Loading

چند لحظه ...
کتاب علی شریعتی؛ بازگشت به خویشتن و رنسانس اسلامی

کتاب علی شریعتی؛ بازگشت به خویشتن و رنسانس اسلامی

نسخه الکترونیک کتاب علی شریعتی؛ بازگشت به خویشتن و رنسانس اسلامی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۷,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب علی شریعتی؛ بازگشت به خویشتن و رنسانس اسلامی

شریعتی مقولۀ بازگشت به خویش به معنی بازگشت به فرهنگ و ایدئولوژی اسلامی را مطرح کرد. به‌موازات بحث بازگشت به خویشتن، اصلاح دینی و رنسانس اسلامی را مطرح می‌کند و قصد او از این عمل درآوردن دین به صورت عاملی پویا و سازنده بود. او از روشنفکران می‌خواهد که اسلام را از صورت تکراری و سنت‌های ناآگاهانه‌ای که بزرگ‌ترین عامل انحطاط آن است، به شکل اسلام آگاهی‌بخش معترض و مترقی و به عنوان یک ایدئولوژی آگاهی‌دهنده و روشنگر مطرح کنند. مفهوم انحطاط از دیدگاه شریعتی دو جنبه دارد؛ یکی عقب‌ماندگی اقتصادی و صنعتی و دیگری ازدست‌رفتن روح خدایی انسان، به عنوان مظهر آزادی، آفرینندگی و آگاهی در دورۀ جدید. وی در پاسخ به این پرسش که برای رهایی از انحطاط و عقب‌ماندگی چه باید کرد؟ بازگشت به خویشتن را بیان می‌کند و معتقد است با ایجاد یک رنسانس اسلامی و اصلاح دینی می‌توان عوامل انحطاطی را از خود دور کرد. وی از طریق رابطه‌ای که میان اصلاح دینی و رهایی از انحطاط برقرار می‌کند مقوله بازگشت به خویشتن را مطرح می‌کند تا راهی برای رهایی مسلمانان و ایرانیان از انحطاط و عقب‌ماندگی بیابد.

ادامه...

مشخصات کتاب علی شریعتی؛ بازگشت به خویشتن و رنسانس اسلامی

بخشی از کتاب علی شریعتی؛ بازگشت به خویشتن و رنسانس اسلامی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب علی شریعتی؛ بازگشت به خویشتن و رنسانس اسلامی