دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب آفاق فلسفه در سپهر فرهنگ فیدی‌پلاس

کتاب آفاق فلسفه در سپهر فرهنگ
گفتگوی حامد زارع با رضا داوری اردکانی

نسخه الکترونیک کتاب آفاق فلسفه در سپهر فرهنگ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب آفاق فلسفه در سپهر فرهنگ

در مورد نظریات رضا داوری اردکانی درباره انقلاب اسلامی باید گفت تصوراتش در صدر انقلاب با آنچه امروز بیان می‌دارد، دچار تحولاتی شده است. او در ابتدای انقلاب که به اذعان خودش فضای سیاسی روزگار بر نوشته‌هایش نیز اثرگذار بوده، در کتاب انقلاب اسلامی و وضع کنونی عالم باورمند به تحول اسلامی در روزگار کنونی و بالطبع علوم انسانی بوده است. «ما نباید صرفا در بند این باشیم که علوم اجتماعی و انسانی به چه درد ما می‌خورد، بلکه باید بپرسیم که این علوم از کجا آمده است و چه شأنی در عالم کنونی دارد و ما با آن‌ها چه نسبتی می‌توانیم داشته باشیم». ناگفته نماند که در آن دوران نیز پایگاه تحلیل داوری اردکانی «فلسفه» بوده است و وی به نحوی فلسفی، که گاهی بر وجوه اگزیستانسیالیستی قابل انطباق است، قائل به گسست از فلسفه غربی و رجوع به تفکر اصیلی است که دوران آن با رخداد انقلاب اسلامی می‌تواند شروع شده باشد. «علوم انسانی» نیز در این تحلیل باید از انگاره‌هایی که در خدمت تمدن غربی است، مورد پرسش واقع شود. داوری مساعی این را داشته که در همه ادوار فکری خویش این موضع «پرسش از غرب» را دنبال کند.

ادامه...

مشخصات کتاب آفاق فلسفه در سپهر فرهنگ

بخشی از کتاب آفاق فلسفه در سپهر فرهنگ

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب آفاق فلسفه در سپهر فرهنگ

دمتون گرم مصاحبه های حامد زارع با اندیشمندان این کشور بسیار با ارزش ممنون
در ۶ سال پیش توسط مصطفی شکوری مغانی ( | )
کتابِ مفیدی بود. هرچند مصاحبه‌گر گاهی سوالهایِ سطحی می‌پرسید. به‌ویژه همان‌ سوال‌هایی که از داوری همیشه پرسیده می‌شود در خصوصِ هایدگری بودن و فردیدی بودن و ... اما بررسی و سوال‌های خوبی هم شده بود.
در ۳ سال پیش توسط سیدناصر خادم ( | )
مصاحبه کننده و مصاحبه شونده هر دو کم سواد
در ۳ سال پیش توسط asad aghamohammad ( | )