صدها کتاب حال خوب کن همراه با منصور ضابطیان - ۷۰ درصد تخفیف
Loading

چند لحظه ...
کتاب داستان های نامورنامۀ باستان شاهنامه فردوسی

کتاب داستان های نامورنامۀ باستان شاهنامه فردوسی
جلد بیست و ششم

نسخه الکترونیک کتاب داستان های نامورنامۀ باستان شاهنامه فردوسی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۵,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب داستان های نامورنامۀ باستان شاهنامه فردوسی

خسرو پرویز را سرداران گردنکش و نافرمان پس از سی و هشت سال سلطنت دستگیر کردند و به‌طیسفون بردند و سالاری را با هزار سوار به‌نگهبانیِ او گماردند و پسرِ او قباد را که با دیگر برادران در کاخها دور از مردمان زندانی‌گونه می‌زیست بر تخت نشاندند و بزرگان و موبدان و سرداران بر او به‌شاهی آفرین گفتند. قباد دو تن از بزرگان را نزد پدر فرستاد و پیام داد که این بند و زندان نتیجه کارهایِ ناروایِ خودِ تست: قصد برکنار ساختن پدر و گریختن از وی و سپس کور کردن و کشتنِ او؛ ناسپاسی نسبت به‌قیصر روم با آنکه ترا در رسیدن به‌تاج و تخت یاری داده بود و نفرستادنِ دارِ مسیح به‌روم با وجود خواهشِ قیصر؛ گردآوردنِ زر و سیم بسیار و گنجهای فراوان از اموالِ مردم؛ کشتنِ دو سردارِ نامی که ترا یاریها داده و در راهِ تو جانفشانیها کرده بودند و هر دو برادرانِ مادرِ تو بودند و خطاهایِ دیگر. فرستادگان نزدِ خسرو رفتند و از او بار خواستند و چون به‌حضورش رسیدند او را دیدند بر تختی نشسته و بر پشتی تکیه زده و بهی زرین دردست. با آمدنِ آن دو خسرو راست نشست و بهیِ زرین را بر بالینِ خود نهاد، بهی لغزید و غلتان غلتان از تخت به‌زمین آمد. یکی از دو فرستاده آن را برگرفت و پاک کرد و در جایگاه خود نهاد. امّا این به‌خاک افتادن بهی را خسرو به‌فالِ بد گرفت.

ادامه...

مشخصات کتاب داستان های نامورنامۀ باستان شاهنامه فردوسی

  • ناشر نشر قطره
  • تاریخ نشر ۱۳۸۱/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.48 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۳۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب داستان های نامورنامۀ باستان شاهنامه فردوسی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب داستان های نامورنامۀ باستان شاهنامه فردوسی