0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن

معرفی، خرید و دانلود کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن

نویسنده:
استیو هاروی
درباره مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن

هیچ‌چیز در این سیاره نمی‌تواند با عشق یک زن مقایسه شود. مهربانی و دلسوزی، صبوری و سخاوت بی‌قیدوشرط مشخصه‌های بارز زنی است که می‌خواهد رابطه‌ی خود را شروع و آن را با عشق و علاقه حفظ کند؛ اما گاهی زنان علت بعضی رفتارهای مردان را نمی‌دانند و آن‌ها را نوعی بی‌احترامی تلقی می‌کنند. استیو هاروی کمدین معروف آمریکایی در کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن  با زبان شیرین و طنز خاص خود از حقایق و تجربیات شخصی‌اش استفاده کرده تا به زنان کمک کند که بدانند آقایان هنگام رابطه، صمیمیت و عشق چطور فکر می‌کنند. این کتاب تا مدت‌ها در فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تامیز قرار داشت و به زنان زیادی در سراسر جهان کمک کرده است تا مشکلات رابطه‌شان را حل کنند.

about book image

درباره کتاب مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن

استیو هاروی کمدین معروف آمریکایی کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن را در سال 2009 منتشر کرد. این کتاب برای زنانی است که تصمیم گرفته‌اند زندگی خود را تغییر دهند و در عین حال وارد مسیر جدیدی از زندگی خود شوند. در واقع زنانی که درآستانه‌ی ورود به یک رابطه‌ی جدید با شوهر خود هستند یا رابطه‌ای را شروع کرده‌اند و می‌خواهند آن‌ را بهبود ببخشند مخاطبان اصلی این کتاب کاربردی هستند. استیو هاروی با جمع‌بندی مطالبی مفید به زنان سراسر دنیا کمک کرده است تا شناخت بهتری از مردان داشته باشند و اجازه ندهند تا مشکلات از نظر فکری و جسمی آن‌ها را آزار دهد. مخاطبان می‌توانند با مطالب این کتاب اصول و تیپ‌های رفتاری که معمولا در اغلب مردان مشترک است را بهتر بشناسند.

خواندن کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن به همه‌ی زنان توصیه می‌شود چرا که روش‌های کاربردی هاروی در این کتاب به زنان می‌آموزد که چطور کنترل اوضاع را به دست بگیرند و پایه‌های روابط خود را مستحکم کنند.

مروری بر کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن

استیو هاروی کتاب را در 3 بخش اصلی نوشته است. نویسنده در همه‌ی بخش‌ها با دیدگاه پیشنهادی و انتقادی یه زنان توضیح می‌دهد که دلیل بعضی از کارها و رفتارهای مردان و حتی احساس برتری که دارند چیست. او با تحلیل و بررسی‌های خود به زبان ساده و طنز زنان را راهنمایی می‌کند تا در زندگی خود قادر به تصمیم‌گیری و انتخاب درست‌تری باشند.

بخش اول: نظام ذهنی یک مرد

در این بخش استیو بیان می‌کند که چطور زنان می‌توانند متوجه شوند که مردی عاشق آن‌هاست یا نه. در ادامه استیو هاروی اهمیت «حمایت»، «صداقت» و «آشپزی» را به زنان گوشزد می‌کند.

بخش دوم: چرا مردان این کار را می‌کنند؟ آن‌ها چه کار می‌کنند؟

در این فصل هاروی به زنان توضیح می‌دهد که معیار و ملاک مردان برای انتخاب یک زن چه چیزهایی است و چگونه مردان بین انواع ازدواج و مسائل سرگرم‌کننده تفاوت قائل می‌شوند.

بخش سوم: کتاب تمرین

هاروی در این بخش موارد متعددی را که بهتر است زنان بعد از شکل‌گیری ارتباط خود با مردان بدانند را بررسی می‌کند.

در بخشی از کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن می‌خوانیم

حمایت، وفاداری و رابطه جنسی

زنان موجودات پیچیده ای هستند. به چیزهای زیادی نیاز دارند و انتظار دارند که مردشان همه آن نیازها را تأمین کند، گاهی نمی‌گویند به چه چیز نیاز دارند، اما آن را می‌خواهند و گاهی خواسته و نیازشان با پنج دقیقه پیش کاملا فرق می‌کند. بارها و بارها به شوخی گفته‌ام که زنان موجودات پیچیده‌ای هستند و به چهار مرد نیاز دارند. یک مرد پیر، یک مرد زشت، یک مرد بداخلاق و یک مرد زن‌باره. حالا چهار مرد باهم ترکیب می‌شوند. مرد پیر، در خانه کنار شما بنشیند

و حقوقش را برای شما خرج کند، شما را در آغوش بگیرد و به شما آرامش بخشد و انتظار هیچ‌گونه رابطه جنسی از شما نداشته باشد؛ از جانب او امنیت مالی را دریافت می‌کنید. مرد زشت در انجام وظایف خانه به شما کمک می‌کند. بچه‌ها را به مدرسه می‌برد، شما را برای خرید به مغازه می‌برد و آخر هفته، ماشین را می‌شوید، مراقب حیوانات خانه است و هر آنچه نیاز داشته باشید را تأمین می‌کند، چون از داشتن همسر زیبایی مثل شما خوشحال است و هر بهایی بابت آن می‌پردازد. از اوزمان مورد نیازتان را دریافت می‌کنید. بعد مرد بداخلاق. می‌دانید از او چه می‌خواهید، او بزرگ و قوی هیکل است. خیلی باهوش نیست، نمی‌تواند با شما یک گفتگوی خوب داشته باشد، به خاطر قوی‌هیکل بودنش، انتظار یک رابطه جنسی خوب را از او دارید. این تمام آن چیزی است که از او می‌خواهید. بعد به یک مرد زن‌باره نیاز دارید، کسی که همراه شما به خرید بیاید و هیچ انتظاری از شما نداشته باشد و راجع به تمام جزئیات همراه شما به غیبت مشغول باشد. این‌همه آن چیزی است که از او انتظار دارید.(گفتگوی طولانی‌مدت). این چهار نفر، هرآنچه نیاز داشته باشید را فراهم می‌کنند و این موضوع شما را خوشحال می‌کند؛ اما باید به خانم‌ها بگویم، این خوشحالی هیچ تضمینی ندارد حتی اگر بیش ازآنچه می‌خواهید، برآورده شود. ما کاملا می‌دانیم که در هر زمانی شما حق تغییر پارامترها، شرایط و خصوصیات را دارید و سعی می‌کنیم برحسب آن تلاش کنیم، اما معمولا نمی‌توانیم.

استیو هاروی و کتاب‌هایی برای زنان

استیو هاروی بیست سال است که رسالت خنداندن مردم را به عهده گرفته است و طنزهای او نه تنها برای خانواده و نزدیکانش بلکه برای مردم سراسر دنیا شیرین و دلپذیر است. به گفته‌ی خود او «شهرت من ریشه در حقیقت و عقلانیت دارد و نتیجه‌ی زندگی، نظاره کردن، یادگیری و شناخت است. بیش‌تر این طنزها در مورد روابط بین زنان و مردان است».

استیو هاروی کمدین، بازیگر، برنامه‌ساز، مجری و نویسنده آمریکایی است. او در ژانویه 1957 به دنیا آمد.

هاروی در برنامه‌های متعدد تلویزیونی و رادیویی در آمریکا اجرا داشته است. او زمانی که در برنامه رادیویی صبحگاهی اجرا داشته است به مطلب مهمی پی برد. زمانی که زنان با استیو در این برنامه تماس می‌گرفتند و سوالات خود را درباره‌ی مردان می‌پرسیدند استیو متوجه می‌شود که این زنان سوالات و دغدغه‌های زیادی نسبت به سن و سال، کار، فرزندان، روابط با همسر و غیره دارد. به همین دلیل است و هاروی در صحبت‌های خود درباره‌ی این کتاب ذکر کرده است که خود او هم دختر دارد و دوست دارد همه‌ی زنان سراسر جهان زندگی سرشار از عشق واقعی را تجربه کنند. استیو هاروی با نگارش کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن سعی کرده تا به زنان کمک کند که مردان را درست بشناسند.

هاروی از سال 2007 تا 2014 نامزد جوایز متعدد بین‌المللی از جمله «امی اوارد» شده است.

از دیگر کتاب‌های هاروی می‌توان «صاف و پوست کنده صحبت کن» که با عنوان «رک و راست» هم ترجمه شده است را می‌توان نام برد. هر دو نسخه ترجمه‌ی این کتاب در فیدیبو موجود است.

کتاب «پرش» و «بپرید» دو ترجمه از یک کتاب، «مانند فرد موفق فکر کن، مانند فرد موفق عمل کن» و «مثل یک موفق فکر کن، مثل یک موفق عمل» هم دو ترجمه‌ی مختلف از یک کتاب اثر هاروی هستند که در سایت فیدیبو در دسترس دوست‌داران حوزه‌ی روانشناسی قرار گرفته است.

about book image

ترجمه‌ی کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن

استیوهاروی نه تنها در آمریکا بلکه در سراسر جهان جزو افراد محبوب، طناز و مشهور است. او لحن شوخ‌طبعی و طنز خود را در کتاب‌هایش هم حفظ کرده است. همین امر باعث محبوبیت کتاب‌های او و علاقه‌ی ناشران به ترجمه‌ی این آثار در سراسر جهان شده است.

کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن با عنوان انگلیسی act like a lady think like a man یکی از کتاب‌های معروف هاروی در جهان است که با چندین ترجمه در بازار نشر ایران وجود دارد.

نشر البرز با ترجمه‌ی «مهراوه فیروز» این کتاب را در سال 1388 منتشر کرده است که اخیرا برای بار پنجم تجدید چاپ شده است. خرید و دانلود نسخه صوتی و الکترونیکی pdf این اثر در سایت فیدیبو امکان‌پذیر است.

«گیتی شهیدی» مترجم دیگری است که این کتاب را با عنوان «مثل یک مرد فکر کنید مثل یک زن رفتار کنید» برای نشر نسل نو‌اندیش به فارسی برگردانده است.

 انتشارات درسا کتاب «مانند زن رفتار کن مانند مرد فکر کن» با ترجمه‌ی «گیسو ناصری» منتشر کرده است که در فیدیبو موجود است.

 ترجمه‌ی دیگری از این کتاب با عنوان «مردها درباره عشق و وفاداری چطور فكر می‌كنند» را هم نشر راشین با ترجمه‌ی «ریحانه هاشم‌پور» منتشر کرده است.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
گوینده هوشمند (AI)
راوی
حجم
847.۵۶ کیلوبایت
تعداد صفحات
161 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۵:۲۲:۰۰
نویسندهاستیو هاروی
مترجممهراوه فیروز
ناشرانتشارات البرز
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
Act like a lady, think like a man really think... about love
تاریخ انتشار
۱۳۹۴/۰۵/۲۶
قیمت ارزی
4 دلار
قیمت چاپی
35,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
راوی
۸۴۷.۵۶ کیلوبایت
۱۶۱ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
3.9
از 5
براساس رأی 1232 مخاطب
سرگرم‌کننده 🧩 (1)
پربار 🌳 (1)
5
ستاره
48 ٪
4
ستاره
24 ٪
3
ستاره
10 ٪
2
ستاره
4 ٪
1
ستاره
12 ٪
419 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
4

کتاب های هاروی رسما فاحشه پروره!! تعجب میکنم چرا به خانمها برنمیخوره این کتاب ها رو میخونن! درسته که اکثر مردها در برخورد با خانمها دنبال رفع نیاز جنسی هستن، ولی این رفتاریه که باید اصلاح بشه، نه اینکه به زنها یاد بده چطور از نیاز جنسی آقایون برای گرفتن امتیازات مادی استفاده کنن! چون جامعه خرابه پس خانمها بجای تلاش برای تغییر اوضاع، بیان بدنشون رو بفروشن، پیش خودشونم احساس زرنگی کنن! این کتاب که پر فروش بشه، واقعا باید ترسید!

4

این کتاب برای ایده گرفتن بد نیست ولی از نظر فمنیستی کاملا مشکل داره ،خانوما قرار نیست جوری رقتار کنن که مردا راضی باشن که عشق بورزن ،صد سال سیاه نورزن:)،این قضیه باید دو طرفه باشه

3

اومدم تو پخش کتب روانشناسی فیدیبو و بازش کردم. تا نیمی از راه رو رفتم. تونی رابینز و برایان تریسی و هاردی و حتی دونالد ترامپ بودن😐 واقعا اینا روانشناسن؟؟؟ 😶 تن فرویدو تو گور نلرزونید

4

کتاب خیلی مزخرفیه! نویسنده یه آدم جنسیت زده و سطحیه! میتونین نظرات این کتاب در آمازون رو هم بخونین.حرفهای بیهوده

4

بزرگترین کتاب زندگی نهج البلاغه اس که بزرگترین دانشمند تاریخ اون رو نوشته .بارها توسط افراد مختلف تفسیر و توضیح داده شده و به هر زبانی پیدا میشه .ی هفته برای نهج البلاغه وقت بزارید (روزی ۱۵ دقیقه) اونموقع ببینین چطور عاشقش میشین.

1

این کتاب فقط و فقط دیدگاه های اشتباهی که الان تو جامعه جا افتاده رو تثبیت میکنه و به شدت مضره هم برای آقایون و هم برای خانوما

4

نویسنده این کتاب مجری برنامه های کمدی است نه سواد روانشناسی داره و نه تخصصی داره چیزهایی هم که گفته نظر خودش و مردانی از نوع خودشه

3

این کتاب خواندم چیزهای جالبی میگوید و ادم را ناخواسته بدبین میکند و همه حرفش این است که مرد طرف مقابل شما تنها به خاطر غرایز ذاتی اش ازدواج کرده و کارش برایش از شما و چیزهای دیگر زندگی مهمتره ،شما به عنوان یک خانم خودتان گول نزنید!

4

چه اسم بی‌خودی!!! کمی از نمونه رو هم خوندم متاسفم ازین دست کتابهای جنسیت زده!!! هر چیزی که پرفروش نیویورک تایمز بود که لزوما کتاب خوبی نیست !!! کتاب اندیشه‌های سیاسی هانا ارنت کتاب خوبیه اما آیا پرفروش میشه ؟؟؟ اینا مشتی کتاب بازاری پسند و مزخرفه

3

من بیشتر دیدگاه ها رو خوندم ولی واقعا متاسفم ، دوستان شما کتاب خوانید و من شگفت زده میشم که انقدر سطحی نگاه می کنید . بیشتر خانمها فقط یه بخش از کتاب رو خوندن و طبق فرهنگ ما و خطاهای برخوردی با مسائل همون رو بولد کردن و ارزش و تفکر، خردورزی و فکر آقایون رو داوری کردند، همان داستان غم انگیز کهن که همه ما داریم ، زن و مرد هم نداره . برای اینکه نویسنده یکی از موارد رو خیلی بهش پرداخته و اون نیازهای جنسیه متاسفم چون برخی خانم ها نتونستن هسته اصلی فکری رو ببینن و اون طوری که دوست داشتند درک کردند . نویسنده واقعا سطح بالایینداره ولی در حالت خیلی سطحی هم داره یه سری خط ها به خانم ها میده و بیشتر به خانم ها می آموزه که قرار نیست هر دو جنس مانند هم فکر کنند ، پذیرش دگردیسی شرط اول همجواری است . آقایان هم باید این رو دریابند .

نمایش 409 نقد دیگر
3.9
(1,233)
انگیزه‌بخش 🚀 (1)
22,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن
مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن
استیو هاروی
انتشارات البرز
3.9
(1,233)
انگیزه‌بخش 🚀 (1)
22,000
تومان