علوفه هستند.
کریم: چه خبرتونه؟! غذا برا همتون هست! مگه از قحطی اومدین؟ هوی، بیا این‌ور ...
[شترمرغ‌ها به علوفه‌ها هجوم می‌آورند و کریم با لوله‌ای که در دست دارد آن‌ها را به آرامش دعوت می‌کند. کریم به آن‌ها خیره می‌شود و خطاب به شترمرغ دیگری]
کریم: تو دوباره هول زدی؟ یادت رفت اون دفعه یک تیکه لوله از توو حلقت کشیدم بیرون، داشتی خفه می‌شدی!».
این فیلم نیز افتخارات متعددی به دست آورد که از جمله می‌توان به ؛ جایزه خرس نقره‌ای نقش اول مرد برای رضا ناجی، نامزد خرس طلایی جشنواره فیلم برلین ۲۰۰۸، برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره اسکرین آسیا پاسیفیک ۲۰۰۸، برنده جایزه ایمیج بهترین حرکات فیلم خارجی زبان ۲۰۰۹، برنده جایزه ویژه هیئت ملی بازبینی فیلم ۲۰۰۹ و برنده جایزه بهترین کارگردانی جشنواره فیلم فجر ۲۰۰۸ اشاره کرد.


  • ناشر: انتشارات کتاب نیستان - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 0.5 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۲۷ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب آواز گنجشک‌ها در فیدیبو

۲۹،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۹،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۳،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۶۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب آواز گنجشک‌ها