پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب رسائل قیصری‌

کتاب رسائل قیصری‌

نسخه الکترونیک کتاب رسائل قیصری‌ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب رسائل قیصری‌

بدان که رسیدن به خدای سبحان بر دو قسم است: علمی و عملی [راه و طریق]. عملی مشروط به روش علمی است، تا انجام‌دهنده نسبت به عملی که انجام می‌دهد بصیرت داشته باشد. [انواع] علوم نیز برحسب اختلاف موضوعاتشان از یکدیگر متمایز و جدا هستند و موضوع هر علمی درباره‌ی عوارض ذاتی‌اش بحث و گفتگو می‌کند؛ پس معروض همان موضوع است؛ همچنان که عوارض، مسائل به شمار می‌آیند. بی‌تردید مسائل یا جملگی بدیهی‌اند یا کسب [اکتسابی]، و با برخی از آنها بدیهی است و برخی اکتسابی. اگر جملگی بدیهی باشند؛ در این صورت منشأ و مبداء بقیه‌ی علوم خواهند بود؛ و اگر جملگی اکتسابی باشند، در این صورت از امور بدیهی می‌توان به شناخت این امور اکتسابی رسید؛ اما اگر برخی بدیهی و بعضی اکتسابی باشند، در این صورت بدیهیات منشاء و مبداءِ کسبیات خواهند بود. بی‌تردید این نوع علوم که درباره‌ی ذات خدا و اسماء و صفات او بحث و گفت‌وگو می‌کند ـ از حیث این که بیانگر هر آنچه آشکار و ناپیداست ـ به ذات الهی رهنمون می‌شود.

ادامه...

مشخصات کتاب رسائل قیصری‌

بخشی از کتاب رسائل قیصری‌

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب رسائل قیصری‌