فیدیبو نماینده قانونی نشر پارو و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن

کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن

نسخه الکترونیک کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۳,۶۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن

کتاب پرفروش نیویورک تایمز «مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن» کتاب تمرینی است برای شما. یادتان می‌آید چند سال پیش، تیم پاتریوت انگلیس به خاطر تقلب چگونه متهم شد؟ گروه ناظر متوجه شدند این تیم به طور مخفیانه، نوارهای ویدیویی تمرین تیم رقیب را به دست آورده و با دیدن آن، به تمامی نقط ضعف و قوت تیم رقیب پی برده بودند. البته این روش کثیفی برای رسیدن به پیروزی بود، اما این تیم توانست تمامی بازی‌ها را ببرد. این دقیقا همان مطلبی است که در کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن به دنبال آن هستیم. اگر در آغاز یک رابطه هستید، این کتاب مناسب حال شماست. اگر ازدواج کرده‌اید و می‌خواهید کنترل اوضاع را دوباره به دست آورید و پایه‌های زندگی‌تان را مستحکم کنید، این کتاب مناسب حال شماست. اگر فریب خورده‌اید و به دنبال راهی برای یافتن اصول و قوانین هستید، این کتاب مناسب حال شماست.

ادامه...
  • ناشر نشر پارو
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.83 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۶۱ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:بخش اول:نظام ذهنی یک مرد

۱:آنچه مردان را به حرکت وامی دارد

هیچ جمله ای به این درستی نیست: مردان موجودات ساده ای هستند. ابتدا این جمله را خوب درک کنید، سپس هرآنچه در این کتاب می خوانید، حتما کاربرد خواهد داشت. بایستی بدانید که مردان تحت این عنوان که چه کسی هستند، چه کار می کنند و چقدر درآمد دارند، به حرکت درمی آیند. میزان درآمدی که بابت تلاش خود دریافت می کنند، برایشان حائز اهمیت است. این چند موضوع پایه اولیه دی. ان. اِی وجودی آقایان را می سازد و تا زمانی که مرد درگیر این اهداف است فرصت توجه کردن به شما را ندارد، چه با او ازدواج کرده باشید و چه در شرف ازدواج باشید.
به این موضوع فکر کنید. از زمانی که او به عنوان یک پسربچه به دنیا می آید، اولین چیزی که می آموزد این است که چگونه یک مرد واقعی باشد، چگونه خشن باشد، از درخت بالا برود، بدون گریه برخیزد و دیگر اینکه اجازه ندهد کسی او را هل دهد. به او می آموزند که سخت کار کند، وسایل خریداری شده را از ماشین بیرون بیاورد، زباله ها را بیرون ببرد، برف ها را پارو کند و چمن ها را کوتاه کند. به او می آموزند که مادر و خواهر و برادران کوچک ترش را حمایت کند و همیشه مواظب وسایل خانه و خانواده باشد. او بایستی همیشه نام خانواده را سربلند نگه دارد. درواقع او خیلی زود آن قدر بزرگ می شود که باید در جست وجوی کسب شغل و کار باشد. همه این ها در مقدمه یک چیز است: مردانگی.
ادامه مردانگی تنها با بزرگ شدن این پسربچه تمام نمی شود. توجه او همیشه روی این نکته باقی می ماند که کیست، چه کار باید بکند و چقدر درآمد داشته باشد. در تمام طول مدتی که یک مرد سرگرم این امور است، یک زن به دنبال زندگی خودش است. یک مرد هرگز بدون فراهم کردن این سه زمینه، خانه و زندگی تشکیل نمی دهد و صاحب فرزند نمی شود. نمی گویم مجبور به داشتن همه آن هاست، اما همیشه در تلاش برای رسیدن به رویاهایشان هستند.
هرگز فراموش نمی کنم که در اوایل بیست سالگی ام، چقدر احساس نارضایتی، ناامیدی و خستگی می کردم، به خصوص وقتی که از شرکت فوردموتور بیرون آمدم. مجبور شدم، به دلیل نداشتن کار، ترک تحصیل کنم. حتی پول کافی برای مراقبت از خودم نداشتم، چه برسد به حمایت و نگهداری از یک خانواده. این قضیه باعث ایجاد ناامنی در من شده بود و نسبت به آینده بدبین بودم؛ اینکه چه کار باید بکنم، چه شغلی انتخاب کنم و چقدر درآمد داشته باشم. عنوان های «فارغ التحصیل دانشکده» و «مسئول بازرسی شرکت فورد» به یکباره با هم از بین رفت. نمی دانستم از کجا و چگونه درآمد داشته باشم. سراغ مشاغل مختلف رفتم: شستن فرش، فروش فرش، فروش محصولات ام وی(۱)، بیمه ای ال دبلیو(۲) و بیمه رفاه اجتماعی. تلاش برای حفظ زندگی ام، دیوانه کننده بود. پیدا کردن کسی برای زندگی و آرامش آخرین چیزی بود که به ذهنم می رسید.
سرانجام شبی خانمی که قبلاً چند لطیفه و طنز برایش نوشته بودم، تشویقم کرد که به یک باشگاه محلی کمدی بروم و قرارداد آماتورهای آن محل را امضاء کنم. می دانستم که برایم دلپذیر خواهد بود، البته پول چندانی به دست نمی آوردم، فقط چند دلار بابت نوشتن مطلب طنز برای کمدین های آنجا به من می پرداختند. نمی دانستم چگونه باید وارد این شغل شوم که تمام مسئولیت آن به عهده خودم باشد. تا اینکه همان خانم متوجه استعداد من شد و کمکم کرد تا اولین قدم ها را بردارم.
اولین قدم را برداشتم. فوق العاده بود. ۵۰ دلار به من پرداختند که البته امروز مبلغ چندانی نیست، اما برای آن زمان و آن شرایط من مثل ۵۰۰۰ دلار الان بود. دوباره ۵۰ دلار بعدی. روز بعد، ۱۵ دلار از پولی که به دست آورده بودم را برای چاپ کارتی پرداخت کردم که روی آن نوشته بود: استیو هاروی کمدین. خیلی کارت زیبا و گران قیمتی نبود، اما همان کارت ویزیت به همه اعلام می کرد که من چه کسی هستم و استعداد خاصی در کمدی و طنز دارم.
اگر مردان رویاهای خود را به حقیقت تبدیل نکنند و به دنبال اثبات اینکه «چه کسی هستند»، «چه شغلی دارند» و «چقدر درآمد خواهند داشت» نباشند، به یکباره نابود می شوند و می میرند. از لحظه ای که فهمیدم کمدین شدم و می توانم روی صحنه بروم، آماده بودم که نهایت تلاشم را در این زمینه بکنم.
امروز، مهم نیست چقدر خسته ام و چه اتفاقی در زندگی ام روی می دهد، هرگز دیر به سر کار نمی روم و هیچ برنامه ای را از دست نمی دهم. چرا؟ چون از ابتدای صبح که بیدار می شوم، تک تک رویاهایم را بررسی می کنم و علاقه مندم که یک زندگی رنگی را تجربه کنم.
من استیو هاروی هستم. هرآنچه به دست می آورم در جهت نیازها و خواسته های خود و خانواده ام است.
حالا، به خانواده ام اهمیت می دهم. به نقاشی در و دیوار خانه، فلز سقف، چرم صندلی، سگ بیرون منزل، خودروی داخل حیاط، هزینه دانشگاه فرزندانم و هرآنچه نیاز است، هزینه آن را می پردازم. می توانم آنچه را همیشه برای آنان می خواستم، فراهم کنم و از آنان به بهترین شکل حمایت کنم. بدون شک یک مرد هستم. ذهنی شفاف و روشن دارم و هر شب با آرامش به رختخواب می روم.
تمامی این ها باعث ایجاد انگیزه و حرکت در مردان می شود، چه بهترین بازیکن ان بی ای(۳) باشد، چه بهترین مربی فوتبال، یا رئیس خوشبخت ۵۰۰ شرکت یا سرپرست خط تولید نان، مهم نیست چه شغلی دارد؛ مهم این است که یک عامل در همه آنان باعث ایجاد انگیزه می شود. رمز دی. ان. ای آقایان در این است که تامین کننده و حمایت کننده خانواده باشند.
علاوه بر این، آقایان دوست دارند نفر اول باشند. می خواهند بهترین باشند. البته می دانند ممکن است در هر موقعیتی رئیس نباشند، اما حداقل دوست دارند در زندگی خودشان، تنها فرد پاسخگو به دیگران باشند. زنان خیلی به «نفر اول» بودن اهمیت نمی دهند. اما برای ما مردان نفر اول بودن یعنی همه چیز. وقتی هم که به آن دست یافتیم، می خواهیم به همه نشان دهیم که نفر اول شدیم. ما نشان می دهیم و زنان نظاره گر هستند، در غیر این صورت نفر اول بودن به چه درد می خورد؟
شما بایستی انگیزه یک مرد را بشناسید، زیرا زمانی که او در خانه نیست، می فهمید که وقت زیادی را صرف کار کردن و کسب درآمد می کند. مرد در دنیای فکری اش، توسط دیگر مردان مورد قضاوت قرار می گیرد. اینکه شغلش چیست؟ چه عنوانی دارد؟ و چقدر درآمد دارد؟
این موضوع روی مردانگی او تاثیر دارد. اگر در جایگاهی که می خواهد، قرار نداشته باشد، شرایط او معطوف وضعیت خانه و شما می شود. آن زمان ناتوانی شما برای جذب او به خانه و نداشتن حرفی برای گفتن، بسیار معنا پیدا می کند.
اگر در ذهن خودش، نتواند به آن عنوانی که دوست دارد و شغل و درآمد مورد نظرش برسد، نمی تواند همانی باشد که نیازهای شما را تامین کند. این یعنی شما نمی توانید مردی را که واقعا می خواهید، داشته باشید. او نمی تواند با شما به صحبت بنشیند و یا در مورد ازدواج و خانواده خیالپردازی کند، او در ذهنش تنها به درآمد بیشتر و موقعیت بهتر فکر می کند.
بر حسب تجربه من، این حقایق برای بسیاری از زنان ناخوشایند است. اغلب فکر می کنید که اگر مردی دوستتان دارد، بایستی با هم به دنبال رویاهایتان بروید. ثبات نظر برای شما خیلی مهم است. با هم پایه روابط را می سازید، بدون اینکه مهم باشد که جایگاه مرد در زندگی کجاست. کار شما قابل تقدیر است، اما مردان این گونه عمل نمی کنند. او ذهنش حول محور پاداش آن کار می چرخد و آن پاداش لزوما شما نیستید، به خصوص اگر در جایگاهی که می خواهد، نباشید. ما نمی توانیم روی دو موضوع همزمان تمرکز کنیم.
تصور کنید، مردی نتواند پول زیادی به دست آورد؛ مادامی که قادر به درک رویایش باشد، همواره به دنبال عنوان و موقعیتی که آرزویش را دارد، خواهد بود و مطمئن است که روزی آن پول را به دست می آورد، در آن زمان است که می تواند کمی استراحت کند و به خواسته های دیگرش فکر کند. تنها راهی که می توانید به او کمک کنید، این است که او را در رسیدن به رویاهایش یاری کنید، دیدگاهش را ببینید و در اجرای طرح به او کمک کنید. چون وقتی مردی به سطح موفقیتی که انتظار دارد، می رسد، یک مرد شادتر و بهتر خواهد بود و شما نیز همراه او شاد خواهید شد.

این روزها
بی تو
همه چیز محال است...

:این کتاب برگردانی است از

ACT LIKE A LADY, THINK LIKE A MAN

by

Steve Harvey

نظرات کاربران درباره کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن

این کتاب خوبیه. ولی من نسخه چاپی اش رو خریدم چهار هزار تومن. خیلی جالبه که شما نسخه الکترونیک رو به قیمت چاپی میدین
در 2 سال پیش توسط Shi...keh
کتاب خیلی خوبیه من چندین بار خوندمش خیلی کمک کننده بود مخصوصا اون پنج سوال اساسی
در 2 سال پیش توسط miss hosseiny
این کتاب خواندم چیزهای جالبی میگوید و ادم را ناخواسته بدبین میکند و همه حرفش این است که مرد طرف مقابل شما تنها به خاطر غرایز ذاتی اش ازدواج کرده و کارش برایش از شما و چیزهای دیگر زندگی مهمتره ،شما به عنوان یک خانم خودتان گول نزنید!
در 3 سال پیش توسط anahita154@live.com ana
عالی بود حرف نداشت این کتاب رو هر خانمی باید بخونه اونم هر ١ ماه یک بار که یاداوری شه ????????????????
در 2 سال پیش توسط Que...dis
جالب بود البته کتابش یه کمی مردانه بود یعنی قشنگ مشخص بود که پای یک مر. در میان است مردها انقدر هم ساده و بی شیله پیله نیستن
در 2 سال پیش توسط mina b
مفید برای خانم ها بخصوص مجردها و جوانترها
در 2 سال پیش توسط ale...mim
کتاب بسیار بسیار خوبی بود...چون نویسنده این کتاب یک آقاست و خصوصیات اخلاقی و شخصیتی آقایون رو توضیح میده بسیار راه گشا و راعنمایی کنندست...و مخاطب خانم با اعتماد کامل متن این کتاب رو میپذیره...و صحت مواردی ک گفته شده رو میشه ملموس حس کرد...چ در رفتار با همسر...چ پدر چ برادر و....
در 2 سال پیش توسط wri...age
کتاب معروفیه اگه جز کتاب های رایگانی که روزانه(فقط یک روز)رایگان میکنیدقراربدیدخیلی ممنون میشیم
در 2 سال پیش توسط دخترآفتاب
کتاب بسار قوی و مهم برای جذب شوهر و خواستگار میباشد و به زنان ثابت میکند که حتی مردان امریکایی هم به دنبال زنان عفیف و پاکدامن میگردنند
در 2 سال پیش توسط زینب دارایی
لطفا قبل از خراب شدن رابطه‌تون ، با خوندن کتاب هایی از این دست ، آگاهی تون رو بالا ببرین این کتاب بسیار عالیه اما ایکاش زودتر می‌خوندمش
در 3 ماه پیش توسط lyl...669