فیدیبو نماینده قانونی انتشارات روشنگران و مطالعات زنان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
Loading

چند لحظه ...
کتاب عقده سیندرلا

کتاب عقده سیندرلا

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴,۲۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب عقده سیندرلا

طی پانزده سال گذشته که من به پژوهش عقده‌ی سیندرلا پرداختم، زنان به افتخارات تازه‌ای دست یافته‌اند. حضور آنان در کنفرانس‌های تخصصی ـ حرفه‌ای مشهود است. در مجامع علمی و صحنه‌های توزیع جوایز بین‌المللی با آنان دیدار می‌کنیم و در ملاقات با زنان مستعد و هوشمند شاهد سرافرازی‌های آنان هستیم. آنها مطابق ذوق و سلیقه‌ی طبیعی خویش لباس می‌پوشند و سرهای خود را بالا می‌گیرند. همچنین درباره‌ی میزان دستمزد، حقوق بازنشستگی و اینکه کدام اتومبیل دارای بهترین وسایل ایمنی است، با یکدیگر تبادل نظر می‌کنند. آنها دیگر از ماشین نمی‌ترسند. خوب می‌دانند چگونه روغن ماشین خود را عوض کنند و با ماشین چمن‌زنی الکتریکی آن قدر کلنجار می‌روند تا موتور جرقه برند و به‌کار افتد. در سفرهای تجاری و مأموریت‌های اداری به تنهایی صدها کیلومتر طی می‌کنند و شوهران خود را در این فاصله به مرخصی می‌فرستند. زنان از کامپیوترهای خود برای رزرو جا در هتل و پرداخت حواله‌ی بانکی و غیره بهره می‌گیرند. آنها خود را با «جهان امروز» هماهنگ می‌سازند و دیگر نیازی به مردان جلودار ندارند تا پشت آنان پنهان شوند، گرچه وقتی به خانه باز می‌گردند، اگر مردی در خانه نباشد که انتظار آنان را بکشد، رنج می‌برند. امروزه مسائل وابستگی زنان دیگر در اطاعت متواضعانه نسبت به مردان خلاصه نمی‌شود، چون بسیاری از ما آموخته‌ایم چگونه روی پای خود بایستیم و از منافع خویش دفاع کنیم، همان‌گونه که خانم آنیتا هیل پروفسور سیاه‌پوست با ظرافت جالب توجهی در پاییز ۱۹۹۲ آن را به نمایش گذاشت. از خانم هیل خواسته شده بود در جلسه‌ی تأیید نامزدی آقای کلارنس توماس برای ریاست دادگاه عالی قضایی امریکا ــ اتفاقا او نیز سیاه‌پوست و قبلاً رئیس خانم هیل بود ــ نظر بدهد. تمام جنبه‌های زندگی گذشته‌ی یک نامرد ریاست دادگاه عالی قضایی‌ــ فرقی نمی‌کند که زن باشد یا مرد ــ پیش از اینکه در مورد وی رأی‌گیری نهایی به عمل آید، دقیقا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ادامه...

مشخصات کتاب عقده سیندرلا

بخشی از کتاب عقده سیندرلا

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره

کتاب بسیار جالبی هست حداقل یک بار هردختر و مادری باید بخواند و محتوای فمینیستی نداره ... یک حقیقت هست که غفلت از اون باعث بروز سیندرلا های پروتزی، بوتاکسی و وروم کرده در جامعه مان شده !!
در ۶ ماه پیش توسط hg.....ht ( | )
کتاب فوق العاده ای بود و واقعا لازمه تا هر زنی این کتاب رو بخونه .زنانی که وابستگی شدیدی به یک حامی دارند و در عین حال با افسردگی ناشی از همین وابستگی سر می کنن. فوق العادس
در ۸ ماه پیش توسط نیلوفر محمدی ( | )
کتابی است بسیار روشنگر و آگاه کننده. توصیه میکنم هر دختر خانمی حداقل یه بار این کتاب رو بخونه.
در ۶ روز پیش توسط sana mhmd ( | )
من این کتابو خریداری کردم اما فایلش نمیاد که بخونم چرااااا؟
در ۴ ماه پیش توسط phf...edi ( | )
کاش همه خانوما این کتاب رو بخونن
در ۲ سال پیش توسط esl...beh ( | )
افتضاح بود،بدون تحلیل روانکاوانه یا جامعه شناسانه.اگر دغدغه حقوق زنان و فمینیسم دارید کتب معتبرتری در این زمینه موجود هست
در ۲ سال پیش توسط عین نون ( | )
کتاب خوبیه. خوندنشو به همه توصیه میکنم. مخصوصا افراد مونث یا افرادی که دغدغه حقوق بشر و درنتیجه حقوق زنان رو دارند
در ۳ سال پیش توسط gor...ni5 ( | )
چه باحال!!
در ۳ سال پیش توسط had...meh ( | )