فیدیبو نماینده قانونی انتشارات بصیرت و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب هیچ

کتاب هیچ

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب هیچ

اگر هیچ حیات هوشمندی نبود، چه می‌شد؟ اگر هیچ حیاتی برای شناختن عالم وجود نمی‌داشت، همۀ اینها برای چه باید شکل می‌گرفت؟ ده میلیارد سال پیش ممکن است همان‌طور باشد که بود: فضایی تهی و خالی از حیات، پُر از ابرهای پلاسما و کلوخه‌هایی سِتَروَن از سنگ که در پهنای عالم در مدار می‌گردند. هرچند این دورۀ «پیشاآگاهی» دارای حیات نبود ـ و می‌بایست به‌نوعی نمونۀ گسترش‌یافته‌ای از عالم پیشا ـ ۱۹۴۵ من بوده باشد ـ با این حال اتم‌هایی که آن دوران وجود داشته‌اند همان‌هایی هستند که امروز من و شما را می‌سازند. ترکیبات پیچیدۀ این اتم‌ها طوری سازمان یافته‌اند که آنچه را ما آگاهی می‌نامیم خلق کنند و قادرند از سرتاسر عالم نوری را دریافت کنند که در همان دوران‌های نخستین عاری از حیات گسیل شده است. ما در «اکنون» خود می‌توانیم شاهدی باشیم برای آن دوران عاری از حیاتِ نخستین که پس از آن رویداد، رنگی از واقعیت به خود گرفت. ما از هیچ خلق نشده‌ایم بلکه از مادۀ نخستین شکل گرفته‌ایم؛ اتم‌هایی که میلیاردها سال پیش شکل گرفتند و به مدت کوتاهی به‌صورت مجموعه‌هایی کنار هم قرار گرفتند که فکر می‌کردند «ما» هستند.

ادامه...

بخشی از کتاب هیچ

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران

این کتاب عالی باید بخونمش
در 3 سال پیش توسط meh...988
مشتاق بودم تا بیشتر بنویسم اما فقط باید بگم عالی... زیبا، علمی و عمومی... در همین مورد کتاب‌های New Scientist هم فوق‌العاده جذاب و خواندنی هستند.
در 2 سال پیش توسط محمد سعید حقیقی‌فرد
کتاب خیلی خوب و مفیدیه
در 2 سال پیش توسط omid gh
این کتاب ترجمه ی انتشارات آکسفورد است. فکر کنم تمامی کتاب های این انتشارات از آکسفورد باشه. این اعتبار بالای کتاب ها را نشان می دهد.
در 2 سال پیش توسط آرمین هاشمی
دوستان عزیز کتابخوان، بی اندازه مشتاق خواندن این کتاب شده ام ممنونم از ثبت دیدگاه هاتون .
در 2 ماه پیش توسط سارا طوفانی اصل
خیلی خوبه
در 2 سال پیش توسط مهرشاد فرمند
کتابش بینظیره حتما توصیه میکنم
در 6 ماه پیش توسط kal...a83
نسخه چاپی این کتابو نتونستم پیدا کنم. خیلی خوشحالم که اینجا بهش رسیدم . کتابم عالیههههه
در 4 ماه پیش توسط meh...449