پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب دین و نظام طبیعت

کتاب دین و نظام طبیعت

نسخه الکترونیک کتاب دین و نظام طبیعت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب دین و نظام طبیعت

سی سال بین سخنرانی‌های راکفلر که توسط راقم این سطور در دانشگاه شیکاگو در سال ۱۹۶۶ ایراد شد و مجموعه سخنرانی‌های ادوارد کدبری که متن آن در این کتاب آمده است و خود سخنرانی‌ها در دانشگاه بیرمنگام انگلستان انجام یافت، فاصله افتاد. متن سخنرانی‌های دانشگاه شیکاگو تحت عنوان انسان و طبیعت: بحران معنوی بشر متجدد چاپ شد و به زبان‌های گوناگون از پرتغالی گرفته تا ترکی ترجمه شد و اخیرا نیز به فارسی برگردانده شده است. در آن زمان به موضوع مرکزی کتاب که پیدایش زودهنگام یک بحران عالم‌گیر زیست‌محیطی و علل فکری و فلسفی و دینی آن بود، چندان توجه نشد. ولی به‌زودی برای صاحبان بصیرت در مغرب‌زمین آشکار شد که چنین بحرانی واقعی است و فقط نتیجه پیشگویی‌های گروهی انسان بدبین نیست. به‌تدریج کنفرانس‌های متعددی در این زمینه برگزار شد و قوانینی تدوین یافت و سازمان‌های دولتی برای حفظ محیط زیست تأسیس شد. این فعالیت‌ها در غرب آغاز شد و به‌تدریج به دیگر نقاط جهان و از جمله به ایران گسترش یافت.

ادامه...

مشخصات کتاب دین و نظام طبیعت

بخشی از کتاب دین و نظام طبیعت

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب دین و نظام طبیعت

کتاب نسبتا سنگین است و تا حدودی نامنسجم. اگر مطالب خلاصه تر و واضحتر بیان میشد ارزش پنح ستاره را داشت.
در ۱ سال پیش توسط آرش زرین فر ( | )