پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب منطقه کُمانچ

کتاب منطقه کُمانچ

نسخه الکترونیک کتاب منطقه کُمانچ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب منطقه کُمانچ

منطقه کمانچ، مانند تمامی آثار «ربرته» دارای نثری ساده است و شباهت زیادی به متن‌های خبری دارد. در این اثر ربرته زوایای تاریک وجود خویش را می‌کاود تا عمیق‌ترین و در عین حال پنهانی‌ترین احساسات خویش را در رابطه با واقعیتی تلخ به نام «جنگ» بیان کند. جنگ، پدیده‌ای هراسناک است. امّا هدف نویسنده فقط بیان این جنبه نیست؛ بلکه وی سعی دارد که زوایای دیگری را نیز برای خواننده به تصویر بکشد. او فقط از مرگ و ویرانی سخن نمی‌گوید، بلکه از دوستی برایمان می‌گوید؛ از انسان‌ها و احساساتشان، از عشق و نفرت، لطافت و مهربانی، امید و آرزو، مثل احساس مارکز نسبت به پُل. او مرگ را به بازی می‌گیرد و گهگاه با دیدی طنزآلود به آن می‌نگرد. حتی اجازه می‌دهد به مرده‌هایی مثل سکسیمبول بخندیم؛ خنده‌ای که تلخی‌اش یادآور حماقت‌های نوع بشر است. امّا فقط کسانی دارای چنین دیدگاهی هستند که با مرگ روبرو شده و آن را با تمام وجود حس کرده‌اند و مرگ در لحظاتی آنها را مقهود خویش ساخته است، امّا با این وجود، آنها سرانجام بر ترس از مرگ فایق آمده‌اند. ربرته یکی از همین افراد است.

ادامه...

مشخصات کتاب منطقه کُمانچ

بخشی از کتاب منطقه کُمانچ

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب منطقه کُمانچ